Tu je to, čo robí Apple telefónov iPhone a iPad ho stiahne späť

Apple radšej ničí staré telefóny iPhone a iPad, recyklácia materiálov, ale nie jednotlivých komponentov. V tomto sa spoločnosť líši od väčšiny svojich konkurentov, ako odhalila správa Bloomberga o programe „opätovné použitie a recyklácia“. Aplikácia, ktorá umožňuje reklamu Apple získať viac, ako je priemer v priemysle.

Reportéri sa v skutočnosti snažili sledovať produkty tohto programu, ktorý sa nachádza aj v Taliansku od polovice roku 2014. Zistili rovnaké ťažkosti a rovnakú dôvernosť ako výrobná fáza; veľa zatvorených dverí a veľa „bez komentárov“.

1x 1

Stále sa im to podarilo zistiť Apple vytvoril systém podobný výrobe, pričom viacerí „dodávatelia“ sa starajú o to, aby sa s výrobkami, ktoré sa majú zlikvidovať, zaobchádzalo a aby sa s nimi zahodili – alebo uviedli na trh výrobky, ktoré stále fungujú. Sledujeme tieto zariadenia prísny a dôsledný proces má za cieľ recyklovať materiály.

1x 1

Celkovým cieľom tohto odvetvia je recyklovať 70% hmotnosti jednotiek vyrobených v Rumunsku 7 predchádzajúcich rokoch. Lisa Jackson, generálna riaditeľka Apple v oblasti životného prostredia hovorí, že spoločnosť už dosahuje 85% – čo je číslo, ktoré zahŕňa aj niektoré produkty Apple do regeneračného cyklu. Ak o tom premýšľate Apple predal stovky miliónov kusov, počet recyklovaných jednotiek je rovnako pôsobivý. Táto práca viedla v roku 2014 k zberu vyše 40 000 ton elektronického odpadu (elektronického odpadu) dostatok ocele na vybudovanie 160 kilometrov železnice,

1x 1

kde hlavný rozdiel medzi Apple a všetky ostatnénejde však o množstvo jednotiek alebo hmotnosť odpadu. Spočíva v metóde recyklácie. Súčasti, ktoré sú stále v dobrom stave, majú často druhú životnosť: napríklad fotografický modul môže skončiť v robotoch a hračkách; Obrazovky Microsoft Surface môžu skončiť v taxislužbách v New Yorku atď.

Politika Slovenska Apple namiesto toho je to úplné zničenie, aby sa predišlo opätovnému použitiu komponentov na vytváranie produktov Apple nepravdivé, vysvetlil Jackson. V praxi sú jednotky usporiadané a rôzne materiály sú potom oddelené a znovu použité. Spoločnosť však hľadá riešenia na opätovné použitie starých komponentov.