Twitter Zakazuje používateľom uverejňovať „súkromné ​​médiá“ bez súhlasu osoby

Twitter v utorok oznámila rozšírenie svojej politiky súkromných informácií tak, aby zahŕňala súkromné ​​médiá, čím účinne zakazuje zdieľanie fotografií a videí bez výslovného súhlasu osôb na nich zobrazených s cieľom obmedziť doxxing a obťažovanie.

“Od dnešného dňa nepovolíme zdieľanie súkromných médií, ako sú obrázky alebo videá súkromných osôb bez ich súhlasu. Pravidlá tiež zakazujú zverejňovanie osobných informácií, ako aj vyhrážanie sa alebo nabádanie ostatných, aby tak urobili,” Informoval o tom bezpečnostný tím v tweete.

Na tento účel politika tiež odrádza používateľov od zdieľania informácií, ako sú napríklad prihlasovacie údaje, ktoré by umožnili zlomyseľným aktérom získať prístup k citlivým informáciám osoby bez ich povolenia. Používateľom tiež zakazuje požadovať finančnú kompenzáciu výmenou za zverejnenie (alebo neuverejnenie) súkromných informácií inej osoby v rámci vydieracích schém.

Ako súčasť revidovanej politiky platforma sociálnych médií umožní jednotlivcom požiadať o zastavenie šírenia obrázkov alebo videí, ktoré ich zobrazujú s jasne urážlivým úmyslom, a porušovatelia, ktorí budú pristihnutí pri zdieľaní súkromných informácií a médií, budú vyzvaní, aby odstránili urážlivý obsah a dočasne si zriadili svoje účty. uzamknutý. Používatelia, ktorí dvakrát porušia zásady ochrany osobných údajov, riskujú trvalé pozastavenie svojich účtov.

Twitter tiež objasnil, že multimediálny obsah, ktorý zobrazuje verejné osobnosti alebo jednotlivcov zúčastňujúcich sa na veľkých podujatiach, ako sú protesty a športové podujatia, neporušuje tieto pravidlá a dodal, že nezohľadňuje mená ľudí a dátumy narodenia; opisy fyzického vzhľadu; obvinenia a obvinenia; a snímky obrazovky príspevkov a správ prevzatých z iných platforiem ako súkromné, pokiaľ neobsahujú podrobnosti, ako napríklad telefónne číslo.

Za zmienku tiež stojí, že nové pravidlo sa nevzťahuje na jednotlivcov, keď sú médiá a sprievodný text Tweetu „zdieľané vo verejnom záujme alebo pridávajú hodnotu verejnému diskurzu“. Otázne však zostáva, čo presne predstavuje verejný záujem, čo spoločnosti v skutočnosti dáva široký priestor na uplatnenie vlastného uváženia.

“Narastajú obavy zo zneužitia médií a informácií, ktoré nie sú dostupné inde online, ako nástroja na obťažovanie, zastrašovanie a odhaľovanie identity jednotlivcov,” Twitter povedal. “Zdieľanie osobných médií, ako sú obrázky alebo videá, môže potenciálne narušiť súkromie osoby a môže viesť k citovej alebo fyzickej ujme. Zneužívanie súkromných médií môže postihnúť každého, ale môže mať neúmerný vplyv na ženy, aktivistky, disidentov a príslušníkov menšinových komunít“.