Twitter hovorí, že jej algoritmy uprednostňujú tweety s politickým obsahom orientovaným na pravú mieru

Twitter zverejnila výsledky štúdie, ktorá analyzovala jej algoritmy s cieľom preskúmať potenciálnu politickú zaujatosť. Spoločnosť poznamenáva, že používateľom, ktorí majú algoritmicky usporiadanú domovskú časovú os, sa zobrazí kombinácia tweetov od ľudí, ktorých sledujú, a odporúčaných tweetov na základe ich Twitter činnosť. Táto počiatočná štúdia porovnávala politický obsah, ktorý používatelia vidia na svojej časovej osi, keď je zoradený skôr podľa algoritmu než chronologicky.

Na začiatku tohto roka, Twitter povedal, že bude študovať spravodlivosť svojich algoritmov a spôsoby, ktorými môžu neúmyselne prispievať k „škodám“. Táto nová štúdia je súčasťou tohto záväzku; zamerala sa na tweety od volených predstaviteľov zo siedmich krajín, ako aj na odporúčaný obsah spravodajských spoločností, ktorý sa objavil na základe jej algoritmov.

Spoločnosť sa okrem iného zamerala na to, či jej algoritmy zosilňujú určité politické skupiny viac ako iné, a ak áno, či je to konzistentný problém vo viacerých krajinách. Spoločnosť tiež skúmala, či jej algoritmy uprednostňujú určité politické spravodajské kanály viac ako iné. Analýza zahŕňala milióny tweetov, ktoré boli zverejnené medzi aprílom 1 a 15. augusta 2020.

Twitter zdieľal niektoré objavy, ktoré urobil počas tejto analýzy, vrátane toho, že v porovnaní s chronologickou časovou osou, algoritmicky usporiadaná časová os zosilňuje tweety o politickom obsahu bez ohľadu na stranu. Treba poznamenať, že v šiestich zo siedmich krajín zahrnutých do štúdie sa zistilo, že zosilňujú tweety s obsahom politickej pravice v porovnaní s politickou ľavicou.

Tiež, Twitter zistil, že jeho algoritmus tiež výraznejšie zosilňuje obsah z pravicovo orientovaných spravodajských publikácií. Zdá sa Twitter si nie je istý, prečo je to tak, pričom spoločnosť v blogovom príspevku o štúdii uvádza, že „je potrebná ďalšia analýza základných príčin, aby sa určilo, aké zmeny sú potrebné na zníženie nepriaznivých vplyvov nášho algoritmu časovej osi domovskej stránky. .“

TwitterRiaditeľ softvérového inžinierstva Rumman Chowdhury vysvetlil:

V tejto štúdii identifikujeme, čo sa deje: na platforme je zosilnený určitý politický obsah. Zistenie, prečo sa tieto pozorované vzory vyskytujú, je podstatne zložitejšia otázka, pretože je to produkt interakcií medzi ľuďmi a platformou. Poslaním tímu ML Ethics, Transparency and Accountability (META) ako výskumníkov a odborníkov v rámci spoločnosti sociálnych médií je identifikovať oboje a zmierniť akúkoľvek nerovnosť, ktorá sa môže vyskytnúť.