Tim Cook m├í optim├ílnu kontrolu nad koronav├şrusom; bola hrozba WWDC 2020 ohrozen├í?

Ak├ę je va┼íe o─Źak├ívanie, pokia─ż ide o kontrolu prepuknutia choroby koronav├şrus (COVID-19) d┼ła ─î├şna? Dok├í┼żu org├íny v kr├ítkom ─Źase t├║to chorobu udr┼ża┼ą? Neviem o v├ís, ale gener├ílny riadite─ż spolo─Źnosti Apple je presved─Źen├Ż.

V rozhovore v Birminghame (Alabama, Spojen├ę ┼ít├íty americk├ę) pre Fox Business, v ktorej inicioval vzdel├ívacie a kodifika─Źn├ę iniciat├şvy v oblasti ob─Źianskych pr├ív v organiz├ícii EdFarm (viac inform├íci├ş tu ─Źoskoro tu na Diskusia) Tim Cook bola po┼żiadan├í o komer─Źn├Ż vplyv Coronavirusu na podnikanie.

Tu je va┼ía odpove─Ć:

Zd├í sa mi, ┼że ─î├şna kontroluje koronav├şrusy. Pozer├íte sa na zni┼żuj├║ci sa po─Źet zo d┼ła na de┼ł, tak┼że som na strane dod├ívate─żov ve─żmi optimistick├Ż, m├íme dod├ívate─żov, ktor├Żch pozn├íte, iPhone postaven├Ż v┼íade na svete, m├íme k─ż├║─Źov├ę komponenty zo Spojen├Żch ┼ít├ítov, diely z ─î├şny a tak ─Ćalej. ─Ćalej. Ke─Ć sa pozriete na ─Źasti, ktor├ę sa vyr├íbaj├║ v ─î├şne, znovu otv├írame tov├írne, aby tov├írne fungovali v otvoren├Żch podmienkach, ktor├ę sa znovu otv├íraj├║.

Aces of Apple padaj├║ce

Veci sa mo┼żno dokonca zlep┼íuj├║, ale finan─Źn├Ż trh nie je v dobrej n├ílade. Aby som v├ím dal n├ípad, dne┼ín├Ż pokles $ AAPL bol z 6, 54%.

$ AAPL 27. februára 2020

Aby sme mali predstavu o predsudkoch, iba dnes ma Ma pribli┼żne stratila 100 mili├írd dol├írov za trhov├║ hodnotu s├║ akcie na rovnakej ├║rovni ako pred takmer tromi mesiacmi.

Ona samozrejme nie je sama: ├║lohy Microsoftu maj├║ 7, 05%; tie z Amazon, 481%; abecedy, 5, 39% zoznam v ods.

Bude WWDC zru┼íen├ę?

Nov├Ż Coronavrus (zatia─ż?) nebol klasifikovan├Ż ako pand├ęmia, ale jeho odrazy sa u┼ż prejavuj├║ vo viacer├Żch krajin├ích. Napr├şklad v Spojen├Żch ┼ít├ítoch s├║ hlavn├ę udalosti technologick├Żch gigantov (ktor├ę sa tradi─Źne konaj├║ od marca do j├║na) ohrozen├ę.

Facebook j sa pok├║sil zru┼íi┼ą F8, konferenciu pre v├Żvoj├írov napl├ínovan├║ na dni 5 a 6 M├íj v miestnom kongresovom centre McEnery (San Jose, Kalifornia), ktor├ę pou┼ż├şva tie┼ż Apple na realiz├íciu Konferencia svetov├Żch v├Żvoj├írov,

D├║fame, ┼że sa ka┼żd├Ż rok spoj├şme s na┼íou glob├ílnou komunitou v├Żvoj├írov na F8 a podel├şme sa o v├şziu bud├║cnosti, ktor├║ spolo─Źne budujeme. Vzh─żadom na rast├║ce obavy t├Żkaj├║ce sa projektu COVID-19 sme sa v┼íak ┼ąa┼żko rozhodli zru┼íi┼ą osobn├║ zlo┼żku F8 2020.

() Namiesto osobn├ęho podujatia F8 pl├ínujeme ─Ćal┼íie sp├┤soby, ako sa na┼ía komunita spoj├ş prostredn├şctvom kombin├ície miestnych udalost├ş, vide├ş a ┼żiv├ęho obsahu. Budeme zdie─ża┼ą ─Ćal┼íie podrobnosti o na┼íich pl├ínoch pre F8 v nasleduj├║cich t├Ż┼żd┼łoch.

Google zatia─ż nekomentoval Google I / O, ktor├ę sa doteraz vyskytli medzi 12. a 14. m├íjom v Mountain View (Kalifornia).

Ako vieme, WWDC sa tradi─Źne kon├í v prvej polovici j├║na. Aj ke─Ć je to asi mesiac po udalostiach Facebook a Google, existuj├║ o─Źividn├ę obavy z konania ve─żk├Żch udalost├ş, ako je t├íto, ktor├ę nakoniec uved├║ viac ako jednu 5 tis├şc ─żud├ş.

M├┤┼żeme teda v podstate poveda┼ą, ┼że tohtoro─Źn├í WWDC, ako aj vstupy / v├Żstupy Google, prinajmen┼íom tak, ako ich pozn├íme, s├║ v├í┼żne ohrozen├ę.

via AppleInsider, MacRumors