Top 10 tipov na optimaliz├íciu str├ínok WordPressÔÇŽ

10 najd├┤le┼żitej┼í├şch tipov na optimaliz├íciu str├ínok WordPress na zv├Ż┼íenie zapojenia n├ív┼ítevn├şkov

Ktor├ę m├ędium uprednost┼łujete efekt├şvnu komunik├íciu so svojimi pou┼ż├şvate─żmi?

A pre─Źo je t├íto komunik├ícia potrebn├í?

Ak m├íte webov├║ str├ínku, je nevyhnutn├ę komunikova┼ą s va┼íimi n├ív┼ítevn├şkmi. Dizajn webovej str├ínky sa v┼íak mus├ş vytvori┼ą pri zachovan├ş pr├şstupu zameran├ęho na z├íkazn├şka.

Mo┼żno sa p├Żtate, pre─Źo je to nevyhnutn├ę?

Dajte n├ím t├║ ─Źes┼ą odmietnu┼ą v┼íetky va┼íe pochybnosti. Predt├Żm v┼íak mus├şme polo┼żi┼ą ot├ízku: pre─Źo podnikate─ż vytv├íra webov├║ str├ínku? Mus├ş existova┼ą ur─Źit├í kritika, v┼íak?

Ak chcete dosiahnu┼ą v├Ą─Ź┼íiu anga┼żovanos┼ą z├íkazn├şkov, web mus├ş oslovi┼ą svojich n├ív┼ítevn├şkov / z├íkazn├şkov efekt├şvne. Je zrejm├ę, ┼że chcete, aby si n├ív┼ítevn├şci pre─Ź├ştali obsah na va┼íom webe. Skontrolujte formul├íre a po pr├şchode na va┼íe str├ínky kliknite na va┼íe v├Żzvy na akciu (CTA). Tieto funkcie iniciuj├║ zapojenie pou┼ż├şvate─ża do akcie, ale je nevyhnutn├í h─║bkov├í anal├Żza.

Pravda je, ┼że ak nezlep┼í├şte interakciu pou┼ż├şvate─żov, nebudete m├┤c┼ą o─Źak├íva┼ą viac konverzi├ş. Existuje mnoho d├┤vodov, pre─Źo netrvaj├║ na tom, ┼że zostanete dlho a potom od├şdete a nezav├Ązujete sa.

V tomto ─Źl├ínku v├ím preto poskytneme najlep┼íie tipy na zv├Ż┼íenie zapojenia n├ív┼ítevn├şkov. Ale je tu e┼íte jedna mo┼żnos┼ą, ktor├║ si m├┤┼żete vybra┼ą z najlep┼í├şch v├Żvojov├Żch spolo─Źnost├ş WordPress, ─Źo v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą premeni┼ą va┼íich n├ív┼ítevn├şkov na z├íkazn├şkov a zv├Ż┼íi┼ą anga┼żovanos┼ą. Zvy┼íok je len na v├ís. Budeme pokra─Źova┼ą bez straty ─Źasu!

Tipy na zv├Ż┼íenie ├║─Źasti n├ív┼ítevn├şkov na optimaliz├ícii str├ínok WordPress

1, Optimalizácia obsahu

10 najd├┤le┼żitej┼í├şch tipov na optimaliz├íciu str├ínok WordPress na zv├Ż┼íenie zapojenia n├ív┼ítevn├şkov

Obsah mo┼żno optimalizova┼ą nieko─żk├Żmi sp├┤sobmi. Presnej┼íie povedan├ę, anga┼żovanos┼ą pou┼ż├şvate─żov je vtedy, ke─Ć n├ív┼ítevn├şci ocenia, ┼że obsah je najcennej┼í├ş na zotrvanie, absorpciu a konverziu. Pre za─Źiato─Źn├şkov m├┤┼że by┼ą probl├ęmom obsah.

Ak to chcete vyrie┼íi┼ą, m├┤┼żete medzi st─║pik umiestni┼ą zvodov├Ż alebo CTA magnet a pomocou n├ístroja h─║bky ofsetu optimalizova┼ą d─║┼żku. M├┤┼żete tie┼ż optimalizova┼ą d─║┼żku a zv├Ą─Ź┼íi┼ą h─║bku rolovania, alebo m├┤┼żete integrova┼ą CTA sk├┤r.

─Äal┼í├şm typom obsahu, ktor├Ż m├┤┼że pril├íka┼ą viac n├ív┼ítevn├şkov, s├║ vide├í. ┼át├║die zistili, ┼że ─żudia zaznamen├ívaj├║ video r├Żchlej┼íie (60 000-kr├ít) ako text. M├┤┼żete pou┼żi┼ą n├ístroje na ├║pravu videa a na svojom webe vytvori┼ą profesion├ílne video. Ur─Źite to bude rezonova┼ą s cie─żov├Żm publikom.

2, Minimálny web design

10 najd├┤le┼żitej┼í├şch tipov na optimaliz├íciu str├ínok WordPress na zv├Ż┼íenie zapojenia n├ív┼ítevn├şkov

Najlep┼íie je, aby bola va┼ía str├ínka u┼żito─Źnej┼íia, ber├║c do ├║vahy minimalistick├Ż dizajn str├ínky. Uistite sa, ┼że n├ív┼ítevn├şci ─żah┼íie naviguj├║ a pou┼ż├şvaj├║ sa. Ak v├í┼í web zastaral├Ż obsah, odstr├í┼łte ho. Anal├Żza uv├ídza, ┼że na str├ínky s nevhodn├Żm obsahom sa pravdepodobne neklikne a dokonca dr├í┼żdia n├ív┼ítevn├şkov.

V├Żsledky jednoduch├Żch text├║r a farieb m├┤┼żu ma┼ą pozit├şvny a nezabudnute─żn├Ż vplyv na n├ív┼ítevn├şkov. Pok├║ste sa sledova┼ą niektor├ę hierarchick├ę / ┼ítruktur├ílne sp├┤soby, ktor├ę u─żah─Źia n├ív┼ítevn├şkom pochopenie spr├ívy, ktor├║ chc├║ prostredn├şctvom webovej str├ínky sprostredkova┼ą.

3, Optimaliz├ícia r├Żchlosti webov├Żch str├ínok

10 najd├┤le┼żitej┼í├şch tipov na optimaliz├íciu str├ínok WordPress na zv├Ż┼íenie zapojenia n├ív┼ítevn├şkov

Ak sa n├ív┼ítevn├şk nem├┤┼że dosta┼ą na va┼íe str├ínky, ako sa m├┤┼że pripoji┼ą. Mali by ste skontrolova┼ą r├Żchlos┼ą webov├Żch str├ínok pomocou n├ístrojov, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą. N├ív┼ítevn├şci op├║┼í┼ąaj├║ web, ─Źo trv├í na─Ź├ştanie viac ako dve sekundy.

Na optimaliz├íciu r├Żchlosti mus├ş by┼ą typ servera a kvalita hostite─ża primeran├í ve─żkosti webovej str├ínky. Doplnok cache sa d├í pou┼żi┼ą namiesto hostite─ża (ak nie je k dispoz├şcii). ─Äal┼íou funkciou, ktor├║ m├┤┼żete zv├í┼żi┼ą, je CDN, s ktor├Żm m├┤┼żete vytv├íra┼ą proxy servery.

Tieto servery sa daj├║ pou┼żi┼ą na ur├Żchlenie na─Ź├ştania webov├Żch str├ínok. M├┤┼żu sa pou┼żi┼ą aj r├┤zne prvky multim├ędi├ş, napr├şklad CSS, JavaScript at─Ć. CDN.

4, Vylep┼íite pou┼ż├şvate─żsk├ę prostredie

Po udr┼żan├ş r├Żchlosti webovej str├ínky je d├┤le┼żit├ę zlep┼íi┼ą pou┼ż├şvate─żsk├ę prostredie. Podstatn├ę je u─żah─Źenie navig├ície, aby n├ív┼ítevn├şk mohol ─żahko n├íjs┼ą to, ─Źo h─żadal. Zvy─Źajne to znamen├í odstr├ínenie zna─Źiek WordPress a interpret├íciu syst├ęmu taxon├│mie str├ínok.

Ak sa va┼íe str├ínky zameriavaj├║ hlavne na obsah, mali by ste v naviga─Źnej ponuke vymaza┼ą hlavn├ę kateg├│rie. Ak sa v├í┼í web zaober├í cenovou str├ínkou a str├ínkou slu┼żieb, je najlep┼íie vyvin├║┼ą polo┼żku ponuky pre blog a pova┼żova┼ą hlavn├ę kateg├│rie za podraden├ę polo┼żky ponuky.

5, Integrujte soci├ílne vyh─żad├ívania na svoje str├ínky

10 najd├┤le┼żitej┼í├şch tipov na optimaliz├íciu str├ínok WordPress na zv├Ż┼íenie zapojenia n├ív┼ítevn├şkov

V┼íetci teraz sleduj├║ nov├║ strat├ęgiu: integr├íciu soci├ílneho v├Żskumu do lokality. Na tento ├║─Źel je potrebn├ę pou┼żi┼ą doplnok pre f├ízu n├ízorov, ktor├Ż m├┤┼że zah┼Ľ┼ła┼ą soci├ílne prieskumy na webovej str├ínke WordPress.

Najlep┼íie na tom je, ┼że to nielen zlep┼íuje zapojenie pou┼ż├şvate─żov, ale poskytuje aj vy┼í┼íiu mieru konverzie pre soci├ílne m├ędi├í. M├┤┼żete n├íjs┼ą viac recenzi├ş od pou┼ż├şvate─żov, zlep┼íi┼ą interakciu na svojich str├ínkach, z├şska┼ą n├ív┼ítevnos┼ą zo soci├ílnych m├ędi├ş a vyh─żada┼ą v├Żsledky pomocou demografick├Żch a soci├ílnych filtrov.

6, Vytvorte si web viacjazy─Źn├Ż

Top 10 tipov na optimaliz├íciu str├ínok WordPress na zv├Ż┼íenie interakcie n├ív┼ítevn├şkov

Ak sa naozaj chcete usilova┼ą o ├║spech, urobte z v├í┼ího webu WordPress viacjazy─Źn├Ż. Oslovte glob├ílny trh a nechajte svoje webov├ę str├ínky zasiahnu┼ą do v┼íetk├Żch k├║tov tejto oblasti. Uistite sa, ┼że n├ív┼ítevn├şci m├┤┼żu n├íjs┼ą prelo┼żen├ę str├ínky vo svojich vyh─żad├ívac├şch n├ístrojoch a neop├║┼í┼ąaj├║ ich.

Pon├║knite z├íkazn├şkom sp├┤soby, ako maj├║ ─żahk├Ż pr├şstup k prelo┼żenej verzii v├í┼ího webu. A ak to nedok├í┼żu, sko─Źia bez kompromisov. Atrib├║t ÔÇ×hreflangÔÇť m├┤┼żete integrova┼ą do k├│du str├ínky a zabezpe─Źi┼ą, aby sa vo vyh─żad├íva─Źoch zobrazovala spr├ívne prelo┼żen├í verzia str├ínky. Yandex a Google si to vysoko uvedomuj├║.

7, Na konci zobrazte s├║visiaci obsah

─Äal┼í├şm tipom je umiestni┼ą pr├şslu┼ín├ę pr├şspevky do dolnej ─Źasti str├ínky. N├ív┼ítevn├şci m├┤┼żu objavi┼ą s├║visiace pr├şspevky, ak chc├║ iba r├┤zne pr├şspevky. Aj ke─Ć sa to d├í vykona┼ą ru─Źne, je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą aj doplnky WordPress.

Doplnky m├┤┼żu umiestni┼ą ├║ryvky na koniec obsahu. Doplnky m├┤┼żu zobrazi┼ą tieto pr├şspevky s textov├Żmi odkazmi a miniat├║rami.

8, Zv├í┼żte responz├şvny dizajn

Viac ako polovica popul├ície, samozrejme, pou┼ż├şva svoje mobiln├ę telef├│ny na pr├şstup na internet. A po─Źet sa pravidelne zvy┼íuje. Znamen├í to len to, ┼że dosiahnutie citlivej webovej str├ínky je nevyhnutn├ę pre v├Ą─Ź┼íiu anga┼żovanos┼ą z├íkazn├şkov.

V├Żhody, ktor├ę m├í; zn├ş┼żenie miery odmietnutia, zv├Ż┼íenie miery udr┼żania z├íkazn├şkov a obchodnej produktivity at─Ć. Mali by ste to vedie┼ą:

 • 57% webov├ęho prenosu poch├ídza z mobiln├Żch zariaden├ş
 • 51% e-mailov je otvoren├Żch z mobiln├Żch zariaden├ş
 • Pribli┼żne 50% kupuj├║cich v USA nakupuje na mobiln├Żch zariadeniach
 • 9, Zahrn├║┼ą intern├ę odkazy

  Uistite sa, ┼że va┼íi n├ív┼ítevn├şci interaguj├║ s va┼í├şm obsahom a vn├║torn├Żmi odkazmi, ktor├ę vklad├íte. Znamen├í to integr├íciu relevantn├ęho obsahu do publik├ície prostredn├şctvom odkazu. Upozor┼łujeme, ┼że ak nem├íte obsah blogu, tento pr├şstup nemus├ş fungova┼ą pre v├ís.

  Ak si mysl├şte, ┼że m├┤┼żete pou┼żi┼ą tento pr├şstup, rozvi┼łte t├ęmu uverejnen├şm in├ęho pr├şspevku, ktor├Ż s t├Żm s├║vis├ş. M├┤┼żete tie┼ż umiestni┼ą odkazy na blogov├ę pr├şspevky.

  10. Po┼żiadajte svojich n├ív┼ítevn├şkov, aby nap├şsali

  10 najd├┤le┼żitej┼í├şch tipov na optimaliz├íciu str├ínok WordPress na zv├Ż┼íenie zapojenia n├ív┼ítevn├şkov 1

  Trvajte na tom, aby n├ív┼ítevn├şci dosiahli koniec obsahu, preto┼że to predl┼żuje dobu, po─Źas ktorej n├ív┼ítevn├şk zost├íva na webe. Pom├íha tie┼ż nadviaza┼ą spojenie s nov├Żmi. Odpovede, ktor├ę dostanete, v├ím m├┤┼żu poskytn├║┼ą n├ípady na p├şsanie nov├ęho obsahu. Na konci ka┼żd├ęho pr├şspevku blogu vlo┼żte ─Źas┼ą koment├írov, aby ste ─Źitate─żov motivovali k odpovedi.

  Dajte im r├┤zne sp├┤soby odpovedania: m├┤┼żu pou┼ż├şva┼ą soci├ílne m├ędi├í, f├│ra a e-mailov├ę identifik├ítory. Neodradzujte ich chaotick├Żmi prste┼łmi.

  Kone─Źn├Ż

  Zoznam je nekone─Źn├Ż, tak┼że n├ív┼ítevn├şci zost├ívaj├║ na va┼íich str├ínkach. Uv├ídzame najlep┼íiu a jedin├║ met├│du na zlep┼íenie ├║─Źasti pou┼ż├şvate─żov. Mali by ste si by┼ą vedom├ş toho, ┼że existuj├║ miliardy webov├Żch str├ínok, a ak nebudete postupova┼ą pod─ża z├ísadn├Żch strat├ęgi├ş, mo┼żno v├ím bud├║ ch├Żba┼ą.

  Analyzujte svoje webov├ę str├ínky, navrhnite d├┤vody, ktor├ę v├ím neumo┼ż┼łuj├║ vynikn├║┼ą a vykona┼ą uveden├ę. Povzbudzujte ich, aby nakupovali od v├ís.

  D├║fame, ┼że v├ím tieto tipy pom├┤┼żu. Ak sme zme┼íkali d├┤le┼żit├ę body, dajte n├ím vedie┼ą v ─Źasti s koment├írmi ni┼ż┼íie. Va┼íe ot├ízky a n├ívrhy s├║ v┼żdy v├ştan├ę. V─Ćaka za pre─Ź├ştanie !!

  O autorovi:

  Emily Johns je v├Żvoj├írkou WordPress a IT konzultantom v spolo─Źnosti WordSuccor. Ponoril sa do otvoren├ęho zdroja na viac ako desa┼ą rokov a zdie─ża v┼íetko o WordPress a nov├Żch technol├│gi├ích webdizajnu. Pre inovat├şvny v├Żvoj webov├Żch str├ínok m├┤┼żete naja┼ą v├Żvoj├írov WordPress od spolo─Źnosti WordSuccor Ltd.

  Pre─Ź├ştajte si 10 z├íkladn├Żch ├║loh ├║dr┼żby WordPress, ktor├ę by ste mali pravidelne vykon├íva┼ą

  Related Articles

  Back to top button