Top 10 hackersk├Żch n├ístrojov pou┼ż├şvan├Żch etick├Żmi hackermi

via ">Top 10 hackersk├Żch n├ístrojov pou┼ż├şvan├Żch etick├Żmi hackermi 1

Sna┼ż├şte sa n├íjs┼ą najlep┼íie n├ístroje na vykonanie prv├ęho hacku?

Ak to chcete urobi┼ą, mali by ste si by┼ą vedom├ş t├Żchto 10 hackersk├Żch n├ístrojov, ktor├ę pr├ícu vykon├ívaj├║ ─żahko. V tomto ─Źl├ínku sa zozn├ímite s najlep┼í├şm hackersk├Żm softv├ęrom a pokro─Źil├Żmi n├ístrojmi, ktor├ę sa stan├║ hackermi.

Dobr├í vec je, ┼że na pou┼ż├şvanie t├Żchto n├ístrojov nemus├şte by┼ą hardcore program├ítor. Na z├íklade pou┼ż├şvate─żsk├Żch recenzi├ş a na┼íich praktick├Żch sk├║senost├ş sme tento zoznam vytvorili v├Żhradne pre t├Żch, ktor├ş sa pr├íve venuj├║ technol├│gi├ím, ako ste vy.

Po─Ćme za─Źa┼ą bez ─Ćal┼íieho oneskorenia.

1, nmap

Top 10 hackersk├Żch n├ístrojov pou┼ż├şvan├Żch etick├Żmi hackermi 2

Network Mapper je jedn├Żm z najlep┼í├şch bezplatn├Żch softv├ęrov s otvoren├Żm zdrojom. Je ┼ípeci├ílne navrhnut├Ż na vykon├ívanie bezpe─Źnostn├Żch auditov. Sie┼ąov├Ż invent├ír je hlavn├Żm d├┤vodom, pre─Źo mnoh├ş spr├ívcovia syst├ęmu uprednost┼łuj├║ tento n├ístroj.

Pomocou tohto n├ístroja je ─żahk├ę skontrolova┼ą dostupnos┼ą slu┼żby. Spr├ívca n├íjde po┼żiadavku na opravu siete a jej uzlov. Aktualiz├íciu slu┼żby otvoren├ęho portu je mo┼żn├ę ─żahko vykona┼ą.

2, Skener zranite─żnosti spolo─Źnosti Acunetix

Top 10 hackersk├Żch n├ístrojov pou┼ż├şvan├Żch etick├Żmi hackermi 3

Ak d├┤jde k akejko─żvek ┼íkodlivej injekcii SQL, Acutenix ju ─żahko zist├ş. Va┼ía webov├í str├ínka a jej aplik├ície s├║ dobre chr├ínen├ę pred hackermi. Tento n├ístroj h─║bkovo preh─żad├íva va┼íe webov├ę str├ínky a analyzuje. Pou┼ż├şva sa r├Żchlo a ─żahko. Presnos┼ą detekcie je ve─żmi vysok├í.

3, Metasploit

Top 10 hackersk├Żch n├ístrojov pou┼ż├şvan├Żch etick├Żmi hackermi 4

Metasploit je najlep┼í├ş softv├ęr na testovanie penetr├ície. Odborn├şci na kybernetick├║ bezpe─Źnos┼ą pou┼ż├şvaj├║ tento n├ístroj na vykon├ívanie mnoh├Żch ├║loh. Poskytuje v┼íetky inform├ície t├Żkaj├║ce sa zranite─żnost├ş zabezpe─Źenia. Pom├íha etick├Żm hackerom by┼ą o krok pred ┼íkodliv├Żmi hackermi.

4, OWASP ZAP

Top 10 hackersk├Żch n├ístrojov pou┼ż├şvan├Żch etick├Żmi hackermi 5

Zed Attack Proxy je v├Żkonn├Ż n├ístroj na n├íjdenie bezpe─Źnostn├Żch hrozieb vo webov├Żch aplik├íci├ích. Poch├ídza od OWASP, ktor├Ż je ve─żk├Żm hr├í─Źom na trhu s kybernetickou bezpe─Źnos┼ąou. Je zadarmo na pou┼ż├şvanie a je mimoriadne popul├írny pre jeho u┼ż├şvate─żsky pr├şvetiv├ę rozhranie.

5, Wireshark

Top 10 hackersk├Żch n├ístrojov pou┼ż├şvan├Żch etick├Żmi hackermi 6

Wireshark je jedn├Żm z naj├║─Źinnej┼í├şch n├ístrojov pre anal├Żzu siete. Analyzuje pakety pren├í┼ían├ę sie┼ąami. Ak sa v sieti vyskytne nejak├Ż probl├ęm, tento n├ístroj pom├íha odborn├şkom v oblasti zabezpe─Źenia pri rie┼íen├ş probl├ęmov.

6, Burp Suite

Top 10 hackersk├Żch n├ístrojov pou┼ż├şvan├Żch etick├Żmi hackermi 7

Ak ste profesion├ílom v oblasti kybernetickej bezpe─Źnosti, narazili by ste na Burp Suite. Uv├ídza zoznam v┼íetk├Żch str├ínok webovej str├ínky a pomocou s├║borov cookie kontroluje r├┤zne parametre. Burp Suite Spider preh─żad├íva web a identifikuje potenci├ílne hrozby.

7, THC Hydra

Top 10 hackersk├Żch n├ístrojov pou┼ż├şvan├Żch etick├Żmi hackermi 8

Hydra je efekt├şvny n├ístroj na prelomenie hesla. Pou┼ż├şva sa r├Żchlo a ─żahko. Je mimoriadne popul├írny a podporovan├Ż t├şmom vysoko kvalifikovan├Żch v├Żvoj├írov. S t├Żmto n├ístrojom je mo┼żn├ę za p├ír min├║t prelomi┼ą sie┼ąov├ę prihlasovacie hesl├í. R├┤zne sie┼ąov├ę protokoly zah┼Ľ┼łaj├║ Cisco, Cisco enable, AFP, Firebird at─Ć.

8, John Rozparova─Ź

Top 10 hackersk├Żch n├ístrojov pou┼ż├şvan├Żch etick├Żmi hackermi 9

Perfektn├Ż n├ístroj na praskanie hesla, ktor├Ż je ├║plne zadarmo. Heslo m├┤┼żete rozl├║┼íti┼ą za p├ír sek├║nd a je 100% bezpe─Źn├ę pou┼ż├şva┼ą. Poskytuje optim├ílny v├Żkon a testovanie penetr├ície je pokro─Źilej┼íie. Je ve─żmi ─żahk├ę vykon├íva┼ą ├║toky na slovn├şky.

9, PuTTY

Top 10 hackersk├Żch n├ístrojov pou┼ż├şvan├Żch etick├Żmi hackermi 10

Putty je softv├ęr s otvoren├Żm zdrojom, ktor├Ż nie je ur─Źen├Ż na hackovanie. pre Windows, tento n├ístroj je klientom SSH a telnet. Tunelovanie vzdialenej pracovnej plochy sa vykon├íva jedin├Żm kliknut├şm. V─Ćaka mo┼żnosti automatick├ęho op├Ątovn├ęho pripojenia je vynikaj├║ci. Obtok br├íny firewall je jednoduch├Ż, preto┼że je mo┼żn├ę vykona┼ą tunelovanie SSH.

10. Lynis

Top 10 hackersk├Żch n├ístrojov pou┼ż├şvan├Żch etick├Żmi hackermi 11

Ak pou┼ż├şvate opera─Źn├Ż syst├ęm LINUX, tento n├ístroj bezpe─Źnostn├ęho auditu je ur─Źen├Ż pre v├ís. Testovanie zhody je jednoduch├ę a r├Żchle. Je ─żahk├ę vykona┼ą penetra─Źn├ę testovanie a odhali┼ą zranite─żn├ę miesta v krat┼íom ─Źase. Boj proti hackerom je testovan├Ż na bojoch.

Spodn├í ─Źiara

Prv├Żch 10 hackersk├Żch n├ístrojov uveden├Żch vy┼í┼íie je mimoriadne v├Żkonn├Żch a ─żahko pou┼żite─żn├Żch. Pomocou t├Żchto n├ístrojov m├┤┼że ktoko─żvek hackova┼ą syst├ęmy a prelomi┼ą hesl├í. Etick├ş hackeri pou┼ż├şvaj├║ tieto n├ístroje na optimaliz├íciu svojich hackersk├Żch schopnost├ş.

Vysk├║┼íali sme a otestovali takmer 40 – 50 n├ístrojov a vytvorili sme tento zoznam. Ak m├íte ak├ęko─żvek pochybnosti alebo ot├ízky, m├┤┼żete sa podeli┼ą o svoje my┼ílienky v sekcii koment├írov.