Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

TikTok ┼í├ęfovia ticho ┼ítartuj├║ s├║pera Spotify s n├ízvom Resso – ale iba niektor├ş ─żudia ho m├┤┼żu pou┼ż├şva┼ą

NOV├ü aplik├ícia na streamovanie hudby vst├║pila na trh s l├ískav├Żm dovolen├şm spolo─Źnosti za gener├íciou Z sensation TikTok.

Majitelia TikTok nazvali svoju nov├║ hudobn├║ slu┼żbu Resso a uved├║ ju na trh v Indii a Indon├ęzii, ke─Ć sa pok├║┼íaj├║ zauja┼ą na vysoko konkuren─Źnom hudobnom trhu.

  Resso je pova┼żovan├í za soci├ílne interakt├şvnu aplik├íciu na po─Ź├║vanie hudby

2

Resso je pova┼żovan├í za soci├ílne interakt├şvnu aplik├íciu na po─Ź├║vanie hudby

Majitelia spolo─Źnosti ByteDance, majitelia spolo─Źnosti TikTok, sa prv├Żkr├ít pova┼żovali za konkurentov spolo─Źnost├ş ako Spotify, SoundCloud a Apple Hudba koncom minul├ęho roka.

Spr├ívy nazna─Źuj├║, ┼że Resso bude ÔÇ×aplik├ícia na streamovanie soci├ílnej hudbyÔÇť s podobnos┼ąou s TikTok.

Hovor├ş sa, ┼że m├í rozhranie na prejdenie prstom a bude sa zameriava┼ą na v├şrusov├ę pripojenie a soci├ílnu interakciu.

To m├┤┼że sp├┤sobi┼ą, ┼że sa odli┼íuje od in├Żch popul├írnych hudobn├Żch aplik├íci├ş, ktor├ę s├║ ─Źasto viac o samostatnom po─Ź├║van├ş.

  Majitelia TikTok by mohli zarobi┼ą, ak bude Resso rovnako ├║spe┼ín├í

2

Majitelia TikTok by mohli zarobi┼ą, ak bude Resso rovnako ├║spe┼ín├íKredit: Alamy

Hne─Ć ako sa Resso otvor├ş, za─Źne sa po─Ź├║va┼ą hudba.

Pou┼ż├şvate─żom sa tie┼ż odpor├║─Źa zdie─ża┼ą texty a komentova┼ą hudbu, ktor├║ po─Ź├║vaj├║.

Podpor├ş sa aj zdie─żanie skladieb v plnej d─║┼żke.

Pou┼ż├şvatelia bud├║ ma┼ą mo┼żnos┼ą zdie─ża┼ą priamo s in├Żmi platformami soci├ílnych m├ędi├ş, ako s├║ Instagram Pr├şbehy.

Ka┼żd├í skladba pr├şde aj s tzv. ┼áes┼ąsekundov├Żm videom ÔÇ×VibeÔÇť, ktor├ę sa prehr├í na pozad├ş a m├┤┼żu si ho vytvori┼ą sami pou┼ż├şvatelia.

Pri uveden├ş Resso na trh v Indii a Indon├ęzii sa ─żu─Ćom pon├║kne bezplatn├í t├Ż┼żdenn├í sk├║┼íobn├í verzia pr├ęmiov├Żch funkci├ş.

Potom bude t├íto aplik├ícia pon├║kan├í bezplatne s reklamami alebo m├┤┼że prich├ídza┼ą bez rekl├ím za $10,35 (┬ú1.05) mesiac v syst├ęme Android a $10,60 (┬ú1.24) na iOS.

Audio bitrate, ─Źo znamen├í mno┼żstvo ├║dajov spracovan├Żch za ur─Źit├ę ─Źasov├ę obdobie, sa bude l├ş┼íi┼ą aj medzi bezplatnou a platenou verziou.

Bezplatn├í verzia bude obmedzen├í na 128 kb / s, zatia─ż ─Źo platen├ę predplatn├ę z├şska pou┼ż├şvate─żov 256 kb / s.

Nevieme, ko─żko skladieb bude v aplik├ícii k dispoz├şcii, ale pod─ża spolo─Źnosti ByteDance sa dosiahli dohody so spolo─Źnos┼ąami Sony Music a Warner Music.

India je pre TikTok ve─żk├Żm trhom s pribli┼żne 200 mili├│nmi pou┼ż├şvate─żov.

D├íva zmysel, ┼że by sa spolo─Źnos┼ą ByteDance rozhodla spusti┼ą na trhu sk├┤r, ako sa rozhodne, ─Źi sa odvetv├ş do in├Żch kraj├şn.

St├íle v┼íak bud├║ ─Źeli┼ą v├Żzvam na preplnenom trhu s hudobn├Żmi aplik├íciami a presved─Źia ─żud├ş, aby za slu┼żbu zaplatili.

Spr├íva o spusten├ş novej aplik├ície prich├ídza, ke─Ć bol TikTok pod pa─żbou na niektor├ę kontroverzn├ę vide├í.

Aplik├ícia bola obvi┼łovan├í z toho, ┼że je ohniskom pre t├Żranie zvierat a povzbudzuje deti, aby sa z├║─Źast┼łovali na nebezpe─Źn├Żch v├Żzvach.

Ned├ívno sme uk├ízali ┼íiestim mami─Źk├ím, ─Źo deti na TikToku skuto─Źne sleduj├║, a pornografia a ┼íteniatko boli ┼íokovan├ę.

─îo je TikTok?

Toto je ofici├ílny popis z NSPCC Net Aware …

  • TikTok je aplik├ícia pre soci├ílne m├ędi├í, kde pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu nahr├íva┼ą a nahr├íva┼ą kr├ítke videoklipy. V auguste 2018 sa spolo─Źnos┼ą TikTok zl├║─Źila so spolo─Źnos┼ąou Musical.ly, ─Źo znamen├í, ┼że v┼íetci pou┼ż├şvatelia s ├║─Źtom Musical.ly boli presunut├ş do spolo─Źnosti TikTok. Zhroma┼żdili sme nieko─żko inform├íci├ş o aplik├ícii a o tom, ako chr├íni┼ą va┼íe deti pri pou┼ż├şvan├ş.
  • V├Ą─Ź┼íina klipov v TikTok zah┼Ľ┼ła synchroniz├íciu pier a tanec mlad├Żch ─żud├ş s pies┼łami alebo komedi├ílnymi n├í─Źrtkami (parodie). Pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu sledova┼ą klipy uverejnen├ę in├Żmi ─Źlenmi a m├┤┼żu nastavi┼ą, aby sa ich vide├í zobrazovali verejne in├Żm pou┼ż├şvate─żom alebo s├║kromne priate─żom (zn├ímym tie┼ż ako sledovatelia).
  • Rovnako ako Snapchat, aj TikTok m├í filtre, na ktor├Żch m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia nahr├íva┼ą svoje vide├í. Zah┼Ľ┼ła tie┼ż ─Ćal┼íie doplnkov├ę funkcie na ├║pravu videa, ako je spomalen├Ż pohyb alebo zr├Żchlenie videa. To, ─Źo rob├ş t├║to aplik├íciu ob─ż├║benou medzi mlad├Żmi ─żu─Ćmi, je prvok spolupr├íce, v ktorom m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia TikTok navz├íjom odpoveda┼ą a robi┼ą spolo─Źn├ę vide├í na rozdelenej obrazovke alebo sa z├║─Źast┼łova┼ą na v├Żzvach vytvoren├Żch pou┼ż├şvate─żmi.
  • Pou┼ż├şvatelia TikTok si m├┤┼żu navz├íjom posiela┼ą spr├ívy v r├ímci aplik├ície; nastavenia ochrany osobn├Żch ├║dajov pre toto m├┤┼żu by┼ą zmenen├ę, aby umo┼żnili u┼ż├şvate─żovi komunikova┼ą so v┼íetk├Żmi ostatn├Żmi pou┼ż├şvate─żmi TikTok alebo iba s priate─żmi. TikTok m├í podobn├Ż prvok soci├ílnych m├ędi├ş ako Instagram a Twitter, kde pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu sledova┼ą jeden druh├ęho a p├í─Źi┼ą sa im obsah.
  • Ak va┼íe die┼ąa pou┼ż├şva TikTok, odpor├║─Źame im hovori┼ą o tom, ako m├┤┼żu t├║to aplik├íciu bezpe─Źne pou┼ż├şva┼ą.

TikTok umo┼ż┼łuje anti-vaxxerom ┼í├şri┼ą smrtiace m├Żty, ktor├ę bodaj├║ sp├┤sobuj├║ autizmus a rakovinu

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach Twitter m├í v pl├íne prida┼ą mizn├║cu funkciu Tweet s n├ízvom Fleet.

Nov├Ż temn├Ż re┼żim WhatsApp ozna─Źen├Ż za ÔÇ×┼íkared├ŻÔÇť a ÔÇ×hrub├ŻÔÇť od z├║riv├Żch pou┼ż├şvate─żov.

A TikTok bol obvi┼łovan├Ż z kop├şrovania Instagram potom, ─Źo v├Żvoj├íri dali prosperuj├║cej aplik├ícii prekvapenie ─Źloveka.

Ak├í je va┼ía aplik├ícia na hudbu? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …


Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh The Sun Online t├şm pre techniku ÔÇőÔÇőa vedu? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu [email protected]