Twitter spúšťa tlačidlo odberu noviniek Revue pre tweety

Mesiace po odhalení svojich plánov týkajúcich sa akvizície Revue a budúcnosti bulletinov na jej platforme, Twitter zaviedla tlačidlá predplatného Revue na tweetoch, ktoré používateľom umožňujú speňažiť obsah, ktorý už publikujú. Nová možnosť sa pripája k predtým vydanej funkcii Tip Jar, ktorá používateľom umožňuje vkladať odkazy na hotovostné aplikácie a platformy do ich životopisu.

Revue je jednou z rastúceho počtu online publikačných platforiem, ktoré umožňujú autorom a vydavateľom posielať čitateľom informačné bulletiny. Cieľom je poskytnúť spisovateľom a vydavateľom spôsob, ako získať príjmy od svojich čitateľov pomocou systému založeného na predplatnom, pričom čitatelia za prečítanie obsahu platia určitú sumu mesačne.

Táto nová funkcia tweetu znamená, že čitatelia, ktorí uvidia jeden z vašich príspevkov Revue na svojej časovej osi, sa teraz môžu priamo prihlásiť na odber bulletinu kliknutím na tlačidlo odberu. Funkcia sa zavádza vo fázach počnúc mobilným webom a počítačom, ktorý je teraz k dispozícii. Podpora pre Android a iOS dorazí čoskoro.

Spoločnosť vysvetľuje, že ak niekto klikne na odkaz na váš obsah Revue (ktorý otvorí príspevok v jeho prehliadači), bude sa môcť prihlásiť na odber bulletinu tak, že sa vráti na svoju časovú os a klikne na tlačidlo odberu na tweete.

Za predpokladu, že máte e-mailovú adresu prepojenú s vaším Twitter účet, budete sa môcť prihlásiť na odber bulletinu pomocou procesu jedným kliknutím, hovorí Revue. Odpadá tak potreba manuálneho potvrdzovania e-mailovej adresy. Iní, ktorí používajú Twitter bez prepojeného e-mailu vás prevedieme procesom prihlásenia na odber.