Top 10 aplik├íci├ş pre iPhone pre bloggerov

H─żad├íte najlep┼íie aplik├ície bloggerov pre iPhone, ktor├ę sa maj├║ nain┼ítalova┼ą? Vo svojom iPhone pravdepodobne u┼ż pou┼ż├şvate nieko─żko aplik├íci├ş, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu blogova┼ą. V tomto ─Źl├ínku sme zdie─żali na┼íich 10 najlep┼í├şch vybran├Żch aplik├íci├ş pre iPhone pre blogerov, pou┼ż├şvate─żov WordPressu a online marketingov├Żch pracovn├şkov.

Mus├ş ma┼ą aplik├ície pre iPhone pre blogerov

1, Aplikácie WordPress.com

Aplikácie WordPress.com

WordPress.com pon├║ka kr├ísne navrhnut├ę aplik├ície na spr├ívu v├í┼ího webu WordPress.com, ako aj webov├ę str├ínky WordPress.org, ktor├ę hos┼ąuj├║ sami. Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom sprievodcovi rozdielom medzi WordPress.com a WordPress.org.

Aplik├ícia je k dispoz├şcii pre iOS, Android a stoln├ę po─Ź├şta─Źe. Umo┼ż┼łuje p├şsa┼ą a upravova┼ą pr├şspevky, ke─Ć ste na cest├ích, zdie─ża┼ą fotografie, dost├íva┼ą ozn├ímenia push a spravova┼ą koment├íre.

Jednou z nev├Żhod pou┼ż├şvania aplik├ície je, ┼że niektor├ę jej funkcie, ako napr├şklad ┼ítatistika, vy┼żaduj├║, aby ste si vytvorili ├║─Źet WordPress.com a nain┼ítalovali JetPack na svoje str├ínky. Tieto funkcie s├║ v┼íak volite─żn├ę a aplik├íciu m├┤┼żete st├íle pou┼ż├şva┼ą bez toho, aby ste ich museli pou┼ż├şva┼ą.

2, Ulises

Ulises

Ak h─żad├íte v po─Ź├şta─Źi iPhone sk├║senos┼ą so zabijakom p├şsania, k├║pi┼ą Ulysses. Je to ocenen├í aplik├ícia a budete milova┼ą z├í┼żitok z p├şsania, ktor├Ż pon├║ka.

Po─Źas p├şsania v├ím aplik├ícia v podstate zmizne, ─Źo znamen├í, ┼że na men┼í├şch obrazovk├ích m├┤┼żete by┼ą produkt├şvnej┼í├ş. Je to aplik├ícia na p├şsanie, ktor├í pracuje s WordPress a Medium. S├║bory m├┤┼żete zdie─ża┼ą a otv├íra┼ą pomocou aplik├íci├ş Notes, Disk Google, DropBox a ─Ćal┼í├şch.

Je tie┼ż dod├ívan├Ż s intuit├şvnou organiz├íciou pre v┼íetky va┼íe p├şsacie projekty, ─Źo u─żah─Źuje organizovanie, ke─Ć ste na cest├ích. ├Üpravy textu pou┼ż├şvaj├║ syntax v├Żberu, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje vo─żne p├şsa┼ą bez neust├íleho dotyku mal├Żch tla─Źidiel pri form├ítovan├ş alebo prid├ívan├ş odkazov.

3, Feedly

Feedly

Chcete si pre─Ź├şta┼ą v┼íetky svoje ob─ż├║ben├ę webov├ę str├ínky a blogy, ke─Ć ste na cest├ích? Potom skontrolujte Feedly. Je to najchytrej┼í├ş sp├┤sob, ako sa prihl├ísi┼ą na odber svojich ob─ż├║ben├Żch webov├Żch str├ínok, pre─Ź├şta┼ą ich kedyko─żvek a na akom zariaden├ş, ktor├ę pou┼ż├şvate. Feedly je k dispoz├şcii pre prehliada─Źe, po─Ź├şta─Źe, iOS, Android a ─Ćal┼íie.

Je to pravdepodobne najlep┼íia ─Ź├şta─Źka RSS na trhu. Pon├║ka ─Źist├Ż a jasn├Ż z├í┼żitok z ─Ź├ştania, inteligentn├ę sledovanie toho, ─Źo ste ─Ź├ştali, a jednoduch┼íie n├ístroje na organizovanie va┼íich odberov.

4, Snapseed

Snapseed

V├í┼í iPhone je dod├ívan├Ż so skvel├Żm fotoapar├ítom a niekedy budete musie┼ą upravova┼ą fotografie, ke─Ć ste na svojom iPhone. Bohu┼żia─ż, neprich├ídza s pokro─Źil├Żm n├ístrojom na ├║pravu obr├ízkov, ktor├Ż dok├í┼że robi┼ą v┼íetko, ─Źo chcete. Tu prich├ídza Snapseed.

Snapseed, vytvoren├Ż spolo─Źnos┼ąou Google, je pokro─Źil├í aplik├ícia na ├║pravu fotografi├ş pre mobiln├ę zariadenia. Je k dispoz├şcii pre syst├ęmy Android a iPhone a obsahuje nieko─żko skuto─Źne skvel├Żch funkci├ş, ako je Healing Brush, Hist├│ria ├║prav, Filtre, Vyv├í┼żenie farieb a svetla a ─Ćal┼íie.

Budete prekvapen├ş, ak├ę ─żahk├ę je pou┼ż├şva┼ą Snapseed na dotyk a gest├í pre pokro─Źil├ę funkcie ├║prav. Je to nevyhnutn├í aplik├ícia pre v├í┼í iPhone, ak pravidelne zdie─żate fotografie z telef├│nu.

5, IFTTT

IFTTT

Chcete niekedy automatizova┼ą r├┤zne aspekty v├í┼ího blogu a soci├ílnych m├ędi├ş? IFTTT je virtu├ílny asistent, ktor├ęho ste h─żadali.

Umo┼ż┼łuje automatizova┼ą va┼íe soci├ílne siete, blogy, pou┼ż├şvanie mobiln├Żch telef├│nov a internet na veciach.

V z├ísade ┼ípecifikuje iba podmienky pre r├┤zne aplik├ície a ke─Ć sa tieto podmienky zhoduj├║, IFTTT vykon├í akcie, ktor├ę ste definovali. M├┤┼żete napr├şklad tweetova┼ą svoje nov├ę ─Źl├ínky a zdie─ża┼ą ich Facebook, ─Źl├ínky a ─Ćal┼íie inform├ície.

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom sprievodcovi automatiz├íciou WordPress a soci├ílnych m├ędi├ş pomocou IFTTT.

6, Google Authenticator

Google Authenticator

Jedn├Żm z najd├┤le┼żitej┼í├şch tipov, ktor├ę n├íjdete v na┼íej Pr├şru─Źke zabezpe─Źenia WordPress, je povoli┼ą dvojstup┼łov├ę overenie pre prihlasovaciu obrazovku WordPress. Google Authenticator je aplik├ícia, ktor├║ mus├şte povoli┼ą.

Vytv├íra naliehav├ę hesl├í, ktor├ę mus├şte zada┼ą spolu s heslom WordPress. Preto┼że tieto hesl├í sa generuj├║ vo va┼íom mobilnom zariaden├ş a iba na kr├ítku dobu, hackeri nebud├║ ma┼ą pr├şstup na va┼íe str├ínky.

Podrobn├ę pokyny n├íjdete v na┼íom sprievodcovi pridan├şm overenia 2 p├ír krokov od aplik├ície Google Authenticator vo WordPress.

7, LastPass

Posledn├Ż priechod

Zlodeji identity, ┼íkodliv├Ż softv├ęr a kybernetick├ę ├║toky sa skr├Żvaj├║ v temn├Żch rohoch internetu. Prvou obranou proti t├Żmto hrozb├ím s├║ va┼íe hesl├í. V┼żdy by ste mali pou┼ż├şva┼ą jedine─Źn├ę siln├ę hesl├í pre v┼íetky svoje online ├║─Źty. Teraz je ot├ízkou, ako m├┤┼żete sledova┼ą v┼íetky tieto siln├ę hesl├í?

Nemus├ş┼í. LastPass je program na spr├ívu hesiel, ktor├Ż funguje vo v┼íetk├Żch preh─żad├íva─Źoch, opera─Źn├Żch syst├ęmoch a dokonca aj na va┼íom iPhone. Umo┼ż┼łuje automaticky uklada┼ą a zad├íva┼ą hesl├í. Svoje hesl├í tie┼ż m├┤┼żete bezpe─Źne zdie─ża┼ą so svojimi kolegami bez toho, aby ste ich videli.

─Äal┼íie inform├ície o tejto t├ęme n├íjdete v na┼íej Pr├şru─Źke spr├ívy hesiel pre za─Źiato─Źn├şkov WordPress.

Mo┼żnos┼ą: Authy, 1Password

8, stla─Źte gu─żku

stla─Źte gu─żku

Pushbullet je vynikaj├║ca aplik├ícia, ktor├í v├ím umo┼żn├ş zdie─ża┼ą s├║bory medzi va┼íimi zariadeniami. Funguje na v┼íetk├Żch opera─Źn├Żch syst├ęmoch, iPhone, Android, okrem v┼íetk├Żch hlavn├Żch prehliada─Źov. Toto je u┼żito─Źn├ę najm├Ą vtedy, ke─Ć chcete posla┼ą s├║bor z jedn├ęho zariadenia na druh├ę bez synchroniz├ície v┼íetk├Żch s├║borov.

Umo┼ż┼łuje tie┼ż zobrazi┼ą upozornenia z telef├│nu v prehliada─Źi alebo stolnom po─Ź├şta─Źi. M├┤┼żete si tie┼ż prezera┼ą a odosiela┼ą textov├ę spr├ívy do telef├│nu z pracovnej plochy.

9, HootSuite

HootSuite

Zatia─ż ─Źo ┼ítandardn├ę aplik├ície v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş funguj├║ dobre pre v├Ą─Ź┼íinu pou┼ż├şvate─żov, mnoho funkci├ş, ako napr├şklad blogerov, online obchodn├şkov alebo podnikate─żov, zmizne.

Niektor├ę z t├Żchto funkci├ş zah┼Ľ┼łaj├║ pl├ínovanie, sledovanie soci├ílnych m├ędi├ş, anal├Żzu, zjednoten├Ż dashboard, spolupr├ícu at─Ć. Hootsuite je pravdepodobne najob─ż├║benej┼íia aplik├ícia, ktor├í pon├║ka v┼íetky tieto funkcie pod kr├ísnou zjednodu┼íenou poml─Źkou.

10. Evernote

Evernote

Evernote bola najlep┼íou vo─żbou medzi blogermi ako ich ob─ż├║ben├í aplik├ícia na vytv├íranie pozn├ímok. Je v├Żkonn├Ż a intuit├şvny, tak┼że m├┤┼żete robi┼ą pozn├ímky, uklada┼ą odkazy, nastavova┼ą pripomenutia a zdie─ża┼ą ich na v┼íetk├Żch svojich zariadeniach. Pozn├ímky m├┤┼żete zdie─ża┼ą aj s k├Żmko─żvek, kto pou┼ż├şva zariadenie Evernote alebo in├║ aplik├íciu od in├ęho v├Żrobcu.

Evernote navy┼íe bezprobl├ęmovo spolupracuje s aplik├íciami ako Feedly, IFTTT, Disk Google, Notes a ─Ćal┼íie. Takto z├şskate v├Ą─Ź┼íiu flexibilitu a mnoho sp├┤sobov, ako uklada┼ą a zdie─ża┼ą svoje pozn├ímky.

Mo┼żnos┼ą: Google Keep

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol n├íjs┼ą niektor├ę aplik├ície pre iPhone, ktor├ę musia ma┼ą blogeri. M├┤┼żete si tie┼ż pozrie┼ą zoznam bezplatn├Żch n├ístrojov Google, ktor├ę by mali pou┼ż├şva┼ą v┼íetci blogeri WordPress.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube na pozeranie videoz├íznamu s programom WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,