Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ticketmaster zaplat├ş pokutu 10 mili├│nov dol├írov za hacknutie konkuren─Źnej spolo─Źnosti

Ticketmaster zaplat├ş pokutu 10 mili├│nov dol├írov za hacknutie konkuren─Źnej spolo─Źnosti 1

Ticketmaster s├║hlasil so zaplaten├şm pokuty 10 mili├│nov dol├írov po tom, ─Źo bol v rokoch 2013 a┼ż 2015 opakovane obvinen├Ż z nez├íkonn├ęho pr├şstupu k po─Ź├şta─Źov├Żm syst├ęmom konkurenta v snahe ÔÇ×zn├ş┼żi┼ąÔÇť. [the company] na kolen├ích.”

Dc├ęrska spolo─Źnos┼ą Live Nation, kalifornsk├í spolo─Źnos┼ą zaoberaj├║ca sa predajom a distrib├║ciou vstupeniek, pou┼żila ukradnut├ę inform├ície na z├şskanie v├Żhody pred CrowdSurge ÔÇö ktor├í sa v roku 2015 zl├║─Źila so spolo─Źnos┼ąou Songkick a nesk├┤r ju v roku 2017 z├şskala skupina Warner Music Group (WMG) ÔÇö prijat├şm b├Żval├ęho zamestnanca, aby prenikol do jej n├ístrojov a z├şskal preh─żad o fungovan├ş firmy.

ÔÇ×Zamestnanci spolo─Źnosti Ticketmaster opakovane ÔÇô a neleg├ílne ÔÇô pristupovali k po─Ź├şta─Źom konkurentov bez povolenia pomocou ukradnut├Żch hesiel na nez├íkonn├ę zhroma┼ż─Ćovanie obchodn├Żch inform├íci├ş,ÔÇť povedal zastupuj├║ci americk├Ż prokur├ítor Seth DuCharme.

ÔÇ×Zamestnanci spolo─Źnosti Ticketmaster navy┼íe drzo zorganizovali ÔÇÜsummitÔÇś celej div├şzie, na ktorom boli ukradnut├ę hesl├í pou┼żit├ę na pr├şstup k po─Ź├şta─Źom spolo─Źnosti obete, ako keby to bola vhodn├í obchodn├í taktika.ÔÇť

Obvinenia boli prv├Żkr├ít nahl├ísen├ę v roku 2017 po tom, ─Źo CrowdSurge za┼żaloval Live Nation za poru┼íenie antitrustov├Żch pravidiel a obvinil Ticketmaster z pr├şstupu k d├┤vern├Żm obchodn├Żm pl├ínom, zmluv├ím, zoznamom klientov a povereniam n├ístrojov CrowdSurge.

Pod─ża s├║dnych dokumentov zverejnen├Żch 30. decembra Stephen Mead, ktor├Ż bol v roku 2013 gener├ílnym riadite─żom CrowdSurge pre oper├ície v USA, po najat├ş Live Nation zdie─żal hesl├í so Zeeshanom Zaidim, b├Żval├Żm ┼í├ęfom div├şzie slu┼żieb pre umelcov spolo─Źnosti Ticketmaster a ─Ćal┼í├şm zamestnancom spolo─Źnosti Ticketmaster do aplik├ície Artist Toolbox, ktor├í poskytovala ├║daje o l├şstkoch predan├Żch prostredn├şctvom spolo─Źnosti obete v re├ílnom ─Źase.

Okrem kr├íde┼że hesla je Mead obvinen├Ż aj z poskytovania ÔÇ×intern├Żch a d├┤vern├Żch finan─Źn├Żch dokumentovÔÇť zadr┼żan├Żch od jeho b├Żval├ęho zamestn├ívate─ża, ako aj adries URL webov├Żch str├ínok s n├ívrhmi vstupeniek, aby sa dozvedel, ktor├ş umelci pl├ínuj├║ pou┼żi┼ą CrowdSurge na predaj vstupeniek a ÔÇ×odhov├íra┼ąÔÇť ich. od toho.

D┼ła 18. okt├│bra 2019 sa Zaidi priznal k vine v s├║visiacom pr├şpade zo sprisahania s cie─żom sp├ícha┼ą vniknutie do po─Ź├şta─Źa a dr├┤tov├Ż podvod za svoju ├║─Źas┼ą v sch├ęme, pri─Źom uviedol: ÔÇ×Nem├íme nikoho nab├ída┼ą, ┼że m├íme tak├Żto n├ízor. [the victim company’s] ─Źinnosti.”

Nemenovan├Ż v├Żkonn├Ż riadite─ż spolo─Źnosti Ticketmaster v internom e-maile uviedol, ┼że cie─żom bolo ÔÇ×udusi┼ąÔÇť a ÔÇ×ukradn├║┼ąÔÇť jej podpisov├Żch klientov z├şskan├şm sp├Ą┼ą v predaji vstupeniek pre druh├ęho v├Żznamn├ęho umelca, ktor├Ż bol klientom CrowdSurge.

Mead aj Zaidi u┼ż nie s├║ zamestnancami spolo─Źnosti Ticketmaster.

“Ticketmaster ukon─Źil ─Źinnos┼ą Zaidiho aj Meada v roku 2017, po tom, ─Źo vy┼ílo najavo ich spr├ívanie. Ich ─Źiny poru┼íovali na┼íe firemn├ę z├ísady a boli v rozpore s na┼íimi hodnotami. Sme radi, ┼że t├íto z├íle┼żitos┼ą je teraz vyrie┼íen├í,” povedal hovorca spolo─Źnosti pre The Hacker News.

Ticketmaster predt├Żm urovnal s├║dny spor, ktor├Ż podal Songkick v roku 2018, s├║hlasom zaplati┼ą vlastn├şkom spolo─Źnosti 110 mili├│nov dol├írov a z├şska┼ą jej zost├ívaj├║ce du┼íevn├ę vlastn├şctvo, ktor├ę nebolo predan├ę spolo─Źnosti WMG za nezverejnen├║ sumu.

Okrem zaplatenia pok├║t vo v├Ż┼íke 10 mili├│nov USD sa od spolo─Źnosti Ticketmaster o─Źak├íva, ┼że bude dodr┼żiava┼ą program dodr┼żiavania pravidiel a etick├Ż program na odha─żovanie a predch├ídzanie tak├ęhoto neopr├ívnen├ęho z├şskavania d├┤vern├Żch inform├íci├ş patriacich jeho konkurentom.

Spolo─Źnos┼ą bude tie┼ż musie┼ą po─Źas nasleduj├║cich troch rokov predklada┼ą v├Żro─Źn├║ spr├ívu americk├ęmu prokur├ítorovi, aby zabezpe─Źila s├║lad.