Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Toggl vs Clockify recenzia: ktorý z nich je lepší?

Existuje tovar hodnotnejší ako čas? Napriek tomu je veľmi ľahké stratiť zo zreteľa to. A predstavte si, koľko sa zbytočne premrháva na otáľanie. Čas je nevyhnutnou súčasťou produktivity. A v dnešnom svete nekonečného rozptýlenia môže byť sústredenie ťažké.

Tam vám aplikácie na sledovanie času, ako sú Clockify a Toggl, skutočne môžu pomôcť. Niekedy potrebujete nástroj, ktorý vám pomôže sledovať a potom lepšie organizovať pridelenie času. Majú tiež praktický účel, keď pracujú ako tím. Ktorá z týchto dvoch aplikácií je teda lepšia?

Ceny a integrácia

Prvá otázka, ktorá vyvstáva, je pravdepodobne: „Ktorá je bezplatná?“ A to je úplne pochopiteľné. Clockify je zadarmo a neplatia sa pre jednotlivcov ani spoločnosti pracujúce v tímoch. Majú plán Clockify Plus, ktorý stojí 10 dolárov mesačne za pracovný priestor.

V takom prípade môžu vedúci tímu stanoviť upomienky a ciele pre svojich členov tímu. Môžu tiež vytvárať súkromné ​​záznamy a blokovať časové rozvrhy. Navyše existuje prémiový plán, ktorý stojí 30 dolárov za pracovný priestor s funkciami, ako sú šablóny projektu a úpravy.

Toggl má tiež bezplatný plán dodávaný s programom Pomodoro Timer, funkciou časovej osi a detekciou nečinnosti. Ale pôvodný plán stojí $9 jeden mesiac od používateľa Môžete pridávať úlohy, ponúkať prehľady a nastavovať upozornenia. K dispozícii je tiež prémiový plán. Je to 18 dolárov mesačne na používateľa. Tento plán vám umožní nastaviť pripomenutia, používateľské role a spravovať tímy.

Hlavný rozdiel, pokiaľ ide o stanovovanie cien pre tieto dve aplikácie, spočíva v tom, že tvorba cien Toggl je založená na používateľoch a Clockify je založená na pracovnom priestore. Nakoniec, Toggl je drahší, ale má aj viac funkcií.

Pokiaľ ide o integráciu, Toggl aj Clockify sú kompatibilné s mnohými službami a aplikáciami. Obaja majú mobilné aplikácie, ktoré si môžete stiahnuť pre zariadenia so systémom Android a iOS. Majú tiež rozšírenia Firefox a Chrome a desktopové aplikácie pre väčšinu operačných systémov.

Časový záznam

Vráťte sa k dôvodu, prečo hľadáte aplikácie na sledovanie času. Potrebujete nástroj na zaznamenávanie času, však? Z veľkej časti obe aplikácie robia dobrú a veľmi podobnú prácu. Existujú však menšie rozdiely. Obe aplikácie ponúkajú možnosť použiť časovač na označenie projektu, na ktorom práve pracujete, a nechať ho neustále. Alebo môžete manuálne zadať čas strávený na projekte. Týmto spôsobom môžete opraviť predtým nesprávne zadané údaje.

Toggl má funkciu, ktorá vám pripomína, že časovač je neaktívny príliš dlho. Uvedomujú si, že ľudia zabudnú a často sa ľahko rozptyľujú. Toggl má tiež funkciu Idle Time. Takže ak je časovač spustený, ale vo vašom počítači nie je zistená žiadna aktivita, Toggl to vezme do úvahy. Z celkového zaznamenaného času dôjde k automatickému odpočtu.

Toggl tiež zahrnul do svojej prihlášky známu Pomodoroovu techniku. Zámerom je zvýšiť vašu produktivitu povzbudením, aby ste sa vydali 5-minúty odpočinku každých 25 minút práce. Túto funkciu nájdete v rozšírení prehľadávača.

Clockify má túto funkciu iba v aplikácii pre iOS. Toggl tiež používa funkciu časovej osi na sledovanie každej navštívenej webovej stránky a koľko času ste tam strávili. Môžete použiť Toggl a tiež ho synchronizovať s Kalendárom Google.

dizajn

Väčšina používateľov hľadá jednoduchosť, čisté používateľské rozhranie a prístupnosť. Zdá sa, že Toggl aj Clockify dokážu urobiť slušnú prácu. Webová verzia oboch aplikácií má časovač hore. Majú najnovšie záznamy tesne pod časovačom. Na ľavom bočnom paneli sú usporiadané odkazy.

Je ľahké pochopiť, ako začať nový príspevok a ako začať. Nemusíte tak veľa času zisťovať, ako funguje aplikácia na sledovanie času. Pokiaľ ide o mobilné aplikácie, Toggl je na prvom mieste v porovnaní s Clockify. Má viac funkcií a je trochu lepšie organizovaný.

Toggl vs Clockify dizajn

Ďalšie funkcie

Pomocou Toggl a Clockify môžete vytvárať klientov, projekty a tímy. A to isté platí pre obe aplikácie. Vyberte jeden a pridajte meno a potom zvoľte „Pridať“. Ako pomôcku pri organizácii ponúka Toggl farebné projekty. Clockify túto možnosť nemá.

Toggl tiež ponúka funkciu s názvom „Úlohy“. Vaším cieľom je ešte viac rozdeliť projekt na menšie jednotky. Tieto úlohy môžu byť napríklad priradené rôznym členom tímu. Existujú aj štítky. A nájdete ich v Toggl a Clockify.

Prepnúť Clockify

Nenechajte čas skĺznuť

Ani tí najproduktívnejší ľudia na Zemi nedokážu zodpovedať za každú minútu svojho dňa. To je nemožné. Čas treba merať, pretože bez neho by bola anarchia! Ale stále je relatívna, však? Hodina na Netflixi sa v lekárskej ordinácii cíti rýchlejšie ako hodina. Ale sledovanie vášho času, keď pracujete alebo študujete, môže byť naozaj užitočné. Pomôžu vám Toggl aj Clockify. Clockify je zadarmo, ale Toggl má viac funkcií. Je na používateľoch, aby rozhodli, čo si najviac cenia.

Ktorej aplikácii sledovania času dávate prednosť a prečo? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie.