Tri jednoduché kroky na získanie priestoru na WhatsApp

WhatsApp, alebo nie, pravdepodobne používate WhatsApp prakticky každý deň. A časom zapĺňa váš smartphone. Ale môžete na to zabrzdiť.

Aj keď vždy existujú výnimky, WhatsApp je v súčasnosti jednou z najpopulárnejších aplikácií a je nainštalované vo väčšine smartphones trhu. Buď na osobné alebo profesionálne použitie. V skutočnosti má takmer každý WhatsApp, takže ho musíte mať, ak chcete posielať správy niektorí ľudia.

A napriek mnohým výhodám a vlastnostiam má aj svoje nedostatky. Nie je to jednoducho chyba WhatsApp pri pravidelnom používaní, aplikácie napĺňajú váš smartphone.

Ak pravidelne používate túto aplikáciu, preskúmame tri jednoduché kroky, ktoré by ste mali podniknúť na WhatsApp, aby ste si uľahčili pamäť smartfónu s Androidom alebo iPhone. IM,

Tri jednoduché kroky na získanie priestoru na WhatsApp 1

Vypnite automatické ukladanie

Začnime s obsah, ktorý zaberá najviac miesta v pamäti vášho smartfónu. Videá a fotografie sa prenášajú kriticky WhatsApp vďaka vysokorýchlostnému mobilnému pripojeniu. Dôsledkom je, že skončíte so všetkým týmto obsahom v jednom konečná pamäť,

V predvolenom nastavení sa fotografie alebo videá pri sťahovaní automaticky stiahnu. Môžete sa však pripojiť k skupinám WhatsApp, kde sa často odosiela obsah a vždy ich nechcete sťahovať tento obsah.

V systéme Android musíte otvoriť WhatsApp, prejsť na Ďalšie možnosti> Nastavenia> Rozhovor a vypnite možnosť Viditeľnosť multimediálnych súborov, Odteraz to musíte urobiť manuálne, aby ste mohli sťahovať videá alebo fotografie.

Ak sa chcete vyhnúť iba sťahovaniu v konkrétnom chate alebo skupine, zadajte túto skupinu alebo konverzáciu a Pozri kontakt alebo informácie o skupinekliknite na Viditeľnosť multimediálneho súboru> Nie> Ok,

V iPhone musíte otvoriť WhatsApp a ísť na Konfigurácia> Dáta a ukladanie, Tam si môžete vybrať, ako sťahovať jednotlivé typy obsahu. Medzi možnosťami vyberte nikdy,

Skontrolujte stiahnutý obsah

Prvá úloha nám pomáha zabrániť tomu, aby sa pamäť vášho smartfónu naďalej vyplňovala ako predtým. To však v priebehu času neznamená je tiež vyplnená, Mali by sme preto vykonať aj ručné čistenie.

V systéme Android je možné vidieť miesto, ktoré každá konverzácia alebo skupina zaberá, a teda odstrániť nejaký typ obsahu naraz. Napríklad videá, zvuky, obrázky alebo animácie GIF. Na to musíte ísť WhatsApp> Nastavenia> Využitie a ukladanie dát> Využitie ukladacieho priestoru,

Ak chcete, môžete ísť do každej konverzácie individuálne, kliknite na meno a získajte prístup k nim súbory a dokumenty, Pokiaľ ide o obrázky, zvuky a videá, ukážka pomáha zistiť, či si tento obsah zaslúži, alebo či ho môžete odstrániť.

Na iPhone môžete dostať sa do akejkoľvek konverzácie alebo skupinykliknutím na jeho názov vstúpite do ponuky možností. Vnútri, prístup Multimediálny obsah… a budete mať možnosť vidieť videá, fotografie, zvuky a dokumenty usporiadané podľa dátumu. Pretože existuje ukážka, môžete sa rozhodnúť aký obsah sa má odstrániť manuálne.

Ďalšou možnosťou je byť drastický a ísť na Nastavenia> Využitie a ukladanie dát> Využitie ukladacieho priestoru, Uvidíte všetky svoje rozhovory usporiadané podľa veľkosti, ktorú zaujímajú. Po zadaní sa priestor zobrazí v členení podľa typu obsahu. lis Spravovať … Môžete ho odstrániť úplne alebo len s tým, aký typ obsahu chcete robiť. Napríklad v skupine, kde vám posielajú veľa žartových filmov, bude užitočné, aby ste ich teraz a potom vymazali.

Tri jednoduché kroky na získanie priestoru na WhatsApp 2

Zbavte sa starých konverzácií

Ak používate veľmi aktívny WhatsApp, zvyčajné sú zvyky a interakcia s tým, čo sa mení. Včera ste často hovorili s niektorými ľuďmi a za pár mesiacov to budete robiť s ostatnými. preto, niektoré hovory sú neaktívne, Zostávajú tam, ale nikto nič nehovorí.

Jedným zo spôsobov, ako na smartfóne získať priestor, je odstrániť staré konverzácie, najmä tie, v ktorých sa zdieľalo veľa súborov, hlasových správ, videí, dokumentov …

Odstránenie konverzácie je rovnako jednoduché ako posúvanie prstom sprava doľava nad konverzáciou na karte IM a kliknite na tlačidlo OK remove, Čo ak však chcete túto konverzáciu a / alebo obsah? Môžete exportovať správy aj vymenené súbory a všetko uložiť na iné miesto, napríklad do počítača, na externý disk alebo do cloudu: iCloud alebo Disk Googlenapríklad.

Z tohto dôvodu ideme do konverzácie, jednotlivca alebo skupiny, kliknutím na ich meno vstúpite do ponuky možností, potom budeme Exportovať chat, Spýta sa nás, či chceme exportovať konverzáciu alebo súvisiace súbory. Dostaneme komprimovaný súbor ZIP, ktorý môžete poslať e-mailom.

Potrebujete viac miesta?

Zdroj, ktorý môže byť pre vás užitočný toto je Movistar Cloud, Ak ste zákazníkom spoločnosti Movistar Fusion alebo ho máš mobile rýchlosť zmluva, Okrem toho si ju môžete zadarmo vychutnať.

Táto služba vám dáva príležitosť Neobmedzené a bezpečné cloudové ukladanie všetkých obrázkov, videí a dokumentov z mobilného zariadenia. Po ich uložení môžete ľahko a pohodlne pristupovať k svojim súborom a zdieľať ich na sociálnych sieťach z mobilného telefónu, prehľadávača, počítača alebo tabletu.

Stiahnite si aplikáciu teraz App Store alebo Google Play,