TikTok má teraz funkciu Otázky a odpovede Instagram

Aby sa zlepšila interakcia medzi tvorcami obsahu a ich sledovateľmi, spustil TikTok vo testovacej fáze novú sekciu otázok a odpovedí. Je to funkcia podobný tomu, ktorý máš Instagram vo svojich príbehoch a to bolo predstavené v roku 2018. Táto funkcia umožňuje tvorcom zdieľať nálepky, na ktorých môžu všetci sledujúci zadať text a odoslať im otázku.

Vďaka novým otázkam a odpovediam teda budú mať TikTokers možnosť komunikovať so svojimi fanúšikmi a dať o sebe vedieť trochu viac. Ako sme už spomenuli, táto funkcia nie je zatiaľ k dispozícii každému, ako je to vo fáze testovania. V súčasnosti si ju môžu aktivovať v Nastaveniach aplikácie iba používatelia s viac ako 10 000 sledovateľmi, ktorí si to chcú vyskúšať a získať autorizáciu od TikTok.

Takto fungujú nové otázky a odpovede TikTok

nová sekcia otázok a odpovedí tiktok

Nová funkcia TikTok Q & A je k dispozícii pre videá aj živé prenosy. Ako to funguje? Nuž, tvorcovia obsahu stačí, aby vo svojom profile aktivovali tlačidlo na otázku a odpoveď, čím umožní svojim sledovateľom pri návšteve jeho stránky nechať im otázky, na ktoré môžu odpovedať prostredníctvom videa alebo priamo na TikTok.

Alternatívne môžu sledujúci položiť otázku svojmu obľúbenému TikTokeru klepnutím na tlačidlo pre funkciu, ktorá sa zobrazuje v sekcii komentárov videa. Je zrejmé, že sa toto tlačidlo nikde nezobrazí, ak ho tvorca obsahu ešte neaktivoval. Na druhej strane je potrebné poznamenať, že počet otázok nie je obmedzený kto môže získať účet, aj keď si tvorca môže slobodne vybrať, na ktoré odpovie a na ktoré nie.

položiť otázku tvorcovi na tiktok

TikTok už potvrdil, že táto nová časť jeho aplikácie testuje sa vo všetkých krajinách, ale obmedzeným spôsobom. Dúfajú, že v najbližších týždňoch ho bude môcť na svojom profile aktivovať viac tvorcov obsahu, pretože momentálne ho povolili iba na profiloch niekoľkých vybraných tvorcov.

Po Instagram skopírujte ich s cievkami, nie je zlé, že TikTok kopíruje aj dobré veci Instagram vylepšiť svoju platformu. Teraz sa uvidí, či otázky a odpovede TikTok budú fungovať aj naďalej Instagram alebo ak zostanú ako valce Instagram ktoré príliš nevyčnievajú.

Zdroj | TechCrunch