Tlačiareň smartfónov Fujifilm instax Link WIDE vytvára okamžité fotografie

Väčšina ľudí v určitom veku má pravdepodobne albumy plné okamžitých fotografií z Polaroidu z 80. a 90. rokov zobrazujúcich sviatky a iné udalosti. Tieto instantné fotoaparáty Polaroid chrlili fotografie, ktoré ste mohli sledovať, ako sa vyvíjajú priamo pred vašimi očami. Väčšina ľudí dnes fotografuje pomocou svojho smartfónu a spoločnosť Fujifilm má novú tlačiareň pre smartfóny, ktorá uľahčuje okamžité získavanie fotografií nasnímaných zo smartfónu vo fyzickom formáte.

Tlačiareň sa nazýva instax Link WIDE a sníma obrázky zo smartfónu a tlačí ich na širokouhlý film, ktorý je podľa Fujifilmu dvakrát väčší ako bežné výtlačky instax veľkosti karty. Pôvodná tlačiareň instax mini Link vytvárala obrázky vysokej kvality s rozmermi 86 mm x 54 mm pomocou špeciálnej aplikácie cez Bluetooth. Nový instax Link WIDE vytvára obrázky s rozmermi 86 mm x 108 mm a využíva novú aplikáciu Link WIDE, ktorá sa spustí spolu s tlačiarňou.

Spolu s tlačiarňou prichádza aj nový typ filmu podporujúci širokouhlé obrázky s názvom BLACK. Film umiestni okolo každej nasnímanej snímky čierny okraj. Aplikácia ponúka používateľom rôzne funkcie, ktoré si môžu užiť, čo umožňuje používateľovi pridať k vytlačeným fotografiám režim „instax-Natural“, ktorý im dodá jemný dotyk. Aplikácia má aj ďalší režim s názvom instax-Rich na vytváranie sýtejších farieb.

Režim QR Print aplikácie generuje QR kód pre hlasovú správu, textovú správu, údaje o polohe, adresu URL webovej stránky a ďalšie informácie, ktoré sú začlenené priamo do fotografie. Používatelia môžu tiež využiť funkciu Editable Template v aplikácii a vybrať si z 29 šablón dizajnu pre rôzne udalosti, pričom farby a fonty pre šablóny je možné upravovať.

Fujifilm spolu s tlačiarňou uvádza na trh aj príslušenstvo vrátane Wide Album a akrylového fotorámika na ukladanie a zobrazovanie fotografií instax Link WIDE. Tlačiareň a BLACK film budú uvedené na trh 22. októbra bez zmienky o cenách.