Tipy na sledovanie falošného telefónneho čísla

Falošný telefónny hovor možno definovať ako telefónny hovor, ktorý sa zdá byť konkrétnym číslom, ale v skutočnosti je generovaný z iného čísla. Vystopovanie falošného telefónneho čísla môže byť dosť ťažké a nemožné. Ak hľadáte najlepšie možnosti vysledovania falošného telefónneho čísla, existuje niekoľko možností, ale nie vždy sa to môže potvrdiť.

Ako zistiť falošné číslo?

Neexistujú žiadne špeciálne a spoľahlivé spôsoby, ako odhaliť falošné ID volajúceho, existuje niekoľko techník, ktoré vám môžu poskytnúť prístup k najlepším spôsobom, ako vystopovať falošné telefónne číslo. Analyzujme niekoľko najlepších možností, ako nájsť falošné číslo.

Tu je niekoľko možností, ktoré vám pomôžu nájsť odpoveď na otázku – ako zistím skutočné telefónne číslo na falošné telefónne číslo?

 • Google vyhľadávanie telefónne číslo: Spätné vyhľadávanie alebo jednoduché vyhľadávanie na internete vám môže pomôcť pri odmaskovávaní falošného ID volajúceho. Mal by to byť jeden z najrýchlejších a najrýchlejších spôsobov, ako zistiť telefónne číslo.
 • Zavolajte na číslo späť: Počas hovoru vytočte rovnaké číslo z iného telefónu. Ak zistíte, že volané číslo je obsadené, môže to znamenať, že hovor je skutočný a nie falošný.
 • Použite aplikáciu na sledovanie hovorov: Máte niekoľko aplikácií, ktoré vám môžu pomôcť pri sledovaní hovoru. Aplikácie ako Truecaller môžu byť jednou z najlepších možností. Môže to byť skvelá voľba, ktorá vám pomôže získať upozornenia na hovory, ktoré často používajú podvodníci a podvodníci.
 • Zavolajte spoločnosti a potvrďte: V prípade, že volajúci tvrdí, že volá z organizácie, môžete telefonicky potvrdiť, že hovor bol skutočný. Vyhľadajte oficiálne kontaktné číslo spoločnosti a potvrďte, či hovor skutočne pochádza od nich.

Čo robiť, ak je moje telefónne číslo falošné?

Dostávali ste telefonáty alebo správy s otázkou, prečo ste ich kontaktovali, určite viete, že ste ich nikdy nekontaktovali, je vysoká pravdepodobnosť, že vaše číslo bude podvrhnuté. Napriek tomu, aj keď ste si istí, že vaše číslo je falšované, neexistuje veľa spôsobov, ktoré vám môžu pomôcť zaistiť, aby bolo vaše číslo skutočne falšované.

Môže existovať niekoľko krokov, ktoré vám môžu pomôcť s problémami spôsobenými iným kvôli skutočnosti, že vaše číslo je falošné.

 • Môžete nahrať správu do hlasovej schránky a povedať ľuďom, že vaše číslo je falošné, a požiadať ich, aby zablokovali vaše číslo, ak z tohto čísla dostanú nejaký telemarketingový hovor. Keďže vás stále viac ľudí blokuje, telemarketéri alebo spooferi prestanú používať vaše číslo.
 • Ak máte podozrenie, že ste falošným susedom, môžete pomocou aplikácií na sledovanie hovorov zablokovať číslo, ktoré vyzerá podobne ako to vaše. Vďaka tomu sa k vám váš kontakt bude môcť bez problémov dostať aj naďalej.
 • Podajte sťažnosť na úrady. Akékoľvek informácie, ktoré poskytnete, sa môžu ukázať ako nápomocné a praktické pri pomerne účinnom zásahu do robotických hovorov alebo spoof hovorov. Sťažnosť môžete podať aj online alebo prostredníctvom ich webových stránok.

V mnohých prípadoch majú spoofery tendenciu meniť čísla pomerne často. Môžete si teda naďalej prezerať vyššie uvedené kroky a zdvorilo informovať svojich kontaktov, že vaše číslo je falošné, a vy podnikáte opatrenia na kontrolu poškodenia.

Čo by ste mali robiť, keď vám príde falošný hovor?

Ak vám niekto zavolá a máte podozrenie, že ide o falošný hovor, existuje niekoľko najlepších možností, pre ktoré sa môžete rozhodnúť. Možno si všimnúť, že existujú spôsoby, ako zistiť, kto stojí za falošným hovorom.

Na zaistenie najlepších možností môžete postupovať podľa niekoľkých z týchto možností:

 • Nikdy nezdieľajte žiadne osobné ani finančné informácie. Spoofing sa vykonáva špeciálne za účelom ukradnutia vašich údajov. Oprávnený volajúci nikdy nepožiada o vaše finančné číslo ani iné finančné alebo osobné údaje.
 • Nikdy neposielajte peniaze žiadnemu zo spooferov. Nikdy by ste nemali nikomu posielať peniaze na váš hovor.
 • Ak vám budú opakovane volať z rovnakého čísla a myslíte si, že prijímate hovory pomocou spoofera, môžete volajúceho ihneď zablokovať.
 • Na texty neodpovedajte. Aj keď odpoviete na odmietnutie textových správ, môže sa stať, že budete dostávať ďalšie správy a hovory.
 • Nahláste číslo úradom. Toto by mala byť vždy hlavná možnosť, ktorou sa musíte riadiť. To zaistí, že úrady podniknú potrebné kroky voči vinníkom.

Ak hľadáte spôsob, ako vystopovať falošné telefónne číslo, upozorňujeme, že to nemusí byť jednoduchá voľba. Samozrejme môžete postupovať podľa niekoľkých vyššie uvedených metód a skontrolovať, či môžete odmaskovať falošné ID volajúceho.

Sú falošné hovory nezákonné?

Falošné hovory nie sú vždy nezákonné. Samozrejme, veľký počet falošných hovorov je nezákonných a možno budete musieť zistiť podrobnosti o tom, ako zistiť, či je textová správa falošná, alebo ako zistiť nevysledovateľné číslo. Niekoľko spoločností sa však oddáva falšovaniu hovorov na určité obchodné účely.

Vezmite si napríklad služby elektronického obchodu, ako napr Amazon. Vedúci pracovníci zákazníkov a dokonca aj doručovatelia týchto spoločností falšujú číslo zobrazujúce verejné kontaktné číslo spoločnosti namiesto svojho osobného čísla. To im pomáha udržiavať súkromie a tiež umožňuje príjemcovi hovoru zistiť, kto mu volá.

Používanie spoofingu telefónu nie je v takýchto scenároch nikdy nezákonné. Zistili by ste však, že je označovaný za nezákonný a zaobchádza sa s ním, ako keby sa technológia používa na páchanie podvodov alebo na ubližovanie jednotlivcom.

Spodný riadok

Ako vystopovať falošné číslo textovej správy alebo vystopovať falošné telefónne číslo môže byť trochu náročná úloha. Môžete sa však rozhodnúť pre niekoľko opatrení, ktorými sa postaráte o to, aby sa o falošné hovory starali a aby sa s nimi zaobchádzalo efektívne. Ak ste si istí, že falošné hovory sa uskutočňujú s úmyslom spôsobiť škodu, môžete sa rozhodnúť podniknúť primerané opatrenia, ako je uvedené vo vyššie uvedenej diskusii.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3pi2YAv