Top 7 Najlep┼íie kl├ívesnice Topre {Topre Switch} – 2020

Kl├ívesnice Topre s├║ mo┼żno nie─Źo, o ─Źom ste m├ílokedy po─Źuli. S├║ dos┼ą zriedkav├ę, ─Źi u┼ż na pracovisku alebo na va┼íich osobn├Żch miestach. Pre neznal├Żch je Topre japonsk├Ż v├Żrobca kl├ívesn├şc, o ktorom je zn├íme, ┼że vytv├íra jedine─Źn├║ mechanick├║ kl├ívesnicu, ktor├í sa v├Żrazne l├ş┼íi od tradi─Źn├Żch mo┼żnost├ş, ktor├ę be┼żne pou┼ż├şvame. Mysleli sme na zdie─żanie nieko─żk├Żch najlep┼í├şch kl├ívesn├şc Topre, ktor├ę m├┤┼żu v├Żrazne zlep┼íi┼ą v├í┼í z├í┼żitok z p├şsania.

Čo je klávesnica Topre?

Kl├ívesnica Topre je jednou z jedine─Źn├Żch mo┼żnost├ş, ktor├ę prin├í┼ía unik├ítna mechanick├í kon┼ítrukcia kl├ívesnice. V ostrom kontraste k v├Ą─Ź┼íine kl├ívesn├şc, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ mechanick├Ż sp├şna─Ź s n├ízvom Cherry MX, sa kl├ívesnice Topre dod├ívaj├║ s in├Żm prep├şna─Źom s n├ízvom Topre. Switch.

Jeden z jedine─Źn├Żch a pohodln├Żch dizajnov v hist├│rii mechanick├Żch kl├ívesn├şc, kl├ívesnice Topre pou┼ż├şvaj├║ prep├şna─Ź kl├ívesnice vyroben├Ż na mieru. Na rozdiel od tradi─Źn├Żch kl├ívesn├şc nebudete ma┼ą na kl├ívesnici Topre fyzick├Ż kontakt ani ovl├ídanie.

─îo s├║ prep├şna─Źe Topre?

Prep├şna─Źe Topre, ako sme uviedli vy┼í┼íie, s├║ pomenovan├ę pod─ża svojho p├┤vodn├ęho v├Żrobcu. Je to japonsk├í spolo─Źnos┼ą zaoberaj├║ca sa v├Żrobou kl├ívesn├şc s rovnak├Żm n├ízvom. Tieto prep├şna─Źe boli vyroben├ę ako alternat├şva k ┼ítandardn├Żm mechanick├Żm kl├ívesniciam a ich sp├şna─Źom.

Fotografick├Ż kredit: xahlee.info

Najlep┼íie prep├şna─Źe kl├ívesnice Topre funguj├║ so skosenou, zaoblenou vrchnou stranou, ktor├í je pripojen├í k elektrick├ęmu obvodu. To by znamenalo, ┼że stla─Źenia kl├ívesov sa pren├í┼íaj├║ alebo pren├í┼íaj├║ nie prostredn├şctvom fyzick├ęho kontaktu k─ż├║─Źov├ęho sp├şna─Źa, ale prostredn├şctvom elektrick├Żch obvodov. K dispoz├şcii s├║ elektrick├ę senzory, ktor├ę pren├í┼íaj├║ stla─Źenia kl├ívesov do obvodov pod nimi.

Prep├şna─Źe Topre odstra┼łuj├║ odrazy od kl├ívesov, ─Ź├şm v├ím pom├íhaj├║ dosiahnu┼ą to─żko potrebn├║ plynulej┼íiu akciu. Elektrick├í povaha k─ż├║─Źov├ęho kontaktu ich n├║ti vr├íti┼ą sa na miesto odpo─Źinku takmer okam┼żite.

Ako funguje Topre Switch Pocit na klávesnici?

Najlep┼íie prep├şna─Źe kl├ívesnice Topre v├ím poskytn├║ pocit, akoby ste p├şsali na gumenej kupole. Na rozdiel od tvrd├ęho, ploch├ęho a zakriven├ęho povrchu, na ktor├Ż by ste v pr├şpade mechanickej kl├ívesnice narazili, budete ma┼ą pri p├şsan├ş ove─ża hlad┼í├ş z├í┼żitok. Gumov├║ kupolu je mo┼żn├ę tie┼ż nastavi┼ą v z├ívislosti od hmatov├ęho pocitu, ktor├Ż si prajete.

Niekedy sa m├┤┼żete c├şti┼ą ako Topre Switch tla─Ź├ş na v├ís. M├┤┼że sa to zda┼ą trochu zvl├í┼ítne, k├Żm si na to zvyknete. To by bol in├Ż z├í┼żitok s kl├ívesnicou Topre. V skuto─Źnosti s├║ sp├şna─Źe Topre ve─żmi jednoduch├ę na dotyk a nie je za nimi ve─żk├í v├íha.

Presn├ę pou┼ż├şvanie kl├ívesn├şc Topre a ich pou┼ż├şvanie bude z├ívisie┼ą od typu pou┼ż├şvate─ża. To bude z├ívisie┼ą od toho, ─Źi ste ┼ąa┼żkop├ídny pou┼ż├şvate─ż alebo osoba, ktor├í pou┼ż├şva ─żahk├Ż dotyk.

Celkovo najlep┼íie prep├şna─Źe kl├ívesnice Topre a najlep┼íie kl├ívesnice Topre v├ím poskytn├║ skuto─Źne ├║┼żasn├Ż z├í┼żitok s plynulej┼í├şm a pr├şjemnej┼í├şm p├şsan├şm. Hovor├ş sa v┼íak, ┼że niektor├Żm ─żu─Ćom nemus├ş by┼ą pr├şjemn├Ż pocit z kl├ívesnice Topre, zatia─ż ─Źo existuje nieko─żko ─żud├ş, ktor├Żm sa zd├í, ┼że s├║ samy osebe vylep┼íen├Żm z├í┼żitkom.

Klávesnica Sound of a Topre

Kl├ívesnice Topre s├şce vyd├ívaj├║ zvuk cvakania ako v pr├şpade mechanickej kl├ívesnice, ale v porovnan├ş s nimi budete p├┤sobi┼ą menej pru┼żne alebo kovovo. Pr├şjemn├Ż zvuk je mo┼żno jedn├Żm z d├┤vodov, pre─Źo ─żudia vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov uprednost┼łuj├║ k├║pu kl├ívesnice Topre.

Namiesto vysvet─żovania zvuku sme si mysleli, ┼że predstavenie nieko─żk├Żch vide├ş pre najlep┼í├ş z├í┼żitok m├┤┼że by┼ą skvel├í vo─żba.

S├║ kl├ívesnice Topre vhodn├ę pre ─żud├ş so syndr├│mom karp├ílneho tunela?

├üno, kl├ívesnice Topre s├║ vhodn├ę pre ─żud├ş so syndr├│mom karp├ílneho tunela alebo artrit├şdou. Ak m├íte probl├ęmy s pohyblivos┼ąou alebo obratnos┼ąou, ako je syndr├│m karp├ílneho tunela, artrit├şda alebo ak├ęko─żvek in├ę podobn├ę probl├ęmy alebo ak├ęko─żvek in├ę probl├ęmy s flexibilitou, najlep┼íia kl├ívesnica Topre je vynikaj├║cou vo─żbou. Vy┼żaduj├║ men┼í├ş pohyb r├║k. Kl├ívesy sa navy┼íe okam┼żite vr├ítia do svojej p├┤vodnej polohy, a preto nepotrebuj├║ ┼żiadne po┼żiadavky na mikro├║pravu.

Preto┼że sa kl├ívesnice Topre ─żahko pou┼ż├şvaj├║, p├şsanie na nich nie je nikdy ┼ąa┼żk├ę a n├íro─Źn├ę. Pr├íve to z nich rob├ş jednu z hlavn├Żch mo┼żnost├ş rie┼íenia probl├ęmov, ako je syndr├│m karp├ílneho tunela alebo in├ę podobn├ę probl├ęmy.

Top 7 Najlepšie klávesnice Topre

Po─Ćme sa teraz trocha pozrie┼ą na najlep┼íie kl├ívesnice Topre a alternat├şvy k kl├ívesniciam Topre, ktor├ę sa m├┤┼żu uk├íza┼ą ako dostato─Źne n├ípomocn├ę.

  1. Klávesnica Happy Hacking (HHKB)

Kl├ívesnica HHKB alebo Happy Hacking bola jedn├Żm z jasn├Żch l├şdrov, pokia─ż ide o najlep┼íie kl├ívesnice Topre. Legend├írny v├Żrobca sp├şna─Źov Topre si z├şskal meno zo zrejm├Żch d├┤vodov. Dizajn p├┤vodne uviedol na trh v roku 1992 profesor Eiiti Wada.

Kl├ívesnica m├í ─żahk├Ż a kompaktn├Ż dizajn a 60 kl├ívesov. Kompaktn├Ż dizajn je jednou z funkci├ş, ktor├ę z neho robia jednu z najlep┼í├şch mo┼żnost├ş prenosnosti. Kl├ívesnica sa ─żahko zmest├ş do ta┼íky.

Kon┼ítrukcia kl├ívesnice je prim├írne vyroben├í z plastu. Kl├ívesnica je dod├ívan├í so ┼íiestimi prep├şna─Źmi DIP na zadnej strane. M├íte tie┼ż jasn├║ dokument├íciu o funk─Źnosti ka┼żd├ęho z k─ż├║─Źov DIP. Rozlo┼żenie je trochu ne┼ítandardn├ę a mo┼żno si budete musie┼ą zvykn├║┼ą na kl├ívesnicu a spr├ívne p├şsanie.

  1. Tichá klávesnica Topre REALFORCE 104UB-S

To by mala by┼ą jedna z najlep┼í├şch a najsilnej┼í├şch kl├ívesn├şc Realface Topre, s ktor├Żmi sa stretnete. V─Ćaka bezkontaktn├Żm elektrostatick├Żm sp├şna─Źom z├şskate pr├şstup k skuto─Źne vn├şmav├ęmu z├í┼żitku pri plynulej┼íom p├şsan├ş. Individu├ílne v├í┼żen├ę kl├ívesy s├║ to, ─Źo z neho rob├ş jednu zo s─żubn├Żch mo┼żnost├ş v├┤bec. ┼Ąa┼żko dostupn├ę kl├ívesy je mo┼żn├ę aktivova┼ą men┼íou silou, zatia─ż ─Źo kl├ívesy v dosahu je mo┼żn├ę aktivova┼ą silnou silou.

Kl├ívesnica m├í podstatne dlh┼íiu ┼żivotnos┼ą, ktor├í m├┤┼że trva┼ą a┼ż 30 mili├│nov stla─Źen├ş kl├ívesov. Aj ke─Ć by ste tento stupe┼ł ┼żivotnosti na┼íli na mechanickej kl├ívesnici, na kl├ívesnicu Topre by to bola celkom vz├ícna ┼żivotnos┼ą. Kl├ívesnica je dod├ívan├í v plnej ve─żkosti a m├í 13 programovate─żn├Żch alebo funk─Źn├Żch kl├íves.

  1. Profesionálna klávesnica Happy Hacking 2

Toto je jedna z popredn├Żch kl├ívesn├şc vo svojom ┼ż├ínri a mo┼żno nie─Źo, ─Źo spln├ş o─Źak├ívania s vylep┼íen├Żm z├í┼żitkom par excellence. Zist├şte, ┼że poskytuje skuto─Źn├Ż z├í┼żitok z japonskej kl├ívesnice.

─î├şseln├í kl├ívesnica na kl├ívesnici je odstr├ínen├í, aby bola prenosnej┼íia a elegantnej┼íia. Ak teda vlastn├şte t├║to kl├ívesnicu, jej pren├í┼íanie by v ┼żiadnom pr├şpade nemalo by┼ą ve─żk├Żm probl├ęmom. Kl├ívesnica je vybaven├í kapacitn├Żm prep├şna─Źom podobn├Żm sp├┤sobom ako na kl├ívesnici Realface. V─Ćaka tomu bude pou┼ż├şvanie citlivej┼íie a jednoduch┼íie.

Z├şskate pr├şstup k hlad┼íej matnej, sivej povrchovej ├║prave a profesion├ílnemu vzh─żadu. Kl├ívesnica m├┤┼że by┼ą tou najlep┼íou st├ívkou pre v┼íetky va┼íe potreby v kancel├írskom prostred├ş. Aj ke─Ć patr├ş k ┼ż├ínru kl├ívesnice Happy Hacking Keyboard, m├┤┼że sa zdvojn├ísobi┼ą ako dobr├í vo─żba aj pre programovanie kl├ívesnice.

  1. Seasonic Topre REALFORCE RGB AEAX01

Seasonic Topre REALFORCE RGB AEAX01 USB k├íblov├í 108-kl├ívesov├í kl├ívesnica je vynikaj├║ca hern├í kl├ívesnica a poskytuje v├ím pr├şstup k ve─żmi vylep┼íen├ęmu hern├ęmu v├Żkonu. Kl├ívesnica samozrejme nie je pred├ívan├í ako hern├í kl├ívesnica ako tak├í, ale prich├ídza so s├ęriou funkci├ş, v─Ćaka ktor├Żm je jednou z vynikaj├║cich mo┼żnost├ş na tento ├║─Źel.

Kapacitn├ę prep├şna─Źe u─żah─Źuj├║ pr├ícu. Jeden z faktorov, ktor├ę sme pova┼żovali za mimoriadne zauj├şmav├Ż, spo─Ź├şva v tom, ┼że kl├ívesnica v├ím umo┼ż┼łuje zmeni┼ą bod aktiv├ície. To by bola skvel├í vo─żba, ak ste n├íro─Źn├Ż na p├şsanie. Pre t├Żch z v├ís to m├┤┼że by┼ą tie┼ż najlep┼íia vo─żba, ak m├íte ak├ęko─żvek probl├ęmy so ┼íikovnos┼ąou.

Vymenite─żn├ę podsvietenie RGB je ─Ćal┼í├şm plusov├Żm bodom najlep┼íej kl├ívesnice Topre. Prisp├┤sobite─żn├ę funk─Źn├ę kl├ívesy by ─Ćalej zlep┼íili va┼íe sk├║senosti s programovan├şm. ├Ü┼żasn├í trojro─Źn├í z├íruka by z neho mala urobi┼ą ─Ćal┼íiu skvel├║ vo─żbu.

  1. Leopold FC660C

65 -percentn├í mechanick├í kl├ívesnica s prep├şna─Źmi Topre, kl├ívesnica Leopold FC660C m├┤┼że by┼ą jedn├Żm z najlep┼í├şch uch├ídza─Źov o najlep┼íie kl├ívesnice Topre. Kl├ívesnica je vybaven├í elektrokapacitn├Żmi sp├şna─Źmi. Zd├í sa v├ím, ┼że cena produktu je dos┼ą kol├şsav├í, ─Źo m├┤┼że by┼ą trochu ┼ąa┼żk├ę k├║pi┼ą ho za najlep┼íiu cenu.

Kl├ívesnica pon├║ka ┼íirok├║ ┼ík├ílu farieb, vr├ítane ─Źiernej, modrej a ┼íedej, bielej a ┼íedej. M├┤┼żete si vybra┼ą medzi dvoma r├┤znymi mo┼żnos┼ąami prep├şnania, a to Topre 45g a Topre Silent 45g. Pevn├í a kompaktn├í 65 -percentn├í kon┼ítrukcia kl├ívesnice z neho rob├ş jednu z najlep┼í├şch mo┼żnost├ş, ktor├í by mala by┼ą takmer rovnak├í ako 60 -percentn├ę kl├ívesnice.

Kl├ívesnica v├ím pon├║ka pr├şstup k vylep┼íen├ęmu a ├║┼żasn├ęmu z├í┼żitku z vylep┼íen├ęho p├şsania. Pokia─ż ide o zvuk, z├şskali by ste pr├şstup k skuto─Źne n├ídhern├ęmu a upokojuj├║cemu zvuku, ako je mo┼żn├ę vidie┼ą z tohto videa:

  1. Epomaker Niz Plum Atom 66/68

Epomaker Niz Plum Atom 66/68 je jednou z najlacnej┼í├şch mo┼żnost├ş medzi najlep┼í├şmi kl├ívesnicami Topre. Samozrejme, namiesto kl├ívesnice Topre sa d├í nazva┼ą klonom kl├ívesnice Topre. M├┤┼że to by┼ą jedna z najlep┼í├şch mo┼żnost├ş pre t├Żch, ktor├ş h─żadaj├║ cenovo dostupn├ę mo┼żnosti kl├ívesnice Topre.

Kl├ívesnica je vybaven├í imit├íciou kl├ívesn├şc Topre. Takmer podobn├ę sk├║senosti ako Topre by ste z├şskali aj vtedy, ak by ste dostali mimo zna─Źkov├Ż elektrokapacitn├Ż sp├şna─Ź. M├┤┼żete si vybra┼ą medzi 66 a 68 k─ż├║─Źov├Żmi rozhraniami. Dostali by ste men┼íiu vari├íciu 65% kl├ívesn├şc.

M├┤┼żete z├şska┼ą pr├şstup k s├ęrii pokro─Źil├Żch funkci├ş, medzi ktor├ę patr├ş kl├ívesnica PBT, ├║plne programovate─żn├ę kl├ívesy, odn├şmate─żn├Ż k├íbel USB-C, bezdr├┤tov├ę/k├íblov├ę pripojenie a osvetlenie RGB. Napriek tomu, ┼że je to mo┼żnos┼ą rozpo─Źtu, prich├ídza s takmer v┼íetk├Żmi funkciami, ktor├ę by ste h─żadali v roz┼í├şrenej mo┼żnosti kl├ívesnice.

  1. Cooler Master Novatouch TKL

Toto je ─Ćal┼íia klonovan├í kl├ívesnica Topre, ale napriek tomu m├í vylep┼íen├ę v├Żkonov├ę charakteristiky. Samozrejme, nie je to ofici├ílne Topre, pokia─ż ide o vzh─żad, ale napriek tomu – z├şskate pr├şstup k takmer v┼íetk├Żm funkci├ím, ktor├ę mo┼żno o─Źak├ívate, pod─ża najlep┼í├şch ┼ítandardov. Hybridn├ę kapacitn├ę prep├şna─Źe by v├ím ur─Źite poskytli jednu z najlep┼í├şch mo┼żnost├ş v├┤bec.

Kl├ívesnica v├ím poskytuje pr├şstup k prevr├íteniu pomocou kl├ívesu N pre Windows a nie je kompatibiln├Ż s opera─Źn├Żm syst├ęmom Mac. Kl├ívesnica TKL v├ím poskytuje pr├şstup k 87 kl├ívesom. Modifik├ícia r├Żchlosti opakovania, ktor├║ pon├║ka kl├ívesnica, je ─Ćal┼í├şm vylep┼íen├Żm z├í┼żitkom v ka┼żdom oh─żade. To by z neho pravdepodobne urobilo jednu z vynikaj├║cich mo┼żnost├ş pre hranie hier.

Estetick├Ż dizajn spojen├Ż s laserom vyryt├Żmi krytkami na k─ż├║─Źe m├┤┼że by┼ą t├Żm, ─Źo z neho rob├ş jednu z najlep┼í├şch mo┼żnost├ş v ka┼żdom oh─żade. O kr├║┼żky, ktor├ę sa dod├ívaj├║ s kl├ívesnicou a kl├ívesmi, z nej m├┤┼żu urobi┼ą jednu z vynikaj├║cich mo┼żnost├ş, v─Ćaka ktor├Żm bud├║ va┼íe kl├ívesnice ove─ża tich┼íie takmer v ka┼żdom oh─żade.

Tak┼że m├íte zoznam 7 najlep┼íie kl├ívesnice Topre. Porozpr├ívajme sa trocha viac o prep├şna─Źoch Topre, aby sme to trochu viac presk├║mali.

Odpor├║─Źan├ę: Viete, ┼że sp├şna─Źe kl├ívesnice potrebuj├║ na spr├ívnu funkciu mazanie, pre─Ź├ştajte si n├í┼í ─Źl├ínok o Permatex Super Lube, ktor├Ż hovor├ş o mazan├ş a najlep┼í├şch maziv├ích pre kl├ívesnice.

Zbali┼ą sa!

Kl├ívesnice Topre s├║ pomerne vz├ícne a n├íjs┼ą tak├║, na ktor├║ je spo─żahliv├Ż prep├şna─Ź Topre, m├┤┼że by┼ą dos┼ą n├íro─Źn├ę. Prep├şna─Źe Topre s├║ neuverite─żne jedine─Źn├ę a boli jedine─Źn├ę samy o sebe. Pon├║kaj├║ v├ím ve─żmi jedine─Źn├Ż dizajn, pocit a samozrejme zvuk. V porovnan├ş s ostatn├Żmi be┼żn├Żmi kl├ívesnicami sa v├ím m├┤┼żu zda┼ą drah├ę, ale plynulej┼í├ş v├Żkon a lep┼í├ş hmatov├Ż pocit s├║ niektor├ę zo vzru┼íuj├║cich funkci├ş, v─Ćaka ktor├Żm je t├íto vo─żba skvelou vo─żbou.

V├Żber najlep┼í├şch kl├ívesn├şc Topre na─Źrtnut├Żch v tejto kompil├ícii by v├ím mal pom├┤c┼ą dospie┼ą k najlep┼í├şm hr├ím, programovaniu a ─Ćal┼í├şm potreb├ím v e┼íte lep┼íom z├í┼żitku z kl├ívesnice.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3jU9LgK