Tipy a triky pre majstrovstvo Honor 5X

Spoločnosť Huawei v tejto sezóne uvádza všetky správne poznámky k svojim verziám smartfónov. A Huawei Honor 5X je ukážkovým príkladom veľmoci strednej triedy. Tento článok ilustruje niekoľko skvelých tipov a trikov pre Honor 5X, aby ste ho mohli používať efektívnejšie a užiť si veľa zábavy.

Napriek tomu, že je tento telefón predávaný ako smartphone strednej triedy, na tomto veľkom zariadení je k dispozícii niekoľko úžasných funkcií. Bol som príjemne prekvapený, že aj keď sme sa toho mohli tak veľa nabaliť do tohto extrémne cenovo dostupného a cenovo dostupného smartfónu.

Honor 5X do 5.5-palcová obrazovka s rozlíšením Full HD. Má tiež skvelých 72.2% pomer obrazovky k telu. Smartfón má na zadnej strane aj 13 MP fotoaparát, ktorý dokáže vytvárať skvelé fotografie. To však nie je všetko, patrí medzi niekoľko zariadení strednej triedy, ktoré sú vybavené snímačom odtlačkov prstov.

Skener odtlačkov prstov je takmer rovnaký ako snímač Huawei Mate 8 a vlajková loď Nexus 6P smartphones. Funguje tiež skutočne rýchlo a je umiestnený na pohodlnom a prístupnom mieste. Takže bez ďalších okolkov začnime výletmi a trikami pre zoznam Honor 5X.

1. Odstráňte chránič obrazovky

Obrazovka Honor X

Prvý tip na Honor 5X je, že odstránite úplne zbytočný chránič obrazovky, ktorý Huawei nasadil na smartfón. Chránič obrazovky je extrémne nízkej kvality a aby som bol úprimný, trochu sklamaním. Toto nie je v žiadnom prípade použiteľný chránič a po veľmi krátkom čase sa stane mastným.

Bude sa vám lepšie používať chránič z tvrdeného skla pre váš smartphone vyrobený spoločnosťou tretej strany. Tu je potrebné poznamenať, že smartphone nie je dodávaný so žiadnym druhom skla Gorilla Glass, takže je nevyhnutné, aby ste mali vždy zapnutý chránič obrazovky.

2. Použite 2 SIM karty v telefóne

Dual Sim sloty na Honor X

Honor 5X je jedným z prvých filmov, ktoré vám umožňujú používať súčasne dve karty SIM a súčasne používať kartu microSD. Ide o dual Sim zariadenie, ktoré prakticky kombinuje dva telefóny do jedného balíka. Aj keď v USA nie je veľmi populárny, častí cestujúci budú mať pri používaní tohto telefónu veľa pohodlia. Ak chcete spravovať alebo vykonávať niektoré nastavenia, prejdite na nastavenie > Bezdrôtové siete > Viac> Mobilná sieť.

3. Použite na slot pre kartu microSD

Slot na kartu microSD na Honor X

V dnešnej dobe sú karty microSD veľmi lacné, môžete ich získať 32 GB jeden za menej ako 15 dolárov. Našťastie Honor 5X je telefón, ktorý vám umožňuje používať možnosti dvoch SIM kariet s kartou microSD, čo je funkcia, ktorá chýba dokonca aj v najnovších vlajkových lodiach s duálnym Sim. So systémom Android 6.0 Aktualizácia programu Marshmallow bude tiež schopná previesť túto kartu ST na interné úložisko a uložiť každú aplikáciu, hru a médiá na vašu kartu microSD.

4. Teplota displeja

Nastavenia v Honor X

Niektorí ľudia majú naozaj radi farby, ktoré sú na chladnejších stranách. Iní ľudia majú radšej teplé odtiene. Mnoho ľudí teda vynecháva používanie teploty farieb, s ktorou sa mnohým nevyhovuje smartphones. Spoločnosť Samsung samozrejme umožňuje používateľom zmeniť niektoré farby zobrazovaných na obrazovke pomocou ich dynamických a filmových režimov, ale k úplnej regulácii teploty má stále ďaleko. Našťastie Huawei Honor 5X prichádza s vyhradeným posúvačom teploty. Nadbytok, ku ktorému sa jednoducho zamieri nastavenie > Displej> Teplota farby a posuňte posúvač do polohy, s ktorou ste spokojní.

5. Prispôsobte si Centrum upozornení

Oznamovací panel

Toto je jedna z funkcií, ktorá je priamo inšpirovaná iPhonmi a Huawei sa jej podarilo implementovať naozaj dobre. Iste, keď má aj túto možnosť, ale nie je taká výrazná, ako sa Havaj preslávil vo svojej vlastnej koži. Ak vám prekážajú náhodné žiadosti o Candy Crush, môžete ich jednoducho vypnúť. Od tejto konkrétnej aplikácie teraz nebudete dostávať žiadne upozornenia. Aby ste to dosiahli, stačí ísť na Nastavenia> Centrum upozornení. V tejto ponuke nájdete tri rôzne typy upozornení, bannery, upozornenia na uzamknutej obrazovke a upozornenia na stavovom riadku. Všetky môžete spravovať pomocou tejto úhľadnej funkcie alebo vypnúť upozornenia pre celú aplikáciu. Tu je všetko na vás.

6. Používajte režimy úspory energie

Režimy úspory energie

Honor 5X je dodávaný s batériou 3000 mAh a bez problémov vás bude sprevádzať celý deň. Takže aj keď sa počas cesty domov ocitnete na menej ako 20% batérii, môžete ľahko zapnúť jeden z režimov napájania, ktoré sú na zariadení k dispozícii. V predvolenom nastavení má Honor 5X zapnutý inteligentný režim. Ide o nastavenie vyváženia, ktoré vám umožní v prípade potreby šetriť energiu a zvýšiť celkové načasovanie telefónu.

Ak však skutočne potrebujete šetriť batériu, odporúčam použiť režim ultra-úspory energie, ktorý zaistí lepšiu životnosť. V okne režimu šetrenia energie je tiež optimalizované tlačidlo, ktoré v zásade vypne všetky druhy pripojenia vo vašom zariadení, aby ste získali o niekoľko minút viac načasovania batérie. Neodporúčam vám to však používať, jednoducho preto, že budete musieť znova zapnúť pripojenia.

7. Použite funkciu chránených aplikácií

Najnovšie aplikácie na Honor X

Keď je Honor 5X prihlásený a prejde do režimu spánku, vlastný operačný systém vypne takmer každú aplikáciu bežiacu na pozadí. Spoločnosť Huawei si myslí, že pri uzamknutí obrazovky potrebujeme, aby bola každá aplikácia zatvorená. Aj keď to môže ušetriť batériu, z dlhodobého hľadiska to môže byť tiež veľmi nepríjemné, ak ste očakávali dôležitý e -mail. Aby ste mohli prijímať tieto dôležité správy a upozornenia, dôrazne odporúčam pridať aplikácie do funkcie chránených aplikácií. Všetko, čo musíte urobiť, je vstúpiť Nastavenia> Chránené aplikácie a prepnite aplikáciu, ktorú chcete spustiť na pozadí, keď je obrazovka vypnutá. To vám ušetrí veľa bolesti hlavy.

8. Zastavte aplikáciám používanie mobilných dát

Niektoré z aplikácií sú známe tým, že používajú vaše mobilné dáta, aj keď bežia na pozadí. Nedávnym príkladom je Snapchat, ktorý pomocou vašich mobilných dát sťahoval obrázky, ktoré naozaj nechcete vidieť. Našťastie bola táto aplikácia aktualizovaná s trochou zdravého rozumu.

Ak však napriek tomu chcete niektorým aplikáciám obmedziť používanie mobilných dát a spotrebu dát, môžete to urobiť pomocou tejto šikovnej funkcie. Ak chcete získať prístup k funkcii, prejdite na Nastavenia> Sieťové aplikácie> Nainštalované aplikácie alebo Systémové aplikácie a pomocou údajov jednoducho prepnite tie, ktoré nechcete. Vďaka obmedzenému na dobytie argumentov.

9. Potrasením obnovíte objednávku

Priečinky na ikony na Honor X

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú veľmi chaotickú domovskú obrazovku, Honor 5X má geniálny spôsob, ako všetko zorganizovať. Všetko, čo musíte urobiť, je jednoducho potriasť smartfónom. Správne, zdvihni to a poriadne zatras. Teraz bude všetko zorganizované.

10. Navigačné tlačidlá

Ak prichádzate zo smartfónu Samsung do zariadenia Huawei, môže byť pre vás ťažké používať tlačidlá na obrazovke. Dôvodom je, že Android pri Samsungu používa tlačidlo späť na ľavej strane obrazovky smartphones použite kapacitné tlačidlo na pravej strane domovského tlačidla. Našťastie však bolo dosť premyslené zahrnúť skvelý systém rozloženia navigačných tlačidiel.

Pomocou toho môžete ľahko upraviť spôsob usporiadania tlačidiel a dokonca môžete pridať ďalšie. Je to skvelá funkcia, o ktorej si myslím, že by mal mať každý smartfón s Androidom. Ak chcete získať prístup, choďte do Nastavenia> Navigačný panel a vyberte rozloženie, ktoré sa vám páči.

11. Ovládanie jednou rukou

Režim jednej ruky

Ako Honor 5X ponúka veľmi veľký 5.5 palcovej obrazovky, dáva zmysel zahrnúť režim používania jednou rukou s. Smartfón síce nie je taký obrovský ako ostatné smartphones na trhu môže byť predsa len o niečo ťažšie dostať sa do vzdialených kútov smartfónu jednou rukou. Našťastie môžete na Honor 5X ľahko povoliť používateľské rozhranie jednej ruky. Ísť do Nastavenia> Používateľské rozhranie jednou rukou> Povoliť rozloženie jednou rukou. Potom všetko, čo musíte urobiť, je potiahnutím prstom po navigačnej lište zarovnať malú obrazovku na obidve strany smartfónu.

12 Povoľte režim Rukavice

Ak žijete v chladnom regióne, možno budete musieť používať smartphone a nosiť teplé rukavice. Honor 5X prichádza s režimom v rukaviciach a ako naznačuje názov, robí presne to, čo hovorí. Ak je tento režim zapnutý, budete môcť smartphone používať v rukaviciach. Môžete to jednoducho zapnúť tak, že prejdete na Nastavenia> Inteligentná pomoc: Viac> Režim v rukaviciach.

13. Vypnite názov operátora

Mnoho ľudí vie, aký dopravca používa, a nie je potrebné to neustále pripomínať. Názov operátora môžete ľahko odstrániť z používateľského rozhrania telefónu. Jednoducho choďte do Nastavenia> Displej. Odtiaľ môžete jednoducho vypnúť možnosť zobrazovania názvu nosiča. Môžete dokonca zapnúť možnosť rýchlosti grafickej siete, ktorá sa vám bude hodiť.

14. Podpis uzamknutej obrazovky

Do svojho smartfónu môžete pridať podpis uzamknutej obrazovky, ktorý sa zobrazí, keď je obrazovka uzamknutá. V zásade vám umožňuje odoslať správu osobe, ktorá našla váš stratený smartphone. Alebo môžete na obrazovke zobraziť štýlovú správu. Je to skvelý spôsob, ako si smartphone prispôsobiť alebo ho použiť ako pomôcku.

Ak chcete aktivovať možnosť a upraviť správu, prejdite na nastavenie > Zámka obrazovky a heslá > Podpis na uzamknutej obrazovke. Správu, ktorú chcete zobraziť klepnutím na textové pole, môžete jednoducho upraviť.

15. Skratky na uzamknutej obrazovke

Ak nechcete používať snímač odtlačkov prstov v smartfóne, môžete použiť ortodoxné metódy zadávania čísla PIN alebo použiť vzor uzamknutej obrazovky. Ak sa tak rozhodnete, môžete na Honor 5X použiť aj skratky na uzamknutej obrazovke. Všetko, čo musíte urobiť, je potiahnuť prstom nahor zo spodnej časti obrazovky a uvidíte rôzne skratky. Jednou z mojich obľúbených je skratka baterky.

Prečo nemôžete použiť tieto skratky so snímačom odtlačkov prstov? Ak použijete zabezpečenie odtlačkom prsta, obrazovka uzamknutia sa úplne obíde a dostanete sa priamo na domovskú obrazovku.

16. Gestá odtlačkov prstov

Gestá odtlačkov prstov na Honor X

Honor 5X je dodávaný s niečím, čo takmer žiadny iný smartfón nedokáže, gestami snímača odtlačkov prstov. To je pravda, skener odtlačkov prstov môžete použiť, keď je telefón odomknutý, a vykonávať určité akcie. Tu je niekoľko z nich:

späť – Kliknutím na odtlačok prsta sa vrátite do predchádzajúceho zobrazenia
Späť domov – Dotknite sa odtlačku prsta a podržte ho späť domov
Nasnímajte fotografiu/video – Na obrazovke hľadáčika stlačte a podržte snímač odtlačkov prstov a nasnímajte fotografiu alebo video
Zastaviť alarm – Keď sa spustí alarm, budík zastavíte stlačením a podržaním snímača odtlačkov prstov
Prijmite hovor – Hovor prijmete stlačením a podržaním snímača odtlačkov prstov
Nedávna aplikácia – Posunutím nahor na snímač odtlačkov prstov zobrazíte nedávne aplikácie
Zobraziť panel upozornení -Posunutím nadol na snímač odtlačkov prstov zobrazíte panel oznámení, dvojitým dotykom panel vymažete a posunutím nahor panel zatvoríte.

Záver

Toto bolo niekoľko najúžasnejších tipov a trikov pre Honor 5X. Je to telefón za 200 dolárov, ktorý prichádza s prekvapivo skvelými funkciami, obzvlášť snímač odtlačkov prstov je príjemným prekvapením. Ak hľadáte cenovo dostupný smartphone strednej triedy, tento je vážnym uchádzačom. Aký je váš názor na smartphone? Už ste to skontrolovali v miestnom technickom obchode? Do komentárov mi povedzte svoje myšlienky o tohtoročnom rade Huawei.

Kredity: Vďaka AndroidAuthority za tieto úžasné obrázky.