Toto môže byť náš prvý pohľad na telefón OnePlus 5G

OnePlus bol liberálny s humbukom pre svoje nadchádzajúce 5G telefón zatiaľ, ale doteraz sme nevideli žiadne významné úniky. To znamená, až kým nevystúpi známy dospievajúci tipér Ishan Agarwal Twitter dnes odhaliť obrázok generálneho riaditeľa Pete Lau, ktorý sedí pri prezentácii nového zariadenia – možno nového zariadenia 5G alebo nástupcu 4G modelu OnePlus 6T.

Podľa spoločnosti Agarwal je jednotka stále vo fáze prototypu, takže to nemusí byť nevyhnutne konečný návrh. Keď je na obrázku zobrazený, má telefón lesklý červený zadný panel s veľkým kruhovým nárazom do fotoaparátu. Uprostred panela je tiež niečo, čo vyzerá ako druh značky, aj keď to môže byť iba kompresný šum.

Okrem toho vidíme rovnaké zariadenie s prednou stranou nadol na stole a v rukách Lau na pravej strane fotografie, ktorá sa javí ako svetlo šedá verzia. Estetika sa výrazne líši od poslednej jednotky OnePlus, ktorá sa dostala na trh, OnePlus 6T, ktorá sa pomocou dvoch kamier prilepila na menšiu vertikálnu skrutku.

Ale možno ešte zaujímavejšia je existencia fotografie. Zasadacia miestnosť je jednoznačne malá a je ľahké zistiť, kto nasnímal fotografiu ďalej – buď bol niekto prepustený z tohto úniku, alebo to bolo zámerné. V oboch prípadoch si Agarwal umyje ruky.

Táto otázka okrem toho, je to dobrý prvý pohľad na to, čo môže byť nové zariadenie 5G. Doteraz OnePlus odhalil, že bude pracovať so spektrom sub-6GHz pre 5G a bude sa držať ďalej od milimetrových vlnových spektier s krátkym dosahom. Poznamenal tiež, že jednotka 5G bude o 200 až 300 dolárov vyššia ako jej budúci 4G telefón a dorazí k určitému bodu v roku 2019, pričom britský dopravca EE potvrdí zásoby.