Toto bude dátum prezentácie Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro

Huawei je tento týždeň jedným z hlavných hrdinov. Spoločnosť oznámila novinky EMUI 10 a nové sistema operativo na ich prvej konferencii pre vývojárov. Zdá sa však, že EMUI a HarmonyOS nie sú jediné mená uvedené v tomto vydaní. Nová správa hovorí, že tiež dali mená Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro a dátum vydania.

Podľa spoločnosti High-Tech-mail analytik potvrdil konferenciu o EMUI 10 Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro budú oznámené 19. septembra spolu s procesorom Kirin 990Kto budú tí, ktorí prídu s týmito dvoma novými zariadeniami? To nie je zďaleka IFA v Berlíne, ktoré sa uskutoční začiatkom septembra, ale Huawei všeobecne prezentuje špičkové zariadenia na samostatných podujatiach na týchto kongresoch, s výnimkou Huawei Mate X, ktorá bola vyhlásená na 2019 MWC.


Nie je to prvýkrát, čo sme čítali, že Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro budú oznámené v septembri, ale predchádzajúci únik bol založený iba na fámach a malých únikoch, ktoré sa objavili v sieti. Spoločnosť Huawei ešte nepotvrdila dátum predstavenia tohto zariadenia. Vzhľadom na to, že uvedenie na trh bolo veľmi skoro, môžeme o niekoľko dní vidieť oficiálne oznámenie. Hovorí sa, že toto zariadenie, aspoň model Mate 30 Pro, môžu prísť s obrazovkou 90 Hz, štvorkolka s dvoma 40 megapixelovými fotoaparátmi a až RAM 12 GB,

Huawei Mate 20 a mate 20 Pro boli oznámené v októbri v Londýne Približne mesiac po plánovanom dátume rodiny Mate 30. Ďalší výrobcovia, napr Apple s telefónom iPhone 2019 alebo Google s pixelmi 4 môžu tiež spustiť modely od septembra do októbra. Nasledujúci mesiac tohto roku je tiež dôležitým dátumom pre výrobcov, ako sú LG, Nokia alebo Samsung.