Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Tipy, ako sa ovládať v návrhu používateľského rozhrania

Tipy, ako sa ovládať v návrhu používateľského rozhrania 1

Zdroj: Pinterest.

Mali ste niekedy prácu dizajnéra, keď všetko išlo perfektne od začiatku do konca? Možno nie, ale nepochybne ste pracovali na projektoch, ktoré považovali za vhodné, a na iných, ktoré nie – napríklad na 90. prepise vizitky. Ak sa zaujímate o to, ako môžete dosiahnuť vysokú výkonnosť pri návrhu používateľského rozhrania, potom je tento článok pre vás.

Tento článok vám poskytne tipy, ako byť s malým úsilím lepší v dizajne používateľského rozhrania a napriek tomu dosiahnuť lepšie návrhy. Pokračuj v čítaní!

1. Nájdite inšpirácie

  • Začnite svoje projekty na Googli

Zdroj:Pinterest.

Skvelé nápady sa neobjavia z ničoho nič. Inými slovami, je ťažké dosiahnuť niečo lepšie v budúcnosti, pokiaľ sa nepozriete na to, čo urobili iní v minulosti.

Inteligentní dizajnéri sa s touto výzvou vysporiadali pred internetom pomocou „vzhľadových kníh“. Išlo o veľké katalógy pozostávajúce zo stoviek dizajnových kúskov zozbieraných z celého sveta, ktoré boli zvyčajne organizované podľa žánru práce, ako je brožúra, plagát, interaktívny materiál atď.

Dizajnéri sa v dnešnej dobe spoliehajú na Google. Je to efektívnejšie, lacnejšie a funguje to bezchybne.

Ak napríklad pracujete na karte „uložte dátum“, vyhľadajte si „inšpiratívne návrhy na uloženie dátumu“. Ak vytvárate logo so zvieraťom, vyhľadajte „roztomilé logá zvierat“. Vyhľadajte slovo, ak hľadáte čiernobiele návrhy ikon. V zásade sú všetky potrebné materiály už online. Nebojujte, keď je všetko zadarmo!

Zdroj: pinterest.

Účet Dribble je potrebný, ak si chcete zachovať talent vynikajúcej a excentrickej dizajnérskej práce.

Verte mi, keď hovorím, že obsah, ktorý nájdete na tejto platforme sociálnych médií, vás ohromí. Ak to nestačí, môžete si dokonca stiahnuť vizuálny štýl ľubovoľného dizajnu. Len nepúšťajte na svoju klientelu, že ste to urobili.

  • Sledujte správne publikum

Zdroj: unsplash.

Niektorí dizajnéri a spoločnosti investujú do navrhovania. Produkujú dôveryhodné správy a trendy v oblasti najnovších návrhov grafického dizajnu, ako niektoré YouTube kanály.

  • Vždy nasýtite svoju myseľ čerstvými nápadmi

Zdroj: unsplash.

Ak ste ako väčšina ľudí, musíte pochopiť, že nie je na tom nič zlého, keď si vyberáme veci na základe našich preferencií.

Ak však chcete dosiahnuť pokrok a prísť s myšlienkami meniacimi hru, musíte cieľavedome vykročiť mimo svoju bezpečnú zónu a nakŕmiť svoju myseľ novými informáciami. Mali by ste si prečítať niečo, čo by ste bežne nečítali. Snažte sa urobiť niečo, čomu sa vo všeobecnosti vyhýbate. Ak robíte iba návrhy aplikácií, skúšate webové stránky alebo reklamný tovar, poskytne vám to širší pohľad na priemyselné požiadavky a dá vám šancu vyrásť ako návrhár používateľského rozhrania.

2.Práca múdrejšia

Zdroj: pinterest.

Súčasťou dobrého dizajnu je pracovný priestor, ktorý je špeciálne venovaný vám a vašim dizajnérskym úlohám. Na to potrebujete spoľahlivú obrazovku, s ktorou môžete pri práci pracovať. Za druhé, potrebujete dobré okolité osvetlenie. Môžete to získať od flexibilnej neónovej značky Gindestar. Sú vedúcou značkou na trhu a môžete im dôverovať, že vám poskytnú kvalitu.

  • Používajte zošity s dobrým rozložením

Zdroj: pinterest.

Je to všetko o usporiadaní v dobrom dizajne. Na svoj posun vpred môžete zabudnúť, ak vaše rozloženie vyzerá zle, bez ohľadu na to, koľko času venujete typografii, fotografiám alebo farbám.

To je dôvod, prečo väčšina dizajnérov trávi toľko času zvažovaním možností rozloženia. Je lepšie to posunúť doľava alebo doprava? Má byť vycentrovaný alebo ho mám zarovnať? Čo je lepšie: horné alebo dolné? Tento typ otázky môže zjesť väčšiu časť vášho času na navrhovanie. Najlepšie na tom je, že keď na to prídete, práca sa vám uľahčí.

  • Vytvorte náčrty, dizajn

Zdroj: pinterest.

To je také zásadné, ale tak často to dizajnéri ignorujú, že ich to poškodzuje.

načrtnite perom a papierom rôzne nápady a možnosti, ktorými by ste chceli, aby váš návrh bol. Nemusíte byť vynikajúci v kreslení. Je to jednoducho spôsob, ako získať ďalšie nápady.

Akonáhle sa usadíte na skicu, ktorú by ste chceli transformovať do dizajnu, môžete pokračovať vo fáze navrhovania. Pomôže vám to vedieť, ako budete organizovať svoju prácu, akonáhle začnete s procesom navrhovania.

3. Dobre sa o seba staraj

Zdroj: unsplash.

Aby niekto dosiahol niečo podstatné, musíte byť v dobrom zdraví. To platí pre návrhárov používateľského rozhrania. Teraz chápeme, že je potrebné dodržať termíny a byť na vrchole hry, ale nikdy to nedokážete, ak sa zahltíte.

Súčasťou dobrej starostlivosti o seba je zaistiť, aby ste mali jedlo, čas na svojich zamestnancov a čo je najdôležitejšie, spať dostatok hodín. Náš mozog si potrebuje oddýchnuť, aby dobre fungoval. V opačnom prípade budete mať syndróm vyhorenia a nikdy nebudete môcť dodržať žiadne termíny.

Dizajn je oblasť, ktorá je úžasná, ale môže vás ohromiť, ak sa v nej budete hrať. Musíte byť schopní komunikovať s ostatnými dizajnérmi a získať viac inšpirácie. Buďte tiež flexibilní voči zmenám v dizajnérskom priemysle. Sú dosť univerzálne. Byť flexibilný vám dáva navrch naučiť sa nové veci. Lepší dizajn!

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3eFoV9e