Top 10 u┼żito─Źn├Żch doplnkov WordPress pre autorov

Ak ste spisovate─żom alebo blogerom hos┼ąuj├║cim slu┼żbu WordPress, pravdepodobne viete, ak├ę pohodln├ę je slu┼żba WordPress. Mnoh├ş autori v┼íak robia chybu pri pou┼ż├şvan├ş z├íkladnej webovej str├ínky, ktor├í obsahuje iba najz├íkladnej┼íie funkcie. Aj ke─Ć to m├┤┼że urobi┼ą svoju pr├ícu, nebude to ve─żmi l├íkav├ę pre potenci├ílnych ─Źitate─żov a nemus├ş fungova┼ą rovnako ako in├ę str├ínky.

Tu prich├ídzaj├║ doplnky. Existuje nespo─Źetn├ę mno┼żstvo doplnkov WordPress, ktor├ę vylep┼íia va┼íe str├ínky (52 274 doplnkov je moment├ílne mo┼żn├ę n├íjs┼ą na WordPress), ale dnes Stacey Wonder, spr├ívca obsahu pre Essaytigers, bude hovori┼ą o 10 z naju┼żito─Źnej┼í├şch, ktor├ę s├║ skvel├ę najm├Ą pre autorov a blogy.

Kontaktn├Ż formul├ír pre WPForms

Takmer v┼íetky webov├ę str├ínky maj├║ nejak├║ formu, ktor├║ m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia vyplni┼ą. ─îi u┼ż ide o kontaktn├Ż formul├ír, platobn├Ż formul├ír alebo formul├ír s koment├írmi, m├┤┼żete v├Żrazne zv├Ż┼íi┼ą interakciu pou┼ż├şvate─żov na va┼íom webe t├Żm, ┼że pou┼ż├şvate─żom umo┼żn├ş kl├ís┼ą ot├ízky alebo zanech├íva┼ą koment├íre. Nenechajte sa zmias┼ą menom, toto roz┼í├şrenie nevytv├íra iba kontaktn├ę formul├íre.

Kontaktn├Ż formul├ír od WPForms pou┼ż├şva jednoduch├Ż n├ístroj drag and drop na vytvorenie ┼íirok├ęho v├Żberu u┼ż├şvate─żsk├Żch formul├írov, ktor├ę sa maj├║ pou┼żi┼ą na va┼íich webov├Żch str├ínkach. Spisovatelia by mali vytvori┼ą aspo┼ł formul├ír pripomienok, aby n├ív┼ítevn├şci mali predstavu o tom, ako dost├ívaj├║ svoje ─Źl├ínky. Ak ─Źl├ínky nie s├║ ─żahko zrozumite─żn├ę alebo neposkytuj├║ u┼żito─Źn├ę inform├ície, mali by ste vedie┼ą, ako ich v bud├║cnosti vylep┼íi┼ą.

Tento doplnok obsahuje ─żahk├Ż drag-and-drop editor formul├írov, ve─ża ┼íabl├│n formul├írov, to v┼íetko pri kompatibilite s mobiln├Żmi zariadeniami.

iThemes Security

Panel zabezpe─Źenia IThemes

Niektor├ş vlastn├şci webov├Żch str├ínok ignoruj├║ zabezpe─Źenie webu, ale m├┤┼że to by┼ą ve─żmi v├í┼żna chyba. V├Ą─Ź┼íina ─żud├ş si neuvedomuje, ┼że hackeri ─Źasto pou┼ż├şvaj├║ automatick├ę n├ístroje na zacielenie na nechr├ínen├ę str├ínky. Hackeri by mali mnoho katastrof├ílnych n├ísledkov, napr├şklad inform├ície od ukradnut├Żch ─Źitate─żov, in┼ítal├ícia ┼íkodliv├ęho softv├ęru do po─Ź├şta─Źov va┼íich ─Źitate─żov alebo dokonca vypnutie va┼íich webov├Żch str├ínok.

iThemes Security je jedn├Żm z najpopul├írnej┼í├şch doplnkov pre kybernetick├║ bezpe─Źnos┼ą pre WordPress, ktor├Ż je vynikaj├║ci na ochranu va┼íich str├ínok a na zabr├ínenie preniknutiu hackerov na va┼íe str├ínky. Tento doplnok obsahuje br├ínu firewall pre webov├ę aplik├ície, vstavan├Ż skener ┼íkodliv├ęho softv├ęru a n├ístroje na zabr├ínenie ├║niku ├║dajov.

Bal├şk SEO all-in-one

Rozhranie SEO Pack all-in-one

SEO alebo optimaliz├ícia vyh─żad├ívac├şch n├ístrojov je nevyhnutnos┼ąou na zv├Ż┼íenie n├ív┼ítevnosti va┼íich ─Źl├ínkov. ─îoko─żvek, ─Źo m├┤┼żete urobi┼ą, aby va┼íe pr├şspevky boli v hornej ─Źasti v├Żsledkov na webe, pritiahne k v├í┼ímu p├şsaniu viac z├íkazn├şkov a pom├┤┼że v├ím vybudova┼ą ─Ćal┼íie n├ísledn├ę kroky.

Modul All in One SEO Pack vylep┼íuje pr├şspevky a obr├ízky webu WordPress. Medzi hlavn├ę prvky tohto modulu patr├ş: zhroma┼żdenie v┼íetk├Żch adries URL na va┼íom webe, aby webov├ę indexy mohli bez n├ímahy prehliada┼ą va┼íe pr├şspevky, adresy URL a tituly, ktor├ę s├║ ─Źoraz u┼żito─Źnej┼íie na to, aby sa pri vyh─żad├ívan├ş na webe dostali na popredn├ę miesto. , a vytvorte metazna─Źky pre v┼íetky svoje pr├şspevky

V pr├şpade, ┼że ste v SEO nov├í─Źikom, modul zvl├ída v┼íetko s├ím, tak┼że nemus├şte robi┼ą ni─Ź, ale v pr├şpade, ┼że potrebujete upravi┼ą alebo pou┼żi┼ą pokro─Źil├ę postupy SEO, m├┤┼żete zmeni┼ą nastavenia pod─ża svojich potrieb. Tento doplnok v├ís tie┼ż upozorn├ş, ke─Ć zist├şte kop├şrovan├Ż obsah, a ke─Ć d├┤jde k zmene na va┼íom webe, dokonca zazvon├ş vyh─żad├ívacie n├ístroje. Ak v├ís zauj├şma bal├şk All inOne SEO, nezabudnite pou┼żi┼ą k├│d kup├│nu.

Mailchimp pre WordPress

Rozhranie Mailchimp pre WordPress

Jedn├Żm z najlep┼í├şch sp├┤sobov, ako roz┼í├şri┼ą svoju pou┼ż├şvate─żsk├║ z├íklad┼łu, je umo┼żni┼ą pou┼ż├şvate─żom prihl├ísi┼ą sa na odber bulletinu. Ke─Ć im ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł posielate zauj├şmav├Ż obsah prostredn├şctvom e-mailu, pam├Ąt├í to na va┼íe str├ínky a povzbudzuje ich, aby sa vr├ítili.

Mailchimp pre WordPress vytv├íra vlastn├ę formul├íre t├Żm, ┼że ┼żiada pou┼ż├şvate─żov, aby sa prihl├ísili do svojho zoznamu e-mailov, a tie┼ż v├ím umo┼ż┼łuje p├şsa┼ą a form├ítova┼ą va┼íe t├Ż┼żdenn├ę e-maily v r├ímci WordPress.

Tie┼ż sa priamo prip├íja k ak├ęmuko─żvek ├║─Źtu Mailchimp, ktor├Ż je webom, ktor├Ż sa ─Źasto pou┼ż├şva na odosielanie e-mailov alebo bulletinov a┼ż do 2.000 odberate─żov (ak ste tak e┼íte neurobili, budete si musie┼ą vytvori┼ą ├║─Źet Mailchimp).

Elementor Page Builder

Rozhranie elementov

Ak ste autorom, chcete ma┼ą mo┼żnos┼ą intuit├şvne ovl├ída┼ą va┼íe ─Źl├ínky a vytv├íra┼ą str├ínky, ktor├ę ─Źitate─żom poskytuj├║ jednoduch├Ż sp├┤sob pr├şstupu k v├í┼ímu obsahu. Vytvorenie spr├ívneho rozlo┼żenia str├ínky m├í ve─żk├Ż vplyv na spokojnos┼ą pou┼ż├şvate─żov. Zl├ę rozlo┼żenie vedie mnoh├Żch ─Źitate─żov na in├ę miesta.

Elementor je jednoduch├Ż editor str├ínok s drag and drop, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że vytvori┼ą najlep┼íie rozlo┼żenie str├ínky pre v├í┼í web. Umo┼ż┼łuje v├Ą─Ź┼íiu flexibilitu, pokia─ż ide o form├ítovanie riadkov a st─║pcov, a pre nesk├║sen├Żch tento doplnok v├ís dokonca prevedie optim├ílnym nastaven├şm riadkov a st─║pcov, aby pomohol va┼íim n├ívrhom vyzera┼ą lep┼íie.

Umo┼ż┼łuje tie┼ż upravova┼ą va┼íe str├ínky, ke─Ć s├║ ┼żiv├ę, tak┼że m├┤┼żete vidie┼ą, ─Źo va┼íi pou┼ż├şvatelia uvidia, a odtia─ż upravi┼ą svoje rozlo┼żenie.

MetaSlider

Rozhranie MetaSlider

Prezent├ície sa stali ob─ż├║ben├Żmi u mnoh├Żch autorov, ktor├ş chc├║ zv├Ż┼íi┼ą n├ív┼ítevnos┼ą svojich publik├íci├ş. Existuje nieko─żko d├┤vodov, ale najd├┤le┼żitej┼íou vecou, ÔÇőÔÇőktor├║ si treba zapam├Ąta┼ą, je to, ┼że prezent├ícia umo┼ż┼łuje viac obr├ízkov, ktor├ę m├┤┼żu obsahova┼ą hypertextov├ę odkazy na va┼íe ─Ćal┼íie p├şsanie, ktor├ę si v┼íimli vyh─żad├ívacie n├ístroje a dostanete sa na str├ínku s v├Żsledkami vyh─żad├ívania. vyh─żad├íva┼ą.

Najlep┼íie na MetaSlidere je, ┼że zabezpe─Źuje, ┼że va┼ía prezent├ícia je pre vyh─żad├íva─Źe najlep┼íia, tak┼że sa nemus├şte stara┼ą o d├┤sledn├ę nastavenie prezent├ície, aby ste dodr┼żiavali ┼ítandardn├ę postupy SEO.

Sta─Ź├ş len vybra┼ą obr├ízky z va┼íej kni┼żnice WordPress, pretiahnu┼ą ich na miesto, nastavi┼ą titulky, vytvori┼ą odkazy a nastavi┼ą preferencie SEO na str├ínke. Alternat├şvou k metaslideru s├║ pos├║va─Źe technickej podpory online spolo─Źnosti WP, ktor├ę dokonca maj├║ kup├│nov├Ż k├│d.

Ultimate Shortcodes

Kone─Źn├ę rozhranie kr├ítkeho k├│du

Pre t├Żch, ktor├ş nie s├║ obozn├ímen├ş, je kr├ítky k├│d mal├Ż ├║tr┼żok k├│du WordPress, ktor├Ż umo┼ż┼łuje vlastn├şkom webov├Żch str├ínok vytv├íra┼ą QR k├│dy, hlavi─Źky, vykon├íva┼ą hackovanie CSS a ─Ćal┼íie.

Najlep┼íie na skr├ítenom k├│de je to, ┼że nepotrebujete ve─ża (alebo ┼żiadne) sk├║senosti s k├│dovan├şm. Shortcodes Ultimate je doplnok, ktor├Ż obsahuje ┼íirok├║ ┼ík├ílu kr├ítkych k├│dov, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na opravu svojich webov├Żch str├ínok. Spisovatelia m├┤┼żu konkr├ętne pou┼żi┼ą kr├ítke k├│dy na pridanie nasleduj├║cich polo┼żiek do svojich ─Źl├ínkov / blogu iba nieko─żk├Żmi kliknutiami (nie je potrebn├ę k├│dovanie):

  • zoznamy
  • Zna─Źky spojlerov
  • riasy
  • stoly
  • Obsah panela
  • popisy
  • datovania
  • Ohlasy
  • pozn├ímky

Toto nie je vy─Źerp├ívaj├║ci zoznam a existuje ve─ża ─Ćal┼í├şch k├│dov, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na vylep┼íenie svojich webov├Żch str├ínok. Toto nie je vy─Źerp├ívaj├║ci zoznam a existuje ve─ża ─Ćal┼í├şch k├│dov, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na vylep┼íenie svojich webov├Żch str├ínok.

EWWW Image Optimizer

Rozhranie EWWW Image Optimizer

Ka┼żd├Ż dobr├Ż autor / bloger by mal vedie┼ą, ┼że pou┼żitie obr├ízkov bude ich p├şsanie vynikn├║┼ą. Obr├ízky d├ívaj├║ u┼ż├şvate─żovi prest├ívku v ─Ź├ştan├ş, prid├ívaj├║ zauj├şmav├Ż kontext k tomu, ─Źo p├ş┼íu, a s├║ zobrazen├ę priaznivo, ke─Ć vyh─żad├ívacie n├ístroje ur─Źia umiestnenie ich obsahu na str├ínke s v├Żsledkami vyh─żad├ívania.

Mus├şte v┼íak zabezpe─Źi┼ą, aby obr├ízky, ktor├ę pou┼ż├şvate, nespomalili v├í┼í web a frustrovali va┼íich pou┼ż├şvate─żov. EWWW Image Optimizer je doplnok, ktor├Ż m├┤┼że zaru─Źi┼ą bezprobl├ęmov├ę fungovanie va┼íich webov├Żch str├ínok bez oh─żadu na to, ko─żko obr├ízkov pou┼ż├şvate.

Tento doplnok komprimuje va┼íe fotografie samostatne, uprav├ş ich tak, aby sa prisp├┤sobili v├í┼ímu ─Ź├ştaciemu zariadeniu, a lenivo na─Ź├şta v┼íetky obr├ízky (pred odovzdan├şm po─Źkajte, k├Żm bude obr├ízok potrebn├Ż). ─Äal┼íou v├Żhodou je, ┼że tento doplnok optimalizuje nielen bud├║ce obr├ízky, ktor├ę pou┼ż├şvate, ale oprav├ş aj ka┼żd├║ fotografiu, ktor├í u┼ż je na va┼íom webe.

Kontrola preru┼íen├ęho odkazu

Rozhranie kontroly preru┼íen├ęho spojenia

Ni─Ź nie je nepr├şjemnej┼íie ako ─Ź├ştanie pr├şspevku a v┼íimnutie si, ┼że v┼íetky obr├ízky a hypertextov├ę odkazy s├║ zastaran├ę alebo nefunk─Źn├ę. Mus├şte sa ubezpe─Źi┼ą, ┼że v┼íetky pou┼żit├ę odkazy s├║ aktu├ílne a program Broken Link Checker je na to perfektn├Ż.

Tento doplnok bude sledova┼ą v┼íetky odkazy vo va┼íich pr├şspevkoch, obr├ízkoch a sekci├ích koment├írov. Ak odkaz u┼ż nefunguje, dostanete upozornenie, aby ste mohli opravi┼ą nefunk─Źn├ę odkazy. Hypertextov├ę odkazy mo┼żno aktualizova┼ą v doplnku, tak┼że nemus├şte prech├ídza┼ą v┼íetk├Żmi svojimi pr├şspevkami, aby ste mohli ru─Źne nahradi┼ą nefunk─Źn├ę odkazy.

V├Żmena chybn├Żch odkazov nielen zv├Ż┼íi ─Źitate─żnos┼ą v├í┼ího obsahu, ale zn├ş┼żi pravdepodobnos┼ą, ┼że va┼íe pr├şspevky bud├║ po─Źas procesu SEO penalizovan├ę vyh─żad├ívac├şmi n├ístrojmi.

N├ídhern├ę tla─Źidl├í na zdie─żanie a sledovanie soci├ílnych siet├ş

Vynikaj├║ce rozhranie pre zdie─żanie a sledovanie na soci├ílnych sie┼ąach

V┼żdy chcete zahrn├║┼ą tla─Źidl├í na zdie─żanie vo v┼íetk├Żch va┼íich pr├şspevkoch a ─Źl├ínkoch. Jedn├Żm z najr├Żchlej┼í├şch sp├┤sobov, ako zv├Ż┼íi┼ą n├ív┼ítevnos┼ą va┼íich str├ínok, je zobrazenie va┼íich pr├şspevkov na webe niekoho in├ęho. Facebook, Twitteretc.

N├ídhern├ę tla─Źidl├í zdie─żania a sledovania soci├ílnych m├ędi├ş umo┼ż┼łuj├║ vlastn├şkom webov├Żch str├ínok zahrn├║┼ą tla─Źidl├í zdie─żania do svojich pr├şspevkov na r├┤znych webov├Żch str├ínkach. Tento doplnok poskytuje nielen tla─Źidl├í zdie─żania pre autorov, ale tie┼ż obsahuje tla─Źidlo sledovania, aby v├ís ─Źitatelia mohli sledova┼ą na soci├ílnych sie┼ąach a po─Ź├şta┼ą podiely, aby ste videli, ktor├ę pr├şspevky sa zdie─żaj├║ najviac.

M├┤┼żete tie┼ż vytvori┼ą tla─Źidl├í, ktor├ę pou┼ż├şvate─żom umo┼żnia, aby sa im pr├şspevok p├í─Źil Facebookulo┼żte publik├íciu v Pinterest, Tweet na pr├şspevok na Twitteri zdie─żajte pr├şspevok na Linkedin.

Upozor┼łujeme, ┼że existuje mnoho ─Ćal┼í├şch doplnkov a roz┼í├şren├ş, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na vylep┼íenie svojho webu WordPress. Mali by ste si n├íjs┼ą ─Źas na n├íjdenie ─Ćal┼íieho pr├şslu┼íenstva, aby ste na┼íli nie─Źo, z ─Źoho m├┤┼że ma┼ą ├║┼żitok v├í┼í obsah a dizajn. D├║fajme, ┼że tento zoznam v├ís dostal k dobr├ęmu za─Źiatku pri vytv├íran├ş str├ínky WordPress tak, aby vyzerala a pracovala lep┼íie ako kedyko─żvek predt├Żm.