Toto je sp├┤sob Androidu 9,0 Pie zvl├ídne z├írezy ┬źAndroid ::

V├Ą─Ź┼íina telef├│nov s Androidom st├íle nem├í beta verziu Oreo, ale to spolo─Źnosti Google nezabr├íni vidie┼ą ─Ćal┼íiu v├Żznamn├║ aktualiz├íciu. Android Pie je tu pre v├Żvoj├írov, aby vysk├║┼íali as n├şm jeden z najkontroverznej┼í├şch dodatkov v dne┼ínom svete Android: ├║rove┼ł.

Je to pixel 3 Vidie┼ą z├írez alebo nie je st├íle nezn├íme, ale st├íle viac a viac telef├│nov s Androidom v Applekerovej hudbe narast├í. Preto┼że sa mnoh├Żm fan├║┼íikom syst├ęmu Android to nep├í─Źi, z├írez doraz├ş, tak┼że m├í zmysel, aby spolo─Źnos┼ą Google podporila z├írez vo svojej beta verzii. Ak ste nain┼ítalovali zobrazenie v├Żvoj├íra syst├ęmu Android 9,0 Pixel, Pixel XL, Pixel 2. pixel 2 XL, m├┤┼żete vidie┼ą, ak├ę to je ma┼ą z├írez mimo iPhone.

Ak chcete skontrolova┼ą v├Żrez z├írezu, otvorte Nastavenia a klepnite na ÔÇ×Syst├ęmÔÇť. Ak chcete zobrazi┼ą ─Ćal┼íie mo┼żnosti, dotknite sa mo┼żnosti ÔÇ×Roz┼í├şren├ęÔÇť a dotknite sa mo┼żnosti ÔÇ×Mo┼żnosti v├Żvoj├íraÔÇť. Posu┼łte zobrazenie nadol do obraza klepnut├şm na polo┼żku ÔÇ×Simulova┼ą vzh─żad po ─ŹastiachÔÇť zobraz├şte svoje mo┼żnosti.

Pr├şpadne m├┤┼żete vst├║pi┼ą do zobrazenia ÔÇ×Vzh─żadÔÇť v Nastaveniach a potom do ÔÇ×T├ęmy zariaden├şÔÇť.

Toto je spôsob Androidu 9,0 Noha zvládne zárezy
Toto je spôsob Androidu 9,0 Noha zvládne zárezy

Ako ich Google naz├Żva, existuj├║ tri mo┼żnosti z├írezov alebo ÔÇ×orezanieÔÇť: ÔÇ×orezanie zbl├şzkaÔÇť, ÔÇ×orezanie na vysokej obrazovkeÔÇť a ÔÇ×orezanie na celej obrazovkeÔÇť. M├┤┼żete vidie┼ą rozdiely na ka┼żdej z fotografi├ş ni┼ż┼íie.

Ak je orezanie povolen├ę, v├Ą─Ź┼íina aplik├íci├ş sa spr├íva rovnak├Żm sp├┤sobom, pri─Źom v strede obrazovky je iba krivka. Stavov├Ż riadok je v┼íak vy┼í┼í├ş, aby vyhovoval r├┤znym ┼ít├Żlom z├írezov; Preto pri zobrazovan├ş m├ędi├ş, ako s├║ fotografie alebo vide├í, Android redukuje obsah, aby sa zmestil na obrazovku. Moment├ílne nem├íte mo┼żnos┼ą sledova┼ą m├ędi├í na celej obrazovke, napr├şklad na zariaden├ş iPhone X, tak┼że bude zauj├şmav├ę zisti┼ą, ako spolo─Źnos┼ą Google kone─Źne rie┼íi tento probl├ęm.

Toto je spôsob Androidu 9,0 Noha zvládne zárezy
Toto je spôsob Androidu 9,0 Noha zvládne zárezy

(1) Zárezy, (2) Zúbky

─Äal┼í├şm probl├ęmom je sp├┤sob zaobch├ídzania s ikonou upozornen├ş. Android Pie najsk├┤r presunul hodiny na ─żav├║ stranu panela s upozornen├şm, tak┼że poru┼íil svoju ikonu upozornenia s v├Żrezom alebo bez z├írezu. Ale s v├Żrezom, ktor├Ż zaber├í stred stavovej li┼íty, teraz m├┤┼żete ma┼ą iba nieko─żko ikon upozornen├ş sk├┤r, ako bud├║ vyplnen├ę elipsou. To kontrastuje s viac ako 15 ikonami, ktor├ę je mo┼żn├ę zobrazi┼ą s├║─Źasne bez polohy.

Toto je samozrejme iba prv├Ż n├íh─żad pre v├Żvoj├írov syst├ęmu Android. 9,0 Pie, tak┼że e┼íte neskon─Źilo. Boli by sme radi, keby spolo─Źnos┼ą Google pridala podporu pre druh├Ż riadok ikon upozornen├ş a pravdepodobne aj gesto ┼ítipnutia, ktor├ę pribl├ş┼żi syst├ęm pre m├ędi├í na celej obrazovke. Budeme v┼íak pokra─Źova┼ą v prieskume, tak┼że si pozrite ─Ćal┼íie obaly syst├ęmu Android P!