Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Traffic E-Challans: Tu je n├ívod, ako zaplati┼ą svoje pokuty alebo Challans online

Implement├íciou nov├ęho z├íkona o motorov├Żch vozidl├ích za─Źiatkom tohto mesiaca majitelia vozidiel nielen pon├íh─żaj├║, aby obnovili svoje dokumenty alebo z├şskali osved─Źenie o zne─Źisten├ş pod kontrolou (PUC), ale h─żadaj├║ aj ofici├ílne sp├┤soby ulo┼żenia svojich dokumentov online, aby sa uk├ízali je to dopravnej pol├şcii alebo sp├┤soby, ako zaplati┼ą svoj dopravn├Ż chal├ín online. V tomto ─Źl├ínku sa budeme bavi┼ą o tom, ako m├┤┼żete zaplati┼ą svoj prev├ídzkov├Ż e-chal├ín online alebo sledova┼ą stav svojho challanu.

Tu je d├┤le┼żit├ę poznamena┼ą, ┼że r├┤zne mest├í a ┼ít├íty maj├║ r├┤zne webov├ę str├ínky na platenie dopravn├Żch e-chal├ínov online. Indick├ę ministerstvo cestnej dopravy a dia─żnic indickej vl├ídy m├í tie┼ż webov├║ str├ínku, ktor├í funguje na celo┼ít├ítnej ├║rovni a umo┼ż┼łuje ob─Źanom plati┼ą online e-chal├íny online. Nem├┤┼żeme tu op├şsa┼ą postup pre ka┼żd├║ jednotliv├║ webov├║ str├ínku, je v┼íak dos┼ą podobn├í pre platobn├ę webov├ę str├ínky pre ┼ít├ítne alebo mestsk├ę dopravn├ę prostriedky.

Webov├í str├ínka ministerstva cestnej dopravy a dia─żnic: Platenie e-challanu za prem├ívku

 • Po─Źn├║c webovou str├ínkou E-Challan ministerstva cestnej dopravy a dia─żnic je k dispoz├şcii na adrese https://echallan.parivahan.gov.in/index/. Je zauj├şmav├ę, ┼że po─Źas n├í┼ího pou┼ż├şvania v prehliada─Źi Google Chrome nefungovalo spr├ívne, tak┼że ak m├íte probl├ęmy s prehliada─Źom Chrome, sk├║ste pou┼żi┼ą in├Ż prehliada─Ź.
 • akon├íhle E-Challan web je otvoren├Ż, prejdite na Skontrolujte stav Challan.
 • T├íto str├ínka pon├║ka tri mo┼żnosti na kontrolu stavu challan – pomocou ─Ź├şsla challan, ─Ź├şsla vozidla alebo ─Ź├şsla vodi─Źsk├ęho preukazu.
 • Ak sa n├íjde platn├Ż e-challan, webov├í str├ínka uvedie ni┼ż┼íie uveden├Ż challan a uvedie sa mo┼żnos┼ą platby.
 • Ke─Ć kliknete na mo┼żnos┼ą Plati┼ą teraz, webov├í str├ínka v├ís m├┤┼że presmerova┼ą na v├í┼í ┼ít├ítny web, aby sa platba dokon─Źila.
 • Na zaplatenie e-challanu m├┤┼żete pou┼żi┼ą svoju kreditn├║ alebo debetn├║ kartu alebo internetov├ę bankovn├şctvo.
 • M├┤┼żete tie┼ż overi┼ą predt├Żm uskuto─Źnen├ę platby.

Paytm: Platenie e-challanu premávky

 • Druhou mo┼żnos┼ąou, ako zaplati┼ą dopravn├ę kalkula─Źky online, je Paytm a podpora aplik├íci├ş a webov├Żch str├ínok platformy Andhra Pradesh, Chennai, Faridabad, Maharashtra a Telangana E-challans.
 • Ak chcete t├Żmto mest├ím alebo ┼ít├ítom zaplati┼ą dopravn├ę e-chal├íny, otvorte internetov├Ż obchod E-Challanova platobn├í str├ínka na Paytm (bu─Ć aplik├ície alebo webov├ę str├ínky).
 • Paytm v├ím teraz poskytne mo┼żnos┼ą vybra┼ą si pr├şslu┼ín├ę e-chal├ínske opr├ívnenie, vyberte opr├ívnenie.
 • Potom v├ís po┼żiada o zadanie ─Ź├şsla challanu alebo ─Ź├şsla vozidla alebo ─Ź├şsla vodi─Źsk├ęho preukazu, aby ste na┼íli platn├ę e-chal├íny.
 • Ak n├íjde e-challan, uvedie podrobnosti a d├í mo┼żnos┼ą dokon─Źi┼ą platbu.

v├Żplaty v├Żplaty v├Żplaty v├Żplaty

 • Motoristi teraz m├┤┼żu zobrazova┼ą dokumenty na DigiLocker, mParivahan App

Paytm e-challan mo┼żnos┼ą platby n├íjdete na svojich webov├Żch str├ínkach alebo v aplik├ícii

Ak mo┼żnos┼ą platby e-challanom nie je k dispoz├şcii na ┼żiadnej z vy┼í┼íie uveden├Żch webov├Żch str├ínok, vyh─żadajte platobn├║ webov├║ str├ínku e-challan pre svoj ┼ít├ít alebo mesto (ak b├Żvate v niektorej z vy┼í┼íie uveden├Żch ├║rovn├ş -1 Mest├í). Tu s├║ odkazy na niektor├ę z naj─żudnatej┼í├şch ┼ít├ítov v Indii – Uttarprad├ę┼í, Mah├íra┼ítra, Madhjaprad├ę┼í, Z├ípadn├ę Beng├ílsko, Bih├ír, Tamiln├ídu a R├íd┼żast├ín.

Zverejnenie: Matersk├í spolo─Źnos┼ą Paytm One97 je investorom do Gadgets 360.

Pridru┼żen├ę odkazy sa m├┤┼żu generova┼ą automaticky – podrobnosti n├íjdete v na┼íom etickom vyhl├ísen├ş.