Toshiba Glass: výzva pre špičkové okuliare Google

Pri príležitosti CEATEC 2014 sa koná v Japonsku Spoločnosť Toshiba predstavila konkurentov spoločnosti Google Glassalebo high-tech okuliare, ktoré sú podľa tých, ktoré ich vyskúšali ľahšie a ľahšie sa používa modelu Google.

Začnime tým, že je to referenčný produkt: v súčasnosti technické špecifikácie ešte nie sú definované a neexistujú žiadne hypotézy o cene. Isté je, že spoločnosť Toshiba Glass, ako je napríklad Google Glass, integruje malý projektor (objemný, ale ľahký), ktorý je pripojený k tyči v zdanlivo obyčajnom ráme. Na rozdiel od okuliarov Google nemajú na objektíve hranol, ktorý by odrážal obraz a vytváral efekt rozšírenej reality, ale majú niekoľko neviditeľných hranolov zabudovaných priamo do objektívu, ktoré vykonávajú rovnakú prácu.

Toshiba Glass: výzva pre špičkové okuliare Google 1

Okuliare Toshiba

Hmotnosť iba 42 gramov je zaujímavá kvôli nedostatku integrovanej batérie, fotoaparátu a bezdrôtového modulu. V skutočnosti práve teraz Chýba pripojenie Wi-Fi (existuje kábel na komunikáciu s telefónom smartphone) a niekoľko funkcií, napríklad funkcie dostupné s fotoaparátom integrovaným do služby Google Glass. Možno budú predstavené neskôr, možno sa spoločnosť Toshiba bez toho chystá obísť a ponúka len možnosti registrácie, aby udržala nižšiu cenu: ťažko povedať hneď teraz.

### ### old3162 old

Je isté, že japonská spoločnosť má v úmysle vyrobiť tri modely: jeden pre šport, jeden pre použitie v továrni a jeden pre každý deň, ale my ich uvidíme iba v USA, Kanade budúci rok av Japonsku. Vysvetlila to Yuki Kaneko z nového oddelenia rozvoja podnikania spoločnosti Toshiba Engadget že prvé distribuované budú modely pre spoločnosti, zatiaľ čo obe kozmické verzie prídu neskôr.