Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Tu je zoznam krajín, ktoré v roku 2021 prijali najviac kryptomien


The výmenná platforma Blíženci nám poskytujú čítanie so správou, ktorá zdôrazňuje rok 2021, vzrušujúce obdobie pre svet kryptomena. Vďaka prieskumu na 30 000 ľuďoch z 20 rôznych krajín lepšie chápeme, kto, kde a prečo nakupuje kryptomeny.

Zatiaľ čo India a Spojené štáty sú stále krajinami s najväčším počtom investorov do kryptomien na svojom území, dozvedáme sa, že Brazília má veľký záujem o digitálne akcie a že 41 % ľudí si minulý rok prvýkrát kúpilo kryptomeny.

Rok 2021 je rekordným rokom pre prijatie kryptomien

Môže to byť vďaka oceneniu na 3 biliónov dolárov, o ktoré sa široká verejnosť začala zaujímať o kryptomeny na celom svete. V každom prípade, šialenstvo bolo cítiť v Spojených štátoch, Latinskej Amerike a juhovýchodnej Ázii, kde viac ako 45 % populácie nakupovalo kryptomeny prvýkrát. Brazília zostáva šampiónom s 51 % nových investorov za posledný rok.

CryptoGemini

Medzi ľuďmi, ktorí ešte neskočili do blockchainu oboma nohami, sa o niečo menej ako polovica považuje za „krypto-zvedavých“ a najviac ľudí v Európe to zvažuje. investovať, pričom krajiny ako Írsko predstavujú 58 % potenciálnych kupcov. Za nimi chce dobrodružstvo vyskúšať aj Nemecko (53 %), Kolumbia (50 %) a Spojené arabské emiráty (49 %).

Najviac postihnuté sú krajiny so silnou devalváciou meny

Samozrejme, nie každý kupuje bitcoin alebo ETH z rovnakých dôvodov a adopcia kryptomien je viazaná na devalváciu meny v krajine pobytu. V krajinách ako Brazília, Južná Afrika alebo India, kde fiat meny zaznamenali prudkú devalváciu voči doláru, majú ľudia päťkrát vyššiu pravdepodobnosť, že si kúpia kryptomeny ako v krajinách, kde je mena stabilnejšia.

V krajinách ako Spojené štáty americké alebo krajiny v Európe sa kryptomena považuje skôr za dlhodobú investíciu než za prostriedok na vytváranie okamžitých ziskov. Vo Francúzsku vidíme, že 61 % ľudí s vysokou životnou úrovňou (+ 100 000 EUR v príjme za rok) nedávno investovalo do kryptomien, pričom toto aktívum považujú za hodnotu, ktorú si treba dlhodobo ponechať.

Ženy investujú čoraz viac

Zatiaľ čo sme vždy zaznamenali rodové rozdiely medzi kryptoinvestormi, v roku 2021 sa o túto oblasť masívne zaujímali ženy. Vo Francúzsku je 45 % investoriek, zatiaľ čo Dánsko má medzi celkovými vlastníkmi kryptomien iba 18 % žien. V rozvojových regiónoch sveta majú podľa Gemini najviac žien Štát Izrael (51 %) a Indonézia (51 %).

Celkovo sa priepasť medzi mužmi a ženami kryptonautov začína drasticky zmenšovať, keďže sme sa dozvedeli, že viac ako 47 % respondentov sa vyhlasuje za krypto-zvedavcov a v nasledujúcich rokoch by mohli urobiť krok k nákupu kryptomien.

V krajine, ako sú Spojené štáty americké, kde majú etnické štatistiky váhu, máme prehľad o rôznych spoločenských kruhoch, ktoré sa najviac zaujímajú o blockchain, no predovšetkým vidíme, že veci napredujú v prospech sociálnej diverzity, pričom 22 % Hispáncov kupujúcich v roku 2021 (oproti 13 % v roku 2020) a 17 % afroamerických kupujúcich (vs. 9 % v roku 2020).

Regulácia, volatilita, obavy neochotných

Správa Gemini nám tiež hovorí, prečo ľudia nekupujú kryptomeny. V prvom rade sú to ázijské krajiny, ktoré sú z hľadiska bezpečnosti najviac podozrivé (40 %). Ďalej prichádza otázka volatility, ktorá znepokojuje 32 % ľudí na Blízkom východe. Napriek tomu opýtaná latinskoamerická verejnosť dôveruje kryptomenám z viac ako 88 %. Treba povedať, že práve v týchto regiónoch sveta je bitcoin zavedený ako oficiálna mena (Salvador).

Nakoniec, najbežnejším dôvodom neochoty ku kryptomenám je nedostatok vzdelania v tejto oblasti a obyvatelia piatich kontinentov tvrdia, že majú malý prehľad o daňových aspektoch kryptomien (17 % v Európe), ako aj o regulácii našich digitálnych mien. .

zdroj: Správa Blížencov