The Kindle Bezdrôtová nabíjačka Paperwhite Signature Edition nie je to, čo som očakával

Amazon urobil niekoľko zaujímavých rozhodnutí, pokiaľ išlo o Kindle Paperwhite Signature Edition a jej bezdrôtová nabíjačka. Pre toto zariadenie a iba pre toto zariadenie existuje bezdrôtová nabíjačka. Amazon sa rozhodol ukázať zoznam zariadení, ktoré nefungujú s týmto zariadením na čítanie elektronických kníh, a navrhol, aby Amazon-vyrobená nabíjačka je najlepšia položka, ktorú si môžete kúpiť na bezdrôtové nabíjanie tohto zariadenia. Prečo tak konkrétne?

Amazon chce, aby ste si kúpili Kindle Paperwhite Signature Edition a chcú, aby ste vedeli, že má možnosti bezdrôtového nabíjania štandardu Qi. Tiež chcú, aby ste vedeli, že ak plánujete nabíjať svoje zariadenie bezdrôtovo, veľmi by sa im páčilo, keby ste si zakúpili bezdrôtový nabíjací dok, ktorý vyrobili na tento konkrétny účel.

To sa až tak nelíši od toho, keď výrobca zariadenia vytvorí špecifický druh ochranného puzdra pre smartfón alebo klávesnicu, ktorá sa pripája len k jednému konkrétnemu modelu tabletu. ale AmazonZariadenie ‘s tu dáva záležať na tom, aby ste pochopili, že existujú INÉ bezdrôtové nabíjačky, ktoré NEBUDÚ fungovať s ich novou elektronickou čítačkou.

Ako odkaz je uvedený podivne obmedzený zoznam zariadení Amazon zo stránky so zoznamom elektronickej čítačky. Tento obmedzený zoznam nabíjačiek má názov „Nasledujúcich 10 bezdrôtových nabíjacích vysielačov je mechanicky nekompatibilných Kindle Paperwhite Signature Edition.“ Ďalej uvádzajú zariadenia od CE Link Limited, Samsung C&T, Shenzhen Injoinic Technology Co., Ltd., Belkin, FIT, Sdion, TYLT a Novero dabendorf GmbH.

Zoznam obsahuje nabíjačky, ktoré majú svorky (napr smartphones) alebo sú podobné tanierom, pričom každý má hardvér, ktorý by znemožnil bezdrôtovej nabíjacej cievke dosiahnuť zadný panel elektronickej čítačky. Mal by to byť zdravý rozum.

Zdá sa pravdepodobné, že ide len o prvé veľké zariadenie Amazon uviedol na zoznam s bezdrôtovou nabíjacou cievkou a chce sa uistiť, že spomenul obmedzenia technológie. Zašli tak ďaleko, že ukázali útroby ich špecifického bezdrôtového nabíjacieho doku a ukázali, ako je pozícia cievky vyššie na zadnej strane zariadenia, než by inak mohla byť na iných zariadeniach s bezdrôtovým nabíjaním.

Ak plánujete kúpiť akékoľvek zariadenie s možnosťou bezdrôtového nabíjania od Amazon v budúcnosti si nezabudnite prečítať CELÝ popis, aby ste si boli istí, že dostanete zariadenie, ktoré bude pasovať do nabíjačky, ktorú si pre dané zariadenie tiež kupujete.