Twitter bude to váš najlepší spojenec proti falošným správam

twitter

Sociálne siete boli veľkými protagonistami posledných volieb v Spojených štátoch. Najmä pre niekoľko tweetov od Donalda Trumpa, ktoré boli označené ako obsahujúce potenciálne zavádzajúce informácie. Y Twitter berie tento problém veľmi vážne.

Napokon, po Bidenovom víťazstve budú niektoré značky zo zmeny vlády veľmi spokojné. Najmä Huawei, ktorý kvôli americkému vetu musel predať svoju dcérsku spoločnosť Honor. Čo je však jasné, je to tak Twitter chce pokračovať v boji proti falošným správam.

Twitter vás upozorní, keď sa pokúsite označiť, že sa mi páči tweet označený ako falošný nový

Ako môžete vidieť vo vyhlásení, ktoré zverejnila populárna sociálna sieť prostredníctvom svojho účtu na adrese Twitter, Platforma funguje na novej funkcii, ktorá zobrazí upozornenie, ak sa tweet označený ako zavádzajúci obsah páči. Áno, niečo veľmi podobné správe, ktorá sa objavila pri pokuse o retweetovanie správy označenej ako fake new.

To povedať spoločnosti sa podarilo znížiť počet retweetov správ s nepravdivými informáciami o 29 %, takže jeho novým plánom je po tejto novej aktualizácii znížiť počet lajkov na polovicu.

Android zabezpečenia dier na Twitteri

Berúc do úvahy, že to oznámila sociálna sieť modrého vtáka medzi 27. októbrom a 11. novembrom označili viac ako 300 000 tweetov s “potenciálne zavádzajúci obsah“ Je jasné, že táto nová funkcia má veľký význam v boji proti falošným správam.

Pokiaľ ide o dátum vydania tejto aktualizácie od Twitter, povedať, že sa už implementuje do iOS aj webovej verzie tak, aby sa celý tento týždeň dostala na svetovú úroveň. A čo operačný systém Android? Našťastie sociálna sieť potvrdila The Verge, že v priebehu niekoľkých týždňov príde na Android.

Výborná správa pre užívateľov tejto sociálnej siete, keďže teraz budú mať istotu, že falošné správy v Twitter bude oveľa jednoduchšie ich odhaliť a vyhnúť sa im, čím sa ich vplyv na nič netušiacich používateľov výrazne zníži.