Twitter vám umožňuje BLOKOVAŤ odpovede na existujúce tweety po chorom rasistickom zneužívaní v eurách 2020

TWITTER vám umožňuje blokovať odpovede na vaše staršie tweety v dôsledku rasistického zneužívania zameraného na hviezdy Anglicka Euro 2020.

Táto funkcia vám dáva možnosť zmeniť, kto môže odpovedať na tweet potom, čo ste ho uverejnili, oznámila spoločnosť v utorok.

Ide o rozšírenie nastavenia, ktoré bolo zavedené v auguste minulého roka a umožňuje používateľom nastaviť, kto môže pri písaní tweetu odpovedať.

Táto funkcia je teraz k dispozícii pre staršie tweety, aj keď ste pred odoslaním nenastavili predvoľbu.

Táto funkcia je globálne dostupná pre iOS, Android a web.

„Vaše tweety = váš priestor,“ Twitter povedal. „Teraz môžete zmeniť, kto vám môže odpovedať, aj keď budete tweetovať.“

Ak chcete zmeniť, kto môže odpovedať na tweet, kliknite alebo klepnite na trojbodkovú ponuku v pravej hornej časti príspevku. Vyberte „zmeniť, kto môže odpovedať“.

Môžete to zaistiť tak, aby mohol odpovedať každý, alebo iba ľudia, ktorých sledujete, alebo iba ľudia, ktorých uvediete vo svojom tweete.

NEMOCNÉ ZNEUŽÍVANIE

Zmena nastáva uprostred pokračujúceho pádu rasistického zneužívania anglických čiernych futbalistov po finále Euro 2020 vo Wembley.

Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka boli vystavení prívalu rasistického zneužívania na sociálnych sieťach po tom, ako v nedeľu nedokázali skórovať pri penaltovom rozstrele proti Taliansku.

To zase viedlo k vyliatiu podpory pre túto trojicu.

Stovky fanúšikov sa zhromaždili, aby zanechali správy na nástennej maľbe Rashfordu v Manchestri po tom, čo ju poškodili vandali.

Polícia vyšetruje rasistický tweet zameraný na útočníka Manchestru United a jeho výsledkom je zatknutie 50-ročného muža.

Dôsledky kontroverzie by mohli viesť k zúčtovaniu pre spoločnosti sociálnych médií.

Priti Patel v pondelok varoval, že pre platformy a násilníkov sú potrebné „najtvrdšie možné sankcie“.

Poslancom to povedal minister vnútra Instagram, Twitter a ďalšie platformy sa musia „prebudiť“ a začať konať, pričom vláda je pripravená v prípade potreby konať.

Labouristi vyzvali ministrov, aby urýchlili zavedenie reforiem v návrhu zákona o harmonizácii online, ktorý čaká na ďalšiu diskusiu v parlamente.

Cieľom navrhovanej legislatívy je dať spoločnosti Ofcom právomoc pokutovať spoločnosti a zablokovať prístup na stránky, ale právomoc vyvodiť zodpovednosť za vedúcich zamestnancov za porušenie pravidiel sa odkladá na najmenej dva roky.

Technický expert Zak Doffman hovorí, že „pre platformy sociálnych médií nie je ťažké zastaviť publikovanie rasistických komentárov

V ďalších novinkách, Facebook, Instagram a Twitter Používatelia boli varovaní pred podvodom, ktorý sľubuje verifikáciu ich účtu za peniaze.

Twitter spustila platené predplatné, ktoré používateľom umožňujú účtovať sledujúcim ich „exkluzívne“ príspevky.

Podľa povestí by pple mohol tento rok uvoľniť až deväť Nových telefónov iPhone.

A váš iPhone Apple logo funguje ako tajné tlačidlo – tu je návod, ako ho používať.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu