Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

TouchStadia v systéme Android vám umožňuje hrať pomocou ovládacích prvkov dotykovej obrazovky

Google nedávno otvoril dvere štadióna až nedávno smartphones mimo svojej rodiny Pixel, ale mal jeden dôležitý úlovok. Vyžadovalo sa použitie káblového ovládača, ktorý trochu negoval výhody prenosnosti služby streamovania hier. Našťastie existuje niekoľko podnikavých vývojárov, ktorí odmietajú vziať veci do sadnutia. Jeden takýto vývojár priniesol svoj nástroj Chrome, aby umožnil hráčom Stadia v systéme Android skutočne používať metódu vstupu, ktorá je pre nich vždy k dispozícii: dotknite sa.

Jednou z propagovaných výhod služieb streamovania hier je možnosť hrať hry na zariadeniach, ktoré by inak nemohli spúšťať tituly náročné na zdroje. To platí najmä pre smartphones ktoré v skutočnosti nemôžu spustiť hry pre PC alebo konzoly. Metódy ovládania sa však nedajú ľahko prenášať medzi rôznymi triedami zariadení, čo je pravdepodobne dôvod, prečo spoločnosť Google vyžaduje, aby používatelia systému Android namiesto dotykových obrazoviek pripojili radiče.

Našťastie je technológia spoločnosti Stadia taká ľahká, že skutočne beží v prehliadači Chrome. Vďaka tomu vývojár ihatecsv (smashshock on Reddit) dokázal vyvinúť rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré odstránilo náročné požiadavky na radič. To znamenalo, že počítače a Chromebooky s dotykovou obrazovkou ich môžu používať namiesto gamepadu, čo potenciálne odstraňuje potrebu mať vždy po ruke.

Jedným z úlovkov pre používateľov systému Android je však to, že prehliadač Chrome v mobile nepodporuje rozšírenia prehliadača pre stolné počítače. Našťastie opäť existuje aj riešenie. Používatelia budú musieť v prehliadači Chrome prilepiť zlomok kódu Javascript zakaždým, keď chcete používať štadión. Je to trochu ťažkopádne, ale mohlo by to byť lepšie, ako vždy nosiť herný ovládač vo svojej taške stále.

V súčasnosti nie je známe, ako dlho bude toto riešenie trvať. Vzhľadom na to, že spoločnosť Google ho môže veľmi dobre považovať za bezpečnostné riziko. Ak sa tak stane, dúfajme, že v Stadii implementuje náležitú podporu dotykovej obrazovky. Za predpokladu, že to nie je tajne motivované, aby si viac ľudí kupovalo ovládače iba pre službu streamovania hier.