TRAI Na otázku Bombay High Court, či môže odložiť nové sadzby pre televíznych divákov

Najvyšší súd v Bombaji v stredu požiadal indický telekomunikačný regulačný úrad (TRAI), či môže odložiť vykonávanie jeho tarifného poriadku do roku 2020, pretože súd prerokúva dôvody, ktoré podali výrobcovia, prevádzkovatelia vysielania a kábloví operátori proti novým nariadeniam.

Odborová sekcia súdnictva Amjad Sayyed a Anuja Prabhudessai poznamenala, že nariadenia a tarifný poriadok do roku 2020 majú nadobudnúť účinnosť v marci 1, "Aj v prípade predbežných opatrení by bolo potrebné vypracovať podrobné argumenty. Vzhľadom na zložité problémy nemusí byť možné vypočuť všetky strany a prijať príkazy do dvoch dní," uviedol súd.

„Považujeme za vhodné požiadať generálneho advokáta a najvyššieho poradcu spoločnosti TRAI o pokyny, či je možné odložiť napadnuté nariadenia do roku 2020 a tarifnú objednávku do roku 2020,“ uviedla lavica.

Súd poznamenal, že TRAI odložilo fungovanie predchádzajúcich nariadení z roku 2017 o jeden mesiac. HC zaslala záležitosť na ďalšie vypočutie 27. februára. Niekoľko vysielateľov vrátane Indickej vysielacej nadácie, zastupiteľského orgánu televíznych kanálov, Indického združenia filmových a televíznych producentov v Indii, Zee Entertainment a Sony Pictures Network India sa posunuli o HC. V januári ďalšia lavica odmietla odložiť konečný termín 15. januára určený vysielateľom na predloženie revidovaných tarifných plánov spoločnosti TRAI. Prevádzkovatelia vysielania vo svojich petíciách uviedli, že zmenené a doplnené nariadenia boli „svojvoľné, neprimerané a porušujúce ich základné práva“. TRAI v januári 1, 2020, vydal nové tarifné pravidlá. Skôr boli pre R dostupné všetky bezplatné kanály. 130 a spotrebitelia museli platiť viac za sledovanie ďalších kanálov. Podľa nových taríf budú spotrebitelia platiť Rs. 130 ako poplatok za sieťovú kapacitu, bude však mať nárok na 200 kanálov.