Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Twitter v systéme iOS teraz vyzve používateľov, aby si články prečítali, než ich budú zdieľať

Twitter v systéme iOS teraz vyzve používateľov, aby si články prečítali, než ich budú zdieľať 1

Tí, ktorí často používajú sociálne siete, či už je to tak Facebook, Reddit, alebo Twitter, bude vedieť, že existuje zdanlivo veľký počet ľudí, ktorí zdieľajú články už po prečítaní nadpisu. Stáva sa to pomerne často na všetkých weboch sociálnych médií a už v júni, Twitter začal testovať novú funkciu, ktorá má zabrániť používateľom v zdieľaní alebo opätovnom twitterovaní článku skôr, ako si ho skutočne prečítajú.

Test pristál najskôr na zariadeniach s Androidom a teraz, o niekoľko mesiacov neskôr, Twitter nám poskytol aktualizáciu. V novom tweete spoločnosť uvádza, že test prebiehal dobre a že teraz bude k dispozícii aj pre používateľov systému iOS.

Ak sa teda pokúsite tweetovať alebo citovať iný tweet s článkom v ňom a odkaz ste neotvorili Twitter po prvé, môže sa vám zobraziť nové vyskakovacie okno, ktoré vám povie, že „Titulky nie sú celým príbehom“, a spýta sa vás, či si chcete článok prečítať skôr, ako uverejníte svoj tweet. Pokiaľ článok neotvoríte, nebude vám zabránené uverejniť tweet Twitter, ale môže to byť dobrá pripomienka pre používateľov, aby si článok prečítali a získali celý príbeh pred tým, ako ho zdieľajú vo svojich kanáloch.

Twitter v poslednom čase vynakladá určité úsilie na boj proti šíreniu dezinformácií. Začiatkom tohto roka začala spoločnosť prikladať viditeľne označované tweety, ktoré obsahujú zavádzajúce informácie o COVID-19. Twitter blokuje tiež odkazy na články obsahujúce škodlivý alebo inak nenávistný obsah.

Keď sa tieto výzvy zavedú do systému iOS, nemusí dlho trvať, kým sa z neho stane živá funkcia vo všetkých verziách systému Twitter. Dáme vám vedieť, kedy Twitter poskytuje aktualizáciu tejto funkcie, takže o tom zostaňte naladení.