Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

top 7 Funkcie OnePlus pre Android 10, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą

Pokia─ż ide o telef├│ny, nieko─żko vec├ş je vzru┼íuj├║cich ako nov├ę funkcie a mo┼żnosti prisp├┤sobenia. A ak ste pou┼ż├şvate─żom OnePlus, ─Źak├íte na lie─Źbu, preto┼że popul├írny v├Żrobca telef├│nov aktualizoval vlastn├Ż Oxygen OS 10.0 skin s aktualiz├íciou Android 10.

Top One Plus Android 10 funkci├ş, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 1

Ak ste teda ned├ívno aktualizovali svoje zariadenie OnePlus na nov├║ verziu syst├ęmu Android, je tu nieko─żko nov├Żch funkci├ş, ktor├ę by v├ím ur─Źite nemali ch├Żba┼ą.

1, Switch k nov├Żm naviga─Źn├Żm gest├ím

Gest├í s├║ u┼ż nejak├Ż ─Źas s├║─Źas┼ąou telef├│nov OnePlus. Pam├Ąt├íte si na tieto gest├í M a O? Odvtedy sme pre┼íli dlh├║ cestu. Teraz sa v syst├ęme Android 10 objavuj├║ nov├ę kol├í naviga─Źn├Żch gest.

M├┤┼żete si vybra┼ą z troch r├┤znych re┼żimov. Existuj├║ star┼íie naviga─Źn├ę tla─Źidl├í na obrazovke s tradi─Źn├Żm naviga─Źn├Żm panelom dole. Potom s├║ k dispoz├şcii nov├ę gest├í pre Android 10, kde m├┤┼żete prejs┼ą zdola nahor smerom na hlavn├║ obrazovku alebo potiahnut├şm dovn├║tra z ktorejko─żvek strany sp├Ą┼ą. M├┤┼żete tie┼ż jednoducho a potiahnut├şm nahor a podr┼żan├şm otvori┼ą ponuku Preh─żad syst├ęmu Android.

Ak chcete tieto mo┼żnosti povoli┼ą, prejdite na Nastavenia> Tla─Źidl├í a gest├í> Naviga─Źn├í li┼íta a gest├í a klepnite na jednu z mo┼żnost├ş.

Najlep┼íie funkcie One Plus Android 10, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 1 Najlep┼íie funkcie One Plus Android 10, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 2

Navy┼íe je tie┼ż vybaven├Ż li┼ítou v spodnej ─Źasti, ktor├í v├ís dobre prevedie. To nie je koniec pr├şbehu. M├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą na prep├şnanie medzi naposledy pou┼ż├şvan├Żmi aplik├íciami. ┼áikovn├Ż, v┼íak? Sta─Ź├ş sa ho dotkn├║┼ą a prejs┼ą prstom z─żava doprava.

Dobr├í vec je, ┼że nastavenia m├┤┼żete vr├íti┼ą sp├Ą┼ą, ak sa v├ím nep├í─Źi vzh─żad panela.

Sugerencia pre profesion├ílov: V├í┼í OnePlus obsahuje nov├ę cool gesto pre Google Assistant tie┼ż. Ak prejdete prstom z jedn├ęho z doln├Żch rohov smerom dovn├║tra, obrazovka asistenta hlasu sa objav├ş vpravo hore.

2, Vylep┼íite inteligentn├Ż displej

Pova┼żujem Ambient Display of OnePlus telef├│nov za ve─żmi v├Żhodn├ę. ─îi u┼ż chcete skontrolova┼ą upozornenia alebo percento bat├ęrie, zdvihnite telef├│n alebo klepnite na obrazovku.

Top One Plus Android 10 funkci├ş, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 7

S novou aktualiz├íciou syst├ęmu Oxygen OS Android 10 ju m├┤┼żete vylep┼íi┼ą. Teraz z├şskate jedin├Żm kliknut├şm pr├şstup k relevantn├Żm inform├íci├ím, ako je prehr├íva─Ź hudby, udalos┼ą v kalend├íri a ─Ćal┼íie kontextov├ę inform├ície.

Ak napr├şklad po─Ź├║vate hudbu, klepnut├şm na obrazovku (aj ke─Ć je vypnut├í) sa zobraz├ş n├ízov skladby a interpreta. Ak ju chcete povoli┼ą, prejdite na Nastavenia> Displej> Displej Ambient. ─Äalej vyberte mo┼żnos┼ą Kontextov├ę inform├ície a vyberte mo┼żnosti povolenia pod─ża va┼íich preferenci├ş.

Najlep┼íie funkcie One Plus Android 10, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 3 Najlep┼íie funkcie One Plus Android 10, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 4

Podobne, ak m├íte v kalend├íri nejak├ę nadch├ídzaj├║ce udalosti, zobrazia sa aj na okolitom displeji. Cool, povedal by som.

3, Hra s vyu┼żit├şm ├║plne nov├ęho hern├ęho priestoru

OnePlus teraz odstr├ínil svoj star├Ż hern├Ż re┼żim zo sekcie Utilities. Namiesto toho sa z neho stala samostatn├í aplik├ícia s n├ízvom Game Space.

Top One Plus Android 10 funkci├ş, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 4

Teraz n├íjdete v┼íetky svoje hry pod jednou strechou. Ak chcete h─żada┼ą svoje ob─ż├║ben├ę hry, nemus├şte preh─żad├íva┼ą cel├║ z├ísuvku aplik├ície. ─Äalej zdie─ża tie┼ż zauj├şmav├ę ├║daje, napr├şklad ─Źas str├íven├Ż hran├şm ka┼żdej hry.

Samozrejme, s├║ tu zahrnut├ę mo┼żnosti pre optimaliz├íciu grafiky, re┼żim Fnatic pripraven├Ż na eSports a nastavenia na spr├ívu telef├│nnych hovorov a prich├ídzaj├║cich ozn├ímen├ş.

4, Lep┼íia spr├íva upozornen├ş

─Äal┼íou novou zmenou je nov├í mo┼żnos┼ą spr├ívy odtie┼ła upozornen├ş. Teraz m├íte mo┼żnos┼ą oddeli┼ą ozn├ímenia ako d├┤le┼żit├ę a in├ę. Z├şskate tak lep┼íiu kontrolu nad syst├ęmom upozor┼łovania na aplik├íciu.

Ozn├ímenia ozna─Źen├ę ako d├┤le┼żit├ę v├ís teraz upozornia zvonen├şm alebo vibr├íciou. Ten nesp├║┼í┼ąa ┼żiadny zvuk.

Ak ju chcete povoli┼ą, klepnite a podr┼żte ktor├ęko─żvek upozornenie. Zobraz├ş sa mo┼żnos┼ą ozna─Źi┼ą toto upozornenie ako d├┤le┼żit├ę alebo in├ę. Ak si pri pr├íci nechcete necha┼ą rozpty─żova┼ą, je najlep┼íia druh├í mo┼żnos┼ą.

Najlep┼íie funkcie One Plus Android 10, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 6 Najlep┼íie funkcie One Plus Android 10, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 7

A podobne ako za star├Żch dobr├Żch ─Źasov, m├┤┼żete si vybra┼ą, ─Źi chcete upozornenia ├║plne vypn├║┼ą. Teraz sa l├ş┼íi t├Żm, ┼że teraz z├şskate aj nieko─żko r├┤znych mo┼żnost├ş. Napr├şklad, ak chcete zastavi┼ą iba ozn├ímenia DM pre Instagram, teraz to m├┤┼żete urobi┼ą.

Top One Plus Android 10 funkci├ş, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 3

Klepnite na tla─Źidlo Vypn├║┼ą upozornenia a v dolnej ─Źasti obrazovky sa zobraz├ş u┼żito─Źn├Ż ovl├ídac├ş prvok. Pr├şpadne m├┤┼żete prejs┼ą do sekcie Upozornenia na str├ínke Inform├ície o aplik├ícii.

5, Skontrolujte povolenia aplikácie

Verzia Oxygen OS pre Android s v├Żnimkou notifik├ície tie┼ż prep├şsala povolenia aplik├íci├ş.

Pri ka┼żdej in┼ítal├ícii novej aplik├ície sa vy┼żaduje povolenie. In┼ítala─Źn├ę rozhranie v├ís priv├şta ve─żmi popul├írnym vyskakovac├şm oknom. Zatia─ż m├íte tri mo┼żnosti:

    Povoli┼ą pr├şstup po cel├║ dobu, Povoli┼ą iba pri pou┼ż├şvan├ş aplik├ície appDeny

Napr├şklad, ak Facebook po┼żiada o povolenie polohy, budete si m├┤c┼ą vybra┼ą, kedy aplik├ícia z├şska pr├şstup k polohe v├í┼ího zariadenia.

6, Blokova┼ą spr├ívy pod─ża k─ż├║─Źov├Żch slov

Ak ste na konci prij├şmania spamov├Żch spr├ív, ste pripraven├ş na aplik├íciu akciov├Żch SMS. Teraz je k dispoz├şcii funkcia ┼íikovn├ęho blokovania pod─ża k─ż├║─Źov├Żch slov. Ako ste mo┼żno uh├ídli, pom├┤┼że v├ím to blokova┼ą prich├ídzaj├║ce spr├ívy na z├íklade niektor├Żch predvolen├Żch k─ż├║─Źov├Żch slov.

Stop

Ak teda chcete zablokova┼ą v┼íetky spr├ívy slovom Ponuka alebo Z─żava, mus├şte tieto k─ż├║─Źov├ę slov├í prida┼ą do zoznamu blokovan├Żch polo┼żiek.

Ak to chcete urobi┼ą, otvorte aplik├íciu SMS a klepnite na trojbodov├║ ponuku v pravom hornom rohu a vyberte polo┼żku Nastavenia> Nastavenia blokovania.

Najlep┼íie funkcie One Plus Android 10, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 8 Najlep┼íie funkcie One Plus Android 10, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 9

Potom vyberte mo┼żnos┼ą Blokova┼ą pod─ża k─ż├║─Źov├ęho slova a pridajte slov├í, ktor├ę chcete blokova┼ą. Z├írove┼ł deaktivujte prep├şna─Ź upozornen├ş na blokovanie.

Najlep┼íie funkcie One Plus Android 10, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 11 Najlep┼íie funkcie One Plus Android 10, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą

A┼ż nabud├║ce pr├şde spr├íva s blokovan├Żm slovom do v├í┼ího telef├│nu, automaticky sa zablokuje a nebudete sa ob┼ąa┼żova┼ą zvonkohry alebo vibr├íciami.

7, Digitálny blahobyt

├üno, budete ma┼ą pr├şstup k funkci├ím digit├ílnej pohody na va┼íom zariaden├ş OnePlus. Otvorte ponuku Nastavenia a n├íjdete ju tam. A teraz obsahuje v┼íetko, ─Źo by ste na┼íli na zariaden├ş Pixel. Od praktick├ęho mal├ęho grafu, ktor├Ż zobrazuje va┼íe ka┼żdodenn├ę pou┼żitie, a┼ż po mo┼żnos┼ą obmedzi┼ą ─Źas na obrazovke, m├í v┼íetko.

Top One Plus Android 10 funkci├ş, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 2

Okrem toho je tu funkcia Wind Down, ktor├í v├ím pom├┤┼że lep┼íie spa┼ą v─Ćaka d├┤myselnej spr├íve upozornen├ş a nastaveniu ─Źasov├ęho pl├ínu.

Bonus: Pre OnePlus 7 Pou┼ż├şvatelia Pro

Pre OnePlus 7 Pre pou┼ż├şvate─żov existuje nieko─żko chytr├Żch doplnkov.

Pre jeden, budete m├┤c┼ą pou┼żi┼ą v┼íetky tri ┼ío┼íovky na zachytenie videa. Ak si pam├Ąt├íte, v predch├ídzaj├║cich verzi├ích OxygenOS ch├Żbala. Navy┼íe m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj re┼żim Nightscape so ┼íirokouhl├Żm objekt├şvom.

Najlep┼íie Top One Plus Android 10 funkci├ş, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 2

─îi u┼ż ide o dobre osvetlen├Ż pam├Ątn├şk alebo kr├ísne osvetlen├ę panor├ímu mesta, v├í┼í telef├│n v├ím umo┼żn├ş zachyti┼ą v┼íetku jeho sl├ívu. Pam├Ątajte, ┼że z├şskate kvalitn├Ż stat├şv, ako je prenosn├Ż stat├şv UBeesize, aby ste z├şskali stabiln├Ż z├íber bez rozmazania.

Okrem toho si teraz m├┤┼żete pod─ża vlastn├ęho uv├í┼żenia prisp├┤sobi┼ą svetl├í upozor┼łuj├║ce na obzore (na zakriven├Żch okrajoch).

Ak to chcete urobi┼ą, prejdite na Prisp├┤sobenie nastaven├ş a vyberte mo┼żnos┼ą Svetlo obzoru. ─Äalej si vyberte z jednej zo ┼ítyroch dostupn├Żch farieb.

Najlep┼íie Top One Plus Android 10 funkci├ş, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 1 Najlep┼íie Top One Plus Android 10 funkci├ş, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą 2

Klepnut├şm na mo┼żnos┼ą Uk├í┼żka zobraz├şte, ako sa svetl├í zobrazia. Po dokon─Źen├ş klepnite na za─Źiarknutie v pravom hornom rohu a je to.

Z├şskajte maximum zo svojho telef├│nu OnePlus

Google mo┼żno upustil od konvencie pomenovania pomenovanej dezertom. Nov├ę funkcie s├║ na┼í┼ąastie celkom mil├ę, v┼íak? P├í─Źi sa mi nov├ę naviga─Źn├ę gest├í a jemnej┼íie ovl├ídacie prvky pre upozornenia a povolenia aplik├íci├ş.

A ─Źo ty?

─Äalej: Tr├ípi v├ís agres├şvna optimaliz├ícia bat├ęrie na OnePlus? Ak ├íno, pre─Ź├ştajte si ─Źl├ínok o tom, ako ho opravi┼ą.