Tu je nový režim zaostrovania MIUI 11 na telefónoch Xiaomi

UI je spojnica medzi človekom a počítačom a komunikáciou. To zahŕňa vzhľad obrazovky, klávesnice, myši a pracovnej plochy. Počítač nielenže vyžaduje používateľské rozhranie, ale aj webové stránky a aplikácie majú používateľské rozhranie. Výrobcovia smartfónov sa tiež zameriavajú na poskytovanie dobrého používateľského rozhrania vo svojich zariadeniach. MIUI je jedno také používateľské rozhranie pre zariadenia Xiaomi a je veľmi obľúbené u indických používateľov. A teraz MIUI 11 prichádza s novými režimami zaostrenia, ktoré zvýšia vašu produktivitu na dobrú úroveň. Dnes vás prevedieme touto novou funkciou a ako aktivovať najnovší režim zaostrovania MIUI 11.

Xiaomi je trendová značka smartfónov v Indii s tisíckami zákazníkov. Nastal čas, aby spoločnosť Xiaomi uviedla na trh nové funkcie v rozhraní MIUI 11. MIUI 11 je podobný ako Android 10 a poskytuje niektoré funkcie produktivity, napríklad režim zaostrovania. Ak vlastníte smartpenec Xiaomi, môžete na zariadení MIUI 11 ľahko aktivovať režim zaostrovania. Akciový android už tieto funkcie mal už dávno, teraz si môžu užívatelia Xiaomi užiť rovnaké vo svojej najnovšej smartphones,

Čo je režim zaostrovania MIUI 11?

Popredný trh s miniaplikáciami MI (Xiaomi) sa pokúša funkcionalizovať svoj MIUI 11 ako Android 10 a povedal, že používateľom poskytuje režim zaostrenia. Funkcie zatiaľ oficiálne neuviedli. Niektoré jednotky Mi bežiace na sklade android už túto funkciu majú a Mi sa snaží túto funkciu vložiť do svojej užívateľskej tváre MIUI. Povolenie režimu zaostrovania MIUI 11 na ľubovoľnom zariadení:

Prečítajte si tiež: Ako získať režim Android Q Focus Mode na všetkých zariadeniach s Androidom

Režim zaostrenia je jednou z najlepších funkcií systému Android 10, ktorú spoločnosť Google uviedla pred niekoľkými mesiacmi. V tejto funkcii môžete počas používania svojho zariadenia pozastaviť určitú aplikáciu bez prístupu k aplikácii Zakázať a tiež zastaví upozornenia. Táto funkcia v MIUI 11 sa však mierne líši od služby Google. V MIUI sú vopred definované časové limity 20 minút, 30 minút, 45 minút, 60 minút a 90 minút. Po vybratí zariadenia nebudete môcť zariadenie používať, kým neuplynie čas.

Medzi časom po uzamknutí telefónu budete môcť používať niektoré z funkcií, ako sú fotoaparát, tiesňové volanie a snímka obrazovky. Skôr v MIUI sme videli funkciu nazývanú „Digitálna pohoda“, teraz ju nahradíme „čas obrazovky“ a režim zaostrovania je súčasťou času obrazovky MIUI 11. Táto funkcia poskytuje vám a vášmu zariadeniu viac súkromia, pretože nikto nemá prístup k určitej aplikácii, ktorú ste na určitý čas pozastavili. A je to dobrá voľba, keď potrebujete dať svoje zariadenie malým deťom.

Ako povoliť funkciu zaostrenia pre MIUI 11 v Xiaomi

Režim zaostrenia je k dispozícii iba v najnovších jednotkách Xiaomi s predinštalovaným MIUI 11. Táto funkcia funguje iba na telefóne MIUI 11, takže nezabudnite aktualizovať svoj telefón Xiaomi na najnovšiu verziu MIUI 11. Okrem toho je táto funkcia stále vo fáze testovania. Existuje teda šanca, že sa môžu vyskytnúť nejaké chyby a problémy. Čoskoro sa však opravia aktualizáciami softvéru. Ak chcete povoliť režim zaostrovania pre MIUI 11, musíte vykonať nasledujúce kroky:

Stiahnite a nainštalujte najnovšiu verziu Mi Nastavenie aplikácie,

Tu je nový režim zaostrovania MIUI 11 na telefónoch Xiaomi 2

Otvorte program Starter aktivity a do vyhľadávacieho poľa napíšte „UsageStatsMainActivity“.

Tu je nový režim zaostrovania MIUI 11 na telefónoch Xiaomi 3

Na karte Nastavenia kliknite na položku Štatistika používania. Tým sa dostanete na MIUI 11 “Screen Time”. Tu nájdete režim zaostrenia.

Tu je nový režim zaostrovania MIUI 11 na telefónoch Xiaomi 4

Pred použitím tejto funkcie si vytvorte skratku na obrazovke. Ak chcete vytvoriť odkaz, kliknite na ikonu nastavení na časovej obrazovke obrazovky a potom klepnite na „Vytvoriť“ vedľa „skratka na domovskej obrazovke“.

Poznámka: Xiaomi stále testuje túto novú funkciu, takže si pri používaní tejto funkcie môžete všimnúť nejaké chyby

záver

Dočasné zakázanie niektorých aplikácií v práci a odosielaní správ pomáha osobe zamerať sa len na jednu úlohu. Tieto nezvyčajné alebo nežiaduce oznámenia vás obťažujú a vďaka novej funkcii MIUI 11 môžete tieto aplikácie a upozornenia ovládať. Niektoré nastavenia tejto funkcie sú v čínskom jazyku, a to je najväčší problém, s ktorým sa stretnete pri používaní režimu zaostrovania MIUI 11. Odporúčame vám, aby ste nezmenili nastavenia tejto funkcie, pretože by sa tým mohli vyskytnúť ďalšie problémy.