Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

The Ultimate Hacking Keyboard Review: Skuto─Źne jedine─Źn├í, skuto─Źne drah├í kl├ívesnica pre profesion├ílov

V├Żbu┼ín├Ż rast na trhu s mechanickou kl├ívesnicou za posledn├Żch nieko─żko rokov viedol k pr├şli┼í saturovan├ęmu trhu so stovkami produktov, ktor├ę pokr├Żvali ka┼żd├║ t├║┼żbu a miesto. Konkurencia je ur─Źite dobr├í vec z h─żadiska spotrebite─ża, ale existuje pomerne mal├Ż priestor na rozl├ş┼íenie funkci├ş, pokia─ż ide o kl├ívesnice, ─Źo n├║ti v├Ą─Ź┼íinu spolo─Źnost├ş s├║stredi┼ą svoje ├║silie v oblasti v├Żvoja a dizajnu takmer v├Żlu─Źne na estetiku.

Dnes sa pozer├íme na produkt, ktor├Ż (na┼í┼ąastie) prech├ídza od normy: The Ultimate Hacking Keyboard. Spolo─Źnos┼ą Ultimate Gadget Laboratories sa v s├║─Źasnosti zameriava v├Żlu─Źne na svoj v├Żvoj a marketing. Je to 60% mechanick├í kl├ívesnica navrhnut├í s oh─żadom na produktivitu, implementuj├║ca jedine─Źn├ę vlastnosti a je vyroben├í v Ma─Ćarsku – ale prich├ídza aj s prehnanou cenou.

Po ├║plnom ponoren├ş do hry sme dostali kl├ívesnicu Ultimate Hacking Keyboard do esteticky jednoduchej kart├│novej ┼íkatule, na ktorej je vytla─Źen├í mal├í grafika, napriek tomu ve─żmi dobre navrhnut├í a praktick├í. Kl├ívesnica a jej zv├Ązok s├║ vo vn├║tri ├║h─żadne zabalen├ę.

The Ultimate Hacking Keyboard Review: Skuto─Źne jedine─Źn├í, skuto─Źne drah├í kl├ívesnica pre profesion├ílov 1

Vo vn├║tri krabice sme na┼íli z├íkladn├║ pou┼ż├şvate─żsk├║ pr├şru─Źku, jeden plastov├Ż s┼ąahov├ík na k─ż├║─Źe, vrece gumen├Żch tesniacich kr├║┼żkov a k├íbel USB kl├ívesnice. O-kr├║┼żky s├║ volite─żn├ę a mo┼żno ich zak├║pi┼ą spolu s kl├ívesnicou. S├║ ur─Źen├ę na zn├ş┼żenie hluku pri stla─Źen├ş kl├ívesov prich├ídzaj├║cich zo spodnej ─Źasti krytu kl├ívesnice na tele sp├şna─Źa, ale tie┼ż zni┼żuj├║ efekt├şvnu dr├íhu pohybu k─ż├║─Źa.

The Ultimate Hacking Keyboard Review: Skuto─Źne jedine─Źn├í, skuto─Źne drah├í kl├ívesnica pre profesion├ílov 2

Zis┼ąovanie kone─Źnej hackerskej kl├ívesnice

The Ultimate Hacking Keyboard rozhodne nie je na rozdiel od mechanickej kl├ívesnice, ktor├║ sme doteraz presk├║mali. Je zalo┼żen├Ż na 60% rozlo┼żen├ş, ─Źo z neho rob├ş najkompaktnej┼íiu mechanick├║ kl├ívesnicu, ktor├í kedy pre┼íla na┼íimi laborat├│riami. Estetick├Ż dizajn je zjednodu┼íen├Ż a seri├│zny, ako by niekto o─Źak├íval od kl├ívesnice so zameran├şm na ve─żmi ┼ípecifick├ę segmenty IT odborn├şkov.

The Ultimate Hacking Keyboard Review: Skuto─Źne jedine─Źn├í, skuto─Źne drah├í kl├ívesnica pre profesion├ílov 3

┼átrukt├║ra 60% znamen├í, ┼że na kl├ívesnici ch├Żba viac ako len Numpad, ako to rob├ş tenkeyless designy. Neexistuj├║ ┼żiadne ┼í├şpky / ovl├ídacie tla─Źidl├í ani riadok funk─Źn├Żch kl├ívesov. Podr┼żan├şm kl├ívesu Fn z├şskate pr├şstup k ┼ítandardn├Żm funk─Źn├Żm kl├ívesom (F1-F12), ovl├ídac├şm kl├ívesom (Home, End at─Ć.), Kl├ívesom so ┼í├şpkami a ─Ćal┼í├şm. Pre odborn├şkov, ktor├ş tak├ę usporiadanie u┼ż nejak├Ż ─Źas pou┼ż├şvaj├║, bude ─żahk├ę vykon├íva┼ą tieto funkcie, ale ur─Źite to bude m├Ąt├║ce pre amat├ęrov a pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş ka┼żd├Ż de┼ł prep├şnaj├║ medzi viac ako jednou kl├ívesnicou.

The Ultimate Hacking Keyboard Review: Skuto─Źne jedine─Źn├í, skuto─Źne drah├í kl├ívesnica pre profesion├ílov 4 The Ultimate Hacking Keyboard Review: Skuto─Źne jedine─Źn├í, skuto─Źne drah├í kl├ívesnica pre profesion├ílov 5

Kl├ívesy kl├ívesnice Ultimate Hacking Keyboard s├║ jednoduch├ę z plastu ABS, pri─Źom spolo─Źnos┼ą pon├║ka ako odolnos┼ą viac odoln├Żch kl├ívesn├şc PBT. Hlavn├ę kl├ívesy maj├║ svoje symboly vytla─Źen├ę priamo v strede kl├ívesnice, zatia─ż ─Źo kl├ívesy s ─Ćal┼í├şmi znakmi maj├║ svoje prim├írne a sekund├írne znaky vytla─Źen├ę smerom dole a hornou ─Źas┼ąou kl├ívesnice. V├Ą─Ź┼íina kl├ívesov m├í tie┼ż tret├ş znak / funkciu vytla─Źen├║ na ich predn├║ stranu, ─Źo indikuje predvolen├║ funkciu kl├ívesu, zatia─ż ─Źo je stla─Źen├í kl├íves Fn.

Kl├ívesnica Ultimate Hacking Keyboard m├í ─Ćal┼íie dve kl├ívesy ur─Źen├ę pre kombin├ície stla─Źenia kl├ívesov – kl├ívesy Mod a Mouse. Kl├íves Mod je na─żavo od medzern├şka a kl├íves Mouse je predvolene k─ż├║─Źom Caps Lock. To znamen├í, ┼że ka┼żd├ę rozlo┼żenie kl├ívesnice m├┤┼że ma┼ą s├║─Źasne ┼ítyri r├┤zne vrstvy – predvolen├║ vrstvu, vrstvu Fn, vrstvu Mod a vrstvu my┼íi. Pomocou softv├ęru si m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia tie┼ż zvoli┼ą, aby boli vrstvy akt├şvne, len ke─Ć je stla─Źen├í pr├şslu┼ín├í kl├ívesa, alebo aby kl├íves natrvalo prep├şnal rozlo┼żenie k tejto vrstve. Sk├║sen├Ż odborn├şk m├┤┼że do jedn├ęho profilu naprogramova┼ą viac funkci├ş, ako si norm├ílny ─Źlovek mo┼żno pam├Ąt├í.

The Ultimate Hacking Keyboard Review: Skuto─Źne jedine─Źn├í, skuto─Źne drah├í kl├ívesnica pre profesion├ílov 6

┼áes┼ądesiatpercentn├ę rozlo┼żenie hackerskej kl├ívesnice Ultimate nere┼ípektuje ┼żiadne zaveden├ę ISO/ ANSI ┼ítandardy. Spodn├Ż riadok sa zd├í by┼ą pre v├Ą─Ź┼íinu pou┼ż├şvate─żov ├║plne chaotick├Ż, pri─Źom medzern├şk je men┼í├ş ako kl├íves Ctrl. V r├íme kl├ívesnice s├║ skryt├ę dve tla─Źidl├í pod medzern├şkom a kl├ívesmi Mod. Zna─Źn├Ż trojmiestny displej sa nach├ídza v ─żavej hornej ─Źasti kl├ívesnice ved─ża jemn├Żch kontroliek LED.

The Ultimate Hacking Keyboard Review: Skuto─Źne jedine─Źn├í, skuto─Źne drah├í kl├ívesnica pre profesion├ílov 7

Mo┼żno je z├íkladnou vlastnos┼ąou kl├ívesnice Ultimate Hacking Keyboard, ┼że ju mo┼żno rozdeli┼ą na dve ─Źasti. Dod├ívan├Ż k├íbel umo┼ż┼łuje umiestnenie obidvoch polov├şc do vzdialenosti 30 cm, pri─Źom spolo─Źnos┼ą poskytuje pokyny, ako si tie┼ż vytvori┼ą svoj vlastn├Ż k├íbel. Kl├ívesnica je navrhnut├í tak, aby obsahovala roz┼íiruj├║ce moduly (trackball, touchpad, ─Ćal┼íie kl├ívesy, at─Ć.), Ale ┼żiadny z t├Żchto modulov nebol v ─Źase tohto presk├║mania k dispoz├şcii.

The Ultimate Hacking Keyboard Review: Skuto─Źne jedine─Źn├í, skuto─Źne drah├í kl├ívesnica pre profesion├ílov 8

Spolo─Źnos┼ą n├ím poskytla s├║pravu z├íp├Ąstia pre kl├ívesnicu Ultimate Hacking Keyboard, ktor├ę s├║ vyroben├ę z prav├ęho dreva. Nie s├║ pr├şli┼í m├Ąkk├ę, ale ur─Źite sa c├ştia ve─żmi elegantne. Tieto tie┼ż prid├ívaj├║ mo┼żnosti strihania a negat├şvneho nakl├ípania kl├ívesnice, ktor├í sa d├í nakloni┼ą iba pozit├şvne bez pripojen├Żch opierok z├íp├Ąstia.

The Ultimate Hacking Keyboard Review: Skuto─Źne jedine─Źn├í, skuto─Źne drah├í kl├ívesnica pre profesion├ílov 9

Odstr├ínenie k─ż├║─Źov kl├ívesnice Ultimate Hacking Keyboard odha─żuje mechanick├ę sp├şna─Źe od spolo─Źnosti Kailh, ─Źo je ve─żk├ę prekvapenie pre kl├ívesnicu tohto cenov├ęho rozp├Ątia. Pon├║kaj├║ kl├ívesnicu s origin├ílnymi prep├şna─Źmi Cherry MX, ale s├║ k dispoz├şcii iba varianty zelen├í a biela, a to bez ─Ćal┼í├şch poplatkov. V├Żberom ktor├ęhoko─żvek zo ÔÇ×┼ítandardn├ŻchÔÇť prep├şna─Źov, ─Źerven├ęho, ÔÇőÔÇőmodr├ęho, hned├ęho alebo ─Źierneho, s├║ prep├şna─Źe Kailh jedinou dostupnou mo┼żnos┼ąou. Je mo┼żn├ę, ┼że v├Żrobca z nejak├ęho d├┤vodu nem├┤┼że z├şska┼ą origin├ílne prep├şna─Źe Cherry MX a je namiesto toho n├║ten├Ż ├şs┼ą s prep├şna─Źmi Kailh.

The Ultimate Hacking Keyboard Review: Skuto─Źne jedine─Źn├í, skuto─Źne drah├í kl├ívesnica pre profesion├ílov 10

Odstr├ínenie plastov├ęho r├ímu kl├ívesnice odhal├ş dve dosky plo┼ín├Żch spojov s mechanick├Żmi sp├şna─Źmi Kailh a leskl├ę oce─żov├ę platne poskytuj├║ce mechanick├║ podporu. Je ┼íkoda, ┼że kl├ívesnica nem├í podsvietenie, preto┼że m├íme podozrenie, ┼że z le┼íten├ęho kovu bude vyzera┼ą skvelo pri n├şzkej intenzite. Mont├í┼żna pr├íca je vynikaj├║ca, ale kov nie je s├ím o sebe pr├şli┼í odoln├Ż a mechanick├í pevnos┼ą sa spolieha na hrub├Ż plastov├Ż r├ím.

The Ultimate Hacking Keyboard Review: Skuto─Źne jedine─Źn├í, skuto─Źne drah├í kl├ívesnica pre profesion├ílov 11

The Ultimate Hacking Keyboard Review: Skuto─Źne jedine─Źn├í, skuto─Źne drah├í kl├ívesnica pre profesion├ílov 12

Srdcom kl├ívesnice Ultimate Hacking Keyboard je mikrokontrol├ęr s├ęrie NXP K22 (MK22FN512). Je to ve─żmi v├Żkonn├Ż mikrokontrol├ęr s procesorom 120 MHz zalo┼żen├Żm na ARM, 128 kB pam├Ąte RAM a 512 kB pam├Ąte Flash. Tak├Żto mikrokontrol├ęr je trochu nadmernou pr├ícou pre kl├ívesnicu bez efektn├ęho podsvietenia, aby ste si robili starosti a vysoko pokro─Źil├ę makropr├şkazy – potom zase trocha nadmernej kapacity spracovania nikdy nikomu neubl├ş┼żi.

The Ultimate Hacking Keyboard Review: Skuto─Źne jedine─Źn├í, skuto─Źne drah├í kl├ívesnica pre profesion├ílov 13