Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Tu je návod, ako vyriešiť problém, ktorý WordPress neposiela e-maily

Jednou z najčastejšie kladených otázok o programe WPBeginner je riešenie problémov s WordPress, keď sa e-maily neposielajú.

Mnoho našich začiatočníkov sa nás pýta, prečo ich doplnok pre kontaktný formulár neposiela e-maily alebo prečo nevidia upozornenia WordPress.

V tomto článku vám ukážeme, ako vyriešiť problém programu WordPress, ktorý neposiela e-maily, aby vaše stránky mohli odosielať e-maily spoľahlivejšie a vyhýbali sa priečinkom so spamom.

Prečo nedostávate e-maily z vášho webu WordPress?

Najbežnejším dôvodom chýbajúcej e-mailovej adresy je skutočnosť, že váš hostingový server WordPress nie je správne nakonfigurovaný na používanie funkcie pošty PHP ().

Aj keď je váš hosting nakonfigurovaný na jeho používanie, mnoho poskytovateľov e-mailových služieb, ako je Gmail a iní, používajú množstvo nástrojov na zníženie spamu. Tieto nástroje sa snažia rozpoznať, že e-mail skutočne pochádza z miesta, kde by mal byť.

E-maily odoslané zo stránok WordPress tento test často zlyhávajú.

To znamená, že e-mail odoslaný z vášho webu WordPress (doplnok kontaktného formulára, upozornenie správcu atď.) Sa nemusí dostať do priečinka s nevyžiadanou poštou príjemcu, nehovoriac o doručenej pošte.

Z tohto dôvodu vám odporúčame, aby ste na odosielanie e-mailových bulletinov nepoužívali program WordPress.

To je tiež dôvod, prečo odporúčame, aby každý používal SMTP na odosielanie e-mailov vo WordPress.

Čo je to SMTP?

Protokol Simple Mail Transfer Protocol (SMTP) je priemyselným štandardom pre odosielanie e-mailov.

Na rozdiel od pošty s funkciou PHP () SMTP používa správnu autentifikáciu, čo vedie k vysokým schopnostiam doručovania e-mailov.

WordPress má doplnok WP Mail SMTP, ktorý nakonfiguruje vaše stránky WordPress tak, aby namiesto funkcie mail mail () PHP posielali e-maily prostredníctvom SMTP.

Môžete ho použiť na pripojenie k akejkoľvek bežnej službe SMTP, napríklad SendinBlue, Gmail (G Suite), Office365. Amazon SES atď.

Pozrime sa, ako vyriešiť problém WordPress, keď sa e-maily neposielajú.

Nainštalujte doplnok WP Mail SMTP

Bez ohľadu na vybratú službu SMTP musí byť na vašom serveri nainštalovaný doplnok WP Mail SMTP. Týmto spôsobom môžete zmeniť WordPress z vstavanej e-mailovej funkcie PHP () na používanie služby SMTP.

Najskôr nainštalujte a aktivujte doplnok WP Mail SMTP. Ak si nie ste istí, ako postupovať, prečítajte si nášho podrobného sprievodcu inštaláciou doplnku WordPress.

Potom na hlavnom paneli WordPress kliknite na WP Mail SMTP a nakonfigurujte nastavenia doplnku.

Najprv musíte zadať meno a e-mailovú adresu firmy, z ktorej by vaše stránky mali dostávať e-maily. Nezabudnite použiť rovnakú e-mailovú adresu, ktorú používate pre svoju poštovú službu SMTP.

Zadajte meno a e-mailovú adresu, z ktorej majú pochádzať vaše e-maily WordPress

Môžete určiť, že e-maily používajú toto meno a e-mailovú adresu, hoci iné doplnky (napríklad WPForms) majú odlišné nastavenia. WP Mail SMTP prepíše nastavenia ostatných doplnkov.

Potom vyberte pre svoju stránku poštovú službu SMTP.

V tomto návode nakonfigurujeme SMTP pomocou Sendinblue. Ak dávate prednosť službe Gmail alebo Office365, pokyny nájdete aj v tomto článku.

V aplikácii WP Mail SMTP vyberte ako svoj e-mail Sendinblue

Na dokončenie nastavenia WP Mail SMTP musíte vytvoriť účet pomocou Sendinblue. Pokračujeme ďalej a potom znova nastavíme WP Mail SMTP.

Posielajte e-maily WordPress pomocou Sendinblue

Sendinblue je populárny poskytovateľ e-mailov. S nimi môžete odosielať veľké množstvo e-mailov s vysokou doručovacou kapacitou.

Sendinblue vám umožňuje posielať až 300 e-mailov denne, čo je pre väčšinu malých webových stránok viac ako dosť.

Môže ísť o e-maily z kontaktného formulára, informácie o novom používateľskom účte, e-maily na obnovenie hesla alebo iné e-maily odoslané prostredníctvom vášho webu WordPress.

Najprv prejdite na webovú stránku Sendinblue a vytvorte si účet. Kliknutím na tlačidlo „Registrovať zadarmo“ si nastavíte svoj účet.

Po vytvorení účtu sa zobrazí váš informačný panel Sendinblue. Ak ste nedokončili svoj profil počas fázy inštalácie, budete požiadaní, aby ste tak urobili tu.

Predstavenstvo Sendinblue

Potom kontaktujte tím podpory a požiadajte ho o potvrdenie svojho účtu, aby ste mohli posielať e-maily prostredníctvom Sendinblue.

Odporúčame vám kontaktovať tím technickej podpory, pretože overenie vášho účtu môže trvať približne 24 hodín. Počas ďalších krokov môžete pokračovať.

Prejdite na adresu sendinblue.com/contact a napíšte správu, ktorá obsahuje tieto informácie:

  • Žiadosť o aktiváciu účtu
  • Adresa URL vášho webu
  • Údaj, že sa odosielajú e-maily s transakciami. Ak chcete tiež použiť Sendinblue pre svoj e-mailový spravodaj, musíte uviesť, že posielate aj marketingové e-maily.

Ak chcete požiadať o aktiváciu účtu, kontaktujte Sendinblue

Môžete byť požiadaní o ďalšie informácie. V opačnom prípade dostanete od spoločnosti Sendinblue e-mail s informáciou o tom, že váš účet bol schválený.

Po odoslaní správy kontaktnému tímu môžete na svoje webové stránky pridať svoje doménové meno.

Pamätajte, že nemusíte čakať na odpoveď, kým prejdete na ďalšiu fázu tohto návodu.

Vytvorte pre svoju stránku subdoménu

Najprv musíte nastaviť subdoménu. Je to ako samostatná časť vášho webu. Odporúčame ho používať mail1.yourdomain.com,

Poznámka: Váš hostiteľ WordPress vám nemusí umožniť jeho používanie Stánok na trhu Preto tu máme ako subdoménu 1 set.

Ak chcete pridať svoju subdoménu, prihláste sa do svojho účtu webového hostiteľa a na ovládacom paneli vyhľadajte časť Domény.

V tomto návode vám ukážeme, ako v našom príklade hosťovania účtu v službe Bluehost. Po prihlásení prejdite na stránku Domény »Subdomény,

Potom môžete zadať subdoménu a kliknúť na tlačidlo Vytvoriť.

Pridajte do WordPress subdoménu

Ak používate iné hostiteľské spoločnosti alebo ak je váš server DNS spravovaný registrátorom domény, ako napríklad doména.com alebo server GoDaddy, postupujte podľa príslušných pokynov.

Po vytvorení subdomény ju pridajte do svojho účtu Sendinblue.

Pridajte svoju subdoménu do Sendinblue

Vo svojom účte Sendinblue prejdite na položku „Nastavenia“, vyhľadajte položku „Vaši odosielatelia“ a kliknite na tlačidlo „Konfigurovať“:

Nakonfigurujte nastavenia odosielateľa v Sendinblue

Potom kliknite na kartu Domény a potom na tlačidlo Pridať novú doménu.

Pridajte novú doménu v Sendinblue

Zadajte úplnú subdoménu (napr. Mail1.yoursite.com) a začiarknite políčko vedľa položky „Používam tento názov domény na digitálne podpísanie e-mailov (SPF, DKIM, DMARC)“.

Pridajte svoju subdoménu a začiarknite políčko

Potom kliknite na tlačidlo Uložiť a zobrazí sa kontextové okno s rôznymi záznamami DNS.

Pomocou týchto riadkov kódu môže Sendinblue schváliť vaše doménové meno.

sledovať: Ak sa toto kontextové okno náhodou zatvorí, nemusíte sa obávať. Môžete sa vrátiť kliknutím na tlačidlo „Overiť túto doménu“ vedľa vašej subdomény:

Overte tlačidlo domény, ktoré môžete použiť na návrat k nastaveniam DNS

Otvorte novú kartu prehliadača a prihláste sa späť do svojho účtu webhostingu. Musíte nájsť svoju doménu a otvoriť záznamy DNS.

V spoločnosti Bluehost to môžete urobiť pešo Domény »Moje domény Potom kliknite na položku Spravovať vedľa svojej domény.

Musíš 3 Sem pridajte záznamy TXT poskytnuté spoločnosťou Sendinblue.

Najprv prejdite nadol a vyhľadajte časť TXT svojich záznamov DNS. Vyzerá to takto:

TXT DNS záznamy v Bluehost

Potom kliknite na položku Pridať e-mail.

Prvý záznam vyplňte takto:
Registrácia hostiteľa: mail._domainkey.mail1
Typ záznamu: TXT
Hodnota TXT: Skopírujte to z Sendinblue.
TTL: 1 deň

tipy: Váš webový server môže odkazovať na záznam hostiteľa ako na hostiteľa alebo meno. zmena mail1 ak ste pre svoju subdoménu použili niečo iné. Typ registrácie sa nemusí vyžadovať. Hodnotu TXT možno nazvať aj údaje TXT – je to prvý útržok dlhého kódu v podrobnostiach Sendinblue. TTL môže byť 24 hodín alebo 86 400 sekúnd (obidve reagujú 1 Deň). Ak používate zariadenie GoDaddy, nastavte ho 1 Hodina jedna.

Po pridaní prvého záznamu kliknite na tlačidlo Uložiť.

Potom pridajte druhý záznam. Vyplňte ho nasledovne:

Registrácia hostiteľa: mail1
Typ záznamu: TXT
Hodnota TXT: v = spf1 obsahuje: spf.sendinblue.com mx ~ all
TTL: 1 deň

Po dokončení kliknite na tlačidlo Uložiť.

Po uložení pridajte tretiu položku. Vyplňte ho nasledovne:

Registrácia hostiteľa: mail1
Typ záznamu: TXT
Hodnota TXT: Skopírujte to z Sendinblue. Toto je tretí kód.
TTL: 1 deň

Po dokončení uložte aj tento záznam.

výstraha: Sendinblue má tiež štvrtý kód pre záznam DMARC. Toto nepotrebujete a odporúčame vám ho vynechať, pokiaľ nemáte skúsenosti s konfiguráciou DMARC.

Po pridaní záznamov sa vráťte na server Sendinblue. Kliknite na tlačidlo „Pridať záznam“ pre každý záznam. Vyskúšajte: „Prezeranie záznamov môže trvať 24 až 48 hodín, ale často je oveľa rýchlejší.

Ak sa po kliknutí na toto tlačidlo nič nestane, záznamy sa stále nedajú overiť. Skúste to znova neskôr a uistite sa, že sú skontrolované. Po dokončení sa vedľa zelených príspevkov zobrazí slovo „Konfigurované“:

Hneď ako sú overené, odošlite záznamy DNS TXT DNS

V tejto príručke môžete pokračovať, kým nebudete čakať na kontrolu.

Ak chcete použiť Sendinblue, ukončite konfiguráciu SMP WP Mail

Vráťte sa späť na nastavenia protokolu WP Mail SMTP na paneli WordPress. Mali ste už zadať e-mailovú adresu a meno odosielateľa. Inak to môžete urobiť teraz.

Políčko Spätná cesta nechajte nezaškrtnuté, pretože Sendinblue túto možnosť nevyužíva.

Potom kliknite na odkaz Sendinblue pre svoj e-mail.

V aplikácii WP Mail SMTP vyberte ako svoj e-mail Sendinblue

Kľúč API musíte nájsť na svojom účte Sendinblue. Stačí kliknúť na odkaz v poli „Kľúč API“ a váš účet Sendinblue sa otvorí na správnom mieste na novej karte.

Skopírujte ho v3 Kľúč API na tejto stránke.

Stiahnite si API Sendinblue

Blahoželáme. Všetko ste už nakonfigurovali. Posledným krokom je odoslanie skúšobného e-mailu, aby ste sa uistili, že všetko funguje.

Prejdite na kartu Test e-mailu SMTP WP Mail a zadajte e-mailovú adresu, na ktorú chcete odoslať e-mail. Toto je predvolené nastavenie e-mailu pre správcu webu. Kliknite na položku Poslať e-mail.

Mala by sa zobraziť správa „Vyskúšajte odoslanie HTML HTML!“ Skontrolujte svoju doručenú poštu a zistite, či dorazila. Vyzerá to takto:

Testujte e-mail WP Mail SMTP

Poznámka: Ak váš účet Sendinblue ešte nie je aktivovaný, zobrazí sa nasledujúca správa: (Povolenie bolo odmietnuté): E-mail nie je možné odoslať. Váš účet SMTP ešte nie je aktivovaný.

Alternatívne spôsoby riešenia problému s e-mailom WordPress

Ako vidíte zo zoznamu nastavení pošty v doplnku WP Mail SMTP, nemusíte používať Sendinblue. Aj keď je to naše najlepšie bezplatné odporúčanie, môžete použiť ďalšie nastavenia vrátane služieb Office 365, Gmail / G Suite, Amazon SES atď.

Na opravu e-mailov WordPress použite Gmail alebo G Suite s WP Mail SMTP

Ak máte účet Gmail alebo G Suite, môžete ho použiť na odosielanie e-mailov. Keď používate doplnok WP Mail SMTP, nemusíte v aplikácii WordPress zadávať svoje e-mailové poverenia.

Ak chcete používať Gmail alebo G Suite, nakonfigurujte WP Mail SMTP, ako je uvedené vyššie, a potom kliknite na možnosť „Google“ pre váš e-mail.

Musíte označiť políčko „Cesta späť“.

Potom sa zobrazí výzva na zadanie „zákazníckeho ID“ a zadanie „zákazníckeho tajomstva“. Ak chcete získať tieto podrobnosti, musíte si vo svojom účte Google vytvoriť webovú aplikáciu. Nerobte si starosti, ak to znie trochu strašidelne. V tomto článku nájdete úplné pokyny na používanie služby Gmail na odosielanie e-mailov WordPress.

Poznámka: Tento proces môžete použiť s bežným účtom Gmail, ale vaša schopnosť doručovania e-mailov je oveľa lepšia, ak používate balík G Suite. Prečítajte si nášho sprievodcu nastavením profesionálnej e-mailovej adresy pomocou služieb Gmail a G Suite.

Používanie služby Gmail alebo G Suite však má niektoré zásadné nevýhody.

Najprv možno budete musieť kontaktovať svojho hostiteľa a nainštalovať správny certifikát, aby fungoval.

Ak v budúcnosti zmeníte svoju e-mailovú adresu, budete musieť celý proces znova prejsť. To zahŕňa vytvorenie novej webovej aplikácie.

Na opravu e-mailov WordPress použite Office 365 / Outlook s WP Mail SMTP

Ak používate Microsoft Office 365 alebo Outlook pre svoj bežný e-mailový účet, môžete ho tiež použiť na odosielanie e-mailov prostredníctvom WordPress. Toto však nie je odporúčaná možnosť, pretože je menej bezpečná.

Musíte nakonfigurovať WP Mail SMTP, ako je uvedené vyššie, a potom kliknite na možnosť „Other SMTP“. Otvorí sa formulár na dokončenie. Vykonajte nasledujúce nastavenia:

Hostiteľ SMTP: smtp.office365.com
Šifrovanie: TLS
Port SMTP: 587
Automatické TLS: (ponechať)
Schválenie: (výstup)
Používateľské meno SMTP: e-mailová adresa vášho účtu Office 365
Heslo SMTP – heslo pre váš účet Office 365

Hlavným problémom tejto metódy je to, že vaše heslo musí byť uložené v obyčajnom texte vo formáte WordPress. Nie je to bezpečné a vaše heslo bude viditeľné pre všetkých ostatných správcov vášho účtu. Namiesto toho môžete použiť pokyny v aplikácii WP Mail SMTP na ich zapísanie do súboru wp-config.php.

Ďalšie informácie nájdete v podrobných pokynoch na nastavenie programu Outlook pomocou protokolu WP Mail SMTP.

Použitie Amazon SES s WP Mail SMTP na opravu e-mailov WordPress

platformu Amazon AWS má jednoduchú e-mailovú službu (SES), ktorú môžete použiť na vyriešenie problému s e-mailom WordPress.

Lepšia časť Amazon je to, že ho môžete použiť na mesačné odosielanie až 62 000 e-mailov zadarmo. Nevýhodou je, že nastavenie je pre začiatočníkov trochu zložitejšie, preto ho neodporúčame ako našu preferovanú možnosť.

Ale ako si dokážete predstaviť, veľa odborníkov a odborníkov ho používa Amazon SES vašej e-mailovej SMTP službe WordPress, takže sme nemohli napísať článok bez toho, aby sme sa o tom zmienili.

Ak máte záujem o konfiguráciu Amazon Pre SES s WordPress si prečítajte úplné inštalačné pokyny Amazon SES s WordPress.

Bez ohľadu na e-mail, ktorý chcete použiť, vždy sa uistite, že je e-mail odoslaný správne.

Mali by ste tiež skontrolovať doručenú poštu a potvrdiť, že ste dostali skúšobný e-mail.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa riešiť problémy WordPress, ktoré nie sú e-mailom. Môžete si tiež zobraziť zoznam najbežnejších chýb WordPress a zistiť, ako ich opraviť.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,