Tieto tímy prezentované na veľtrhu CES 2020 vám spríjemnia deň

Technológia v našej spoločnosti už nie je zvedavosťou, aby sa niektorí stali podstatnou súčasťou nášho každodenného života. Vďaka tomu dokážeme pracovať, vzdelávať a hrať efektívnejšie a menej náročné.

Jeho pokrok sa však len začína. Účelom tohto bolo roky zjednodušiť našu každodennú prácu; teraz, viac ako kedykoľvek predtým, existujú návrhy, vďaka ktorým sa stáva čoraz väčšou pravdepodobnosťou. Áno, dá sa povedať, že tieto skupiny propagujú sedavý životný štýl. Je to však také zlé, ak vyplýva z lepšieho spôsobu práce?

Príkladom toho sú všetky špecializované tímy vytvorené, aby nám pomohli prekonať našu každodennú rutinu. Týmto spôsobom môžeme odložiť mechanické alebo nepríjemné úlohy, aby sme mohli lepšie investovať svoj čas.

Pri tejto príležitosti sa počas CES 2020 predstavilo veľa výrobkov na tieto účely v niekoľkých oblastiach. Tri, ktoré uvedieme nižšie, však vynikali nielen praktickým užitočnosťou, ale aj jednoduchosťou. Pretože aj napriek takej jednoduchej úlohe sú veľmi dôležité.

Ovi: taška, ktorú si nemôžete nechať ujsť

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/01/Te-zespoly-zaprezentowane-na-CES-2020-sprawia-ze-Twoj-dzien.jpg

Prvý tím, ktorý musíme spomenúť, robí svoju prácu občas, nie každý deň. Pri cestovaní sú tašky hlavnými postavami celého procesu od začiatku. Pri rozhodovaní, ktorý postupovať, čo sa v nich deje a ako vždy bude pokračovať, môže byť tento proces trochu stresujúci.

Aby sa veci uľahčili, prišiel Ovi, inteligentný kufor, ktorý vám umožní zamerať sa na viac podrobností o ceste, okrem batožiny. Spočiatku to funguje ako normálny kufor, v ktorom si môžete uložiť všetky svoje veci.

Keď je aktivovaná, začne sa objavovať skutočná mágia a automaticky vás sleduje. Vďaka vstavaným kamerám Ovi nielenže rozpoznáva majiteľa a sleduje ho kdekoľvek, ale je tiež schopný vyhnúť sa prekážkam a neustále meniť svoj kurz v súvislosti s chôdzou majiteľa.

Townew zmení spôsob, akým vyberáme odpadky

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/01/1578630483_939_Te-zespoly-zaprezentowane-na-CES-2020-sprawia-ze-Twoj-dzien.jpgNa druhej strane sa Townew vracia domov a nachádza nevyhnutnú, ale únavnú úlohu. Všetci sme potrebovali vybrať odpad v našom dome a bojovať s odpadom, aby sme vymenili novú tašku.

Aj keď sa to stáva každý deň, mnohým z nás sa to nebude páčiť. Tam prichádza Townew. Nie, bohužiaľ ani tento robot nemôže hádzať odpadky sám, ale môže výrazne uľahčiť prácu.

Po stlačení tlačidla sa smetný kôš uzavrie a úplne uzavrie. Týmto spôsobom všetko, čo musíme urobiť, je vyzdvihnúť a odstrániť. Po návrate Townew automaticky vloží novú tašku do svojho kontajnera.

Túto operáciu je možné udržiavať celý mesiac, po uplynutí ktorého bude potrebné zariadenie dobiť a obnoviť tašky, ktoré vydal. Toto je však malé úsilie v porovnaní s pohodlím, ktoré prináša.

Rollbot, ktorý sme všetci potrebovali, ale nevedeli sme

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/01/1578630484_319_Te-zespoly-zaprezentowane-na-CES-2020-sprawia-ze-Twoj-dzien.jpgNakoniec nájdeme Rollbot. Aby sme pochopili jeho užitočnosť, musíme sa najprv postaviť do danej situácie. Sme v kúpeľni nášho domu a keď hľadáme toaletný papier, uvedomíme si, že je koniec.

Je zaujímavé, že toho dňa nikto doma nie je, v tejto zložitej situácii sme sami. Takže sa musíme vyzbrojiť a dostať sa z kúpeľne, aby sme našli toaletný papier, ktorý potrebujeme.

Stalo sa to všetkým nám a nikomu sa situácia nepáčila. Tu môže Rollbot niečo zmeniť. Na povel môže malý robot na kolieskach niesť cenný kotúč papiera.

Týmto spôsobom už nemusíte prejsť touto situáciou. Je zrejmé, že musíte byť opatrní, aby bol Rollbot vždy nabitý ďalším hodom, pretože ho nebude schopný zložiť z police alebo zásuvky a vziať so sebou svoj smartphone, aby mu mohol zavolať. Áno, stále nie je dokonalý, ale rozhodne lepší ako jeho alternatíva.