Tu je návod, ako skontrolovať model CPU počítača Mac pomocou terminálu

Apple ponúka mnoho rôznych modelov počítačov Mac s rôznymi procesormi. Niekedy je potrebné skontrolovať model CPU vášho počítača Mac a Apple to veľmi uľahčilo. Tu je postup, ako to urobiť pomocou aplikácie Terminal.

Použitie terminálu

Aplikáciu Terminal je možné použiť na mnoho iných vecí, ako je kontrola modelu CPU Macu. Je to rozhranie pre macOS a je možné zadať viac príkazových riadkov. Použitie terminálu sa môže zdať trochu zložité, pokiaľ nie ste skúsený technik, ale ak viete, aký príkaz zadať, používanie je veľmi jednoduché.

Po otvorení terminálu sa zobrazí textová obrazovka a ste prihlásení pomocou svojho používateľského profilu. Na navigáciu v aplikácii musíte namiesto myši používať klávesy so šípkami a stlačením klávesu Enter zadáte príkazy.

Skontrolujte model CPU počítača Mac

Aplikácia Terminal sa nachádza v priečinku Utilities v Applications. Tu je postup, ako skontrolovať model CPU počítača Mac:

  1. Prejdite na Aplikácie> Pomôcky a vyhľadajte aplikáciu Terminál. Ak chcete ľahko nájsť Aplikácie, môžete kliknúť na ikonu Finder v dolnom paneli nástrojov na displeji. Finder vyzerá ako smajlík. Prípadne môžete súčasne stlačiť klávesovú skratku Command + medzerník, čím sa otvorí vyhľadávacie pole, do ktorého môžete zadať príkaz „Terminál“.
  2. Skopírujte a prilepte tento príkaz: sysctl -n machdep.cpu.brand_string
  3. Hit Return.

Po stlačení klávesu Return aplikácia Terminal vykoná príkaz a potom zobrazí model CPU. Výsledok vyhľadávania obsahuje značku, model a rýchlosť CPU, ktoré je súčasťou Macu. Napríklad v niektorých modeloch Mac bežia procesory Intel Core i5 2.7 GHz.

Ďalšie terminálové príkazy

Ak zistíte, že máte radi používanie terminálu, možno ho budete chcieť použiť na spustenie ďalších príkazov, napríklad na otváranie aplikácií. Napríklad zadaním „Otvoriť -NÁZOV APLIKÁCIE“ sa otvorí konkrétna aplikácia. Ak chcete namiesto konkrétnej aplikácie otvoriť súbor, použite tento príkaz: „Otvoriť -a NÁZOV APLIKÁCIE [FILE PATHWAY]. ” Na otvorenie súboru pomocou predvolenej aplikácie stačí napísať „Otvoriť [FILE PATHWAY]. ”