Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Trump: Google spolupracuje s vl├ídou USA na v├Żvoji webovskej str├ínky COVID-19; Google: Po─Źkajte min├║tu

facepalm: Americk├Ż prezident Donald Trump dnes ozn├ímil, ┼że vyh─żad├ívac├ş gigant Google pr├íve pripravuje webov├║ str├ínku zameran├║ na vypuknutie v├şrusu COVID-19. T├íto webov├í str├ínka bude fungova┼ą ako forma predbe┼żn├ęho testovania a pom├┤┼że da┼ą ob─Źanom USA v tomto n├íro─Źnom ─Źase potrebn├ę smery … s v├Żnimkou spolo─Źnosti Google, ktor├í na t├Żchto webov├Żch str├ínkach nepracuje, ale ove─ża men┼íia spolo─Źnos┼ą s n├ízvom Verily, dc├ęrska spolo─Źnos┼ą. abecedy, je v po─Źiato─Źnom ┼ít├ídiu v├Żvoja, ale nie je ani pripraven├Ż pracova┼ą na jednom testovacom mieste.

aktualiz├ícia: Kr├ítko po tom, ─Źo prezident Trump tvrdil, ┼że spolo─Źnos┼ą Google spolupracovala s viac ako tis├şckou in┼żinierov na v├Żvoji webovej str├ínky pre dom├ícu kontrolu v├şrusu Coronavirus doma, bola spolo─Źnos┼ą n├║ten├í vyda┼ą vyhl├ísenie, ktor├ę v podstate odporuje v┼íetk├ęmu, ─Źo spolo─Źnos┼ą Trump ozn├ímila. Spolo─Źnos┼ą Google na tomto projekte skuto─Źne nepracuje. Skuto─Źne to bola div├şzia Google X a dnes je v├Żskumn├í skupina abecedy. Najd├┤le┼żitej┼íie je, ┼że projekt webovej str├ínky je ÔÇ×v po─Źiato─Źn├Żch ┼ít├ídi├ích v├ŻvojaÔÇť a nie je pripraven├Ż sl├║┼żi┼ą prv├ęmu pilotn├ęmu mestu, nieto pom├┤c┼ą ob─Źanom v celej krajine.

Vyv├şjame n├ístroj, ktor├Ż pom├┤┼że jednotlivcom roztriedi┼ą testy Covid-19. Naozaj je v po─Źiato─Źn├Żch f├ízach v├Żvoja a pl├ínuje sa testovanie v oblasti Bay, s n├ídejou, ┼że sa ─Źasom roz┼í├şri. Cen├şme si podporu vl├ídnych ├║radn├şkov a priemyseln├Żch partnerov a ─Ćakujeme in┼żinierom spolo─Źnosti Google, ktor├ş sa dobrovo─żne zapojili do tohto ├║silia.

T├íto str├ínka pom├┤┼że ob─Źanom vyh─żad├íva┼ą v├şrus na z├íklade odpovede na nieko─żko ot├ízok, ktor├Żch cie─żom je zmierni┼ą pr├şznaky. Ak je pravdepodobn├ę, ┼że dan├í osoba bude ma┼ą v├şrus na z├íklade svojich reakci├ş, miesto ich nasmeruje na najbli┼ż┼íie mobiln├ę testovacie miesto pre COVID-19, ktor├ę bude ├║dajne umiestnen├ę na miestach, ako s├║ parkovisk├í obchodov.

V├Żsledky nebud├║ n├ív┼ítevn├şkom na mieste poskytovan├ę, samozrejme – vzorky bude potrebn├ę posla┼ą sp├Ą┼ą do laborat├│ria na testovanie. Akon├íhle s├║ v┼íak v├Żsledky testov zobrazen├ę, zobrazia sa na p├┤vodnej webovej str├ínke skr├şningu, aby pou┼ż├şvatelia mohli osta┼ą informovan├ş a ─żah┼íie sa rozhodn├║┼ą o ─Ćal┼í├şch krokoch.

Trump: Google spolupracuje s vl├ídou USA na v├Żvoji webovskej str├ínky COVID-19; Google: Po─Źkajte min├║tu 1

Pod─ża prezidenta zhruba 1, 700 zamestnancov spolo─Źnosti Google pr├íve pripravuje webov├║ str├ínku. Trump je zn├íme, ┼że ─Źas od ─Źasu zveli─Źuje, ale vzh─żadom na vysok├Ż profil tohto v├şrusu by n├ís neprekvapilo, keby bol tento ├║daj presn├Ż. So v┼íetkou pravdepodobnos┼ąou nav┼ít├şvia t├║to webov├║ str├ínku v najbli┼ż┼í├şch mesiacoch desa┼ątis├şce (ak nie mili├│ny) Ameri─Źanov, tak┼że je v najlep┼íom z├íujme spolo─Źnosti Google zabezpe─Źi┼ą, aby neobsahoval chyby a bol schopn├Ż zvl├ídnu┼ą vysok├║ ├║rove┼ł webov├ęho prenosu.

─Äal┼íie podrobnosti o webovej str├ínke a partnerstve medzi spolo─Źnos┼ąou Google a vl├ídou USA s├║ v s├║─Źasnosti st├íle nedostato─Źn├ę. Pravdepodobne sa v┼íak d├í o─Źak├íva┼ą, ┼że sa v najbli┼ż┼í├şch d┼łoch dozvieme viac (a mo┼żno dokonca uvid├şme spustenie str├ínky).