Toto nie sú droidy, ktoré hľadáte: Ako rootovať droida X

Niekedy nestačí nákup telefónu priamo z police. V telefóne musí byť viac, ako uvádza výrobca. Chcete mať prístup k všetkým úžasným vlastným ROM a modom vo svojom Motorola Droid X?

Nebojte sa, ukážeme vám, ako rootovať Droid X za niekoľko minút.

Pomocou tejto príručky sa dozviete o rôznych metódach jednoduchého rootovania pre váš Motorola Droid X a nižšie uvedené metódy by mali fungovať s väčšinou zariadení Droid X a verziami firmvéru.

Predpoklad

Zakorenením vášho Motorola Droid X zanikne záruka výrobcu. Rootovanie je tiež riskantný proces a zariadenie by ste mali rootovať iba vtedy, ak ste ochotní prevziať zodpovednosť za čokoľvek, čo sa počas procesu pokazí.

Uistite sa, že vo svojom počítači vytvoríte zálohu všetkých dôležitých súborov a dokumentov, pretože ak sa niečo pokazí, všetky vaše údaje sa môžu vymazať. Zaistite, aby bola vaša Motorola Droid X nabitá najmenej 50%.

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Metóda 1: Z4Root

Pochádzajúc z fór XDA, Z4Root je možno jednou z najľahších a najrýchlejších metód rootovania, ktoré sú k dispozícii pre rôzne zariadenia s Androidom. Skvelé na aplikácii je, že si do počítača nemusíte nič inštalovať a proces rootovania sa vykoná priamo na vašom Droid X.

Aplikácia ponúka dočasný režim, v ktorom je prístup root odstránený po reštarte, a možnosť trvalého rootovania pre trvalé rootovanie zariadenia. Dočasná metóda podporuje takmer všetky zariadenia s Androidom a Motorola Droid X bola úspešne testovaná oboma spôsobmi.

Krok 1

Stiahnite si aplikáciu Z4Root do počítača. Aplikácia bohužiaľ nie je k dispozícii na serveri Google Play Store ale súbor apk je možné stiahnuť pomocou tohto odkazu.

Krok 2

Pripojte svoj Droid X k počítaču pomocou kábla micro USB a kliknutím na položku Otvoriť priečinok zobrazte súbory v rozbaľovacom okne Automatické prehrávanie. Preneste súbor apk do koreňového adresára vášho zariadenia.

Automatické prehrávanie

Krok 3

Otvorte na svojom Droid X aplikáciu Nastavenia, prejdite na Zabezpečenie a povoľte možnosť Neznáme zdroje. Na niektorých verziách firmvéru to bude k dispozícii v ponuke Aplikácie v aplikácii Nastavenia.

Neznáme zdroje

Krok 4

Otvorte na zariadení ľubovoľný prehliadač súborov, prejdite do adresára, do ktorého ste preniesli súbor apk, a klepnite naň. Aplikáciu nainštalujete stlačením tlačidla Inštalovať.

Krok 5

Otvorte aplikáciu a kliknutím na tlačidlo Dočasný root dočasne rootujete zariadenie alebo na tlačidlo Trvalý koreň ho natrvalo zakoreníte.

koreň z4

Krok 6

Počkajte na dokončenie postupu a môže to trvať niekoľko minút. Po dokončení procesu rootovania reštartujte zariadenie.

Krok 7

Ak chcete skontrolovať, či bolo rootovanie úspešné, znova otvorte aplikáciu a ak sa vám zobrazia možnosti Re-root a Un-root, proces rootovania bol úspešný. To je všetko!

koreň z4root

Metóda 2: Root jedným kliknutím

Root One Click Root je ďalšou jednoduchou metódou na zakorenenie vášho Motorola Droid X a na rozdiel od metódy 1, Toto bolo špeciálne navrhnuté pre Motorola Droid X. Aj keď aplikácia vyžaduje počítač, stále je to rýchla a spoľahlivá metóda na rootovanie zariadenia. Root One Click Root je jednou z prvých metód, ktoré sa objavili hneď potom, ako sa pre Droid X objavila komplexná metóda rootovania, a používanie aplikácie je také jednoduché ako kliknutie na jedno tlačidlo.

Krok 1

Stiahnite si aplikáciu Droid X One Click Root do počítača. Súbor zip môžete získať tu. Po stiahnutí rozbaľte súbor do počítača.

Krok 2

Otvorte aplikáciu Nastavenia, prejdite na Aplikácie a klepnite na Vývoj. Uistite sa, že je povolená možnosť ladenia USB.

Ladenie USB

Krok 3

Pripojte svoj Droid X k počítaču pomocou kábla micro USB a počkajte, kým počítač zariadenie nerozpozná. Na svojom Droid X vyberte možnosť Iba nabíjať a vo vyskakovacom okne pripojenia USB klepnite na OK.

Iba nabíjanie

Krok 4

Spustite aplikáciu One Click Root, kliknite na tlačidlo Root Me a počkajte na dokončenie procesu rootovania. Môže to chvíľu trvať.

Droid Root Me

Krok 5

Po dokončení procesu reštartujte zariadenie. To je všetko! Úspešne ste rootovali svoj Droid X.

Metóda 3: Motorola root na jedno kliknutie

Motorola One-Click Root je ďalší spôsob rootovania vášho Droid X a ako naznačuje názov, táto aplikácia bola špeciálne navrhnutá pre rootovanie rôznych zariadení Motorola Android vrátane Droid X, Droid 2, Droid 3, Droid X2 a Cliq. Aj keď táto metóda nie je taká populárna ako prvé dve metódy rootovania Droid X, je stále účinná a mala by fungovať s väčšinou verzií firmvéru Droid X.

Krok 1

Stiahnite si aplikáciu Motorola One-Click Root a rozbaľte súbor zip do počítača.

Krok 2

Ak nemáte v počítači nainštalované ovládače Motorola, stiahnite si a nainštalujte Správcu zariadení z oficiálneho webu spoločnosti Motorola.

Krok 3

Povoľte ladenie USB, pripojte zariadenie k počítaču a povoľte režim Iba nabíjanie podľa týchto krokov 2 a 3 z metódy 2.

Krok 4

Spustite aplikáciu Motorola One-Click Root z priečinka, ktorý ste predtým extrahovali do počítača. Teraz by sa malo objaviť okno príkazového riadka.

Root jedným kliknutím

Krok 5

Počkajte, kým aplikácia rozpozná vaše zariadenie, a po zistení zariadenia by sa mal automaticky začať proces rootovania. Po dokončení dostanete v okne príkazového riadka správu Gratulujeme.

Root jedným kliknutím úspešný

Záver

Aj keď je Motorola Droid X fantastický smartphone s Androidom, rootovanie zariadenia s Androidom posúva použiteľnosť na ďalšiu úroveň. Na to, aby ste mohli ťažiť z rootovania, nemusíte byť vývojárom a na fóre XDA si do zariadenia môžete jednoducho nainštalovať vlastné pamäte ROM a režimy. Môžete sa dokonca pokúsiť rootnúť telefón bez počítača, ak sa cítite trochu technicky zdatní.

Prvé dve metódy sú možno najefektívnejšími spôsobmi, ako rootovať váš Motorola Droid X, a ak obe metódy pre vaše zariadenie nefungujú, potom metóda 3 je ďalšou najlepšou alternatívou. Bez ohľadu na to, akú metódu použijete, uistite sa, že ste správne dodržali všetky pokyny o tom, ako rootovať Droid X, a neváhajte položiť nižšie uvedené otázky!