The 5 Najlep┼íie zariadenia pre inteligentn├║ dom├ícnos┼ą Syst├ęmy roku 2021

Sme zvyknut├ş na na┼íe po─Ź├şta─Źe (PC, notebooky at─Ć.) A smartphones sa m├┤┼żu pripoji┼ą k internetu a u─żah─Źi┼ą n├ím ┼żivot. A predstavte si, ┼że takmer v┼íetky zariadenia, ako s├║ chladni─Źky, ohrieva─Źe vody, zvon─Źeky, svetl├í, hodiny, reproduktory, kamery a ─Ćal┼íie veci okolo v├ís, maj├║ tak├║ schopnos┼ą.

Ba ─Źo viac, m├┤┼żu sa dokonca navz├íjom sp├íja┼ą, ako aj odosiela┼ą v├ím inform├ície a prij├şma┼ą va┼íe pr├şkazy. U┼ż to nie je sci -fi, ale realita inteligentn├Ż domov a Internet vec├ş (IoT). V tomto ─Źl├ínku sa pozrieme na 5 najlep┼íie inteligentn├ę dom├íce zariadenia a 5 najlep┼íie syst├ęmy na ktor├║ by ste v roku 2021 venovali pozornos┼ą v pr├şpade, ┼że si chcete urobi┼ą svoj domov inteligentn├Żm a pohodln├Żm.

Ak├Ż je rozdiel medzi inteligentn├Żmi zariadeniami a inteligentn├Żmi syst├ęmami?

Za─Źnime s defin├şciou inteligentn├ęho syst├ęmu. Je to teda zastre┼íuj├║ce pr├şkazov├ę centrum, ktor├ę spracov├íva va┼íe po┼żiadavky a riadi jednotliv├ę produkty. Hovor├şte teda s (Alexa/Asistent/Siri). Inteligentn├ę zariadenie je individu├ílny produkt, ktor├Ż v skuto─Źnosti vykon├íva t├║to alebo in├║ ├║lohu, aby v├ím zlep┼íil ┼żivot, a hl├ísi sa syst├ęmu.

5 Najlep┼íie syst├ęmy inteligentnej dom├ícnosti

Rozmanitos┼ą inteligentn├Żch zariaden├ş je obrovsk├í. Rovnako aj v├Żber syst├ęmov inteligentnej dom├ícnosti. Nie je ┼żiadnym prekvapen├şm, preto┼że tieto technol├│gie horia. Predpoklad├í sa, ┼że ve─żkos┼ą glob├ílny trh s inteligentn├Żmi dom├ícnos┼ąami dosiahne 53,45 miliardy dol├írov do roku 2022. Po─Źet syst├ęmov a zariaden├ş teda bude r├Żchlo r├ís┼ą.

Preto m├┤┼że by┼ą v├Żzvou vytvori┼ą spr├ívny dom├íci syst├ęm tak, aby bol kompatibiln├Ż so v┼íetk├Żmi inteligentn├Żmi zariadeniami, ktor├ę u┼ż m├íte, a aby mohol bez probl├ęmov fungova┼ą. So syst├ęmom je navy┼íe ─żahk├ę pracova┼ą, aby ho mohli nein┼żinieri zvl├ídnu┼ą s minim├ílnym potrebn├Żm ├║sil├şm.

Zoberme si napr├şklad Crello – slu┼żbu s mno┼żstvom n├ístrojov na vytv├íranie vizu├ílov na ak├Żko─żvek ├║─Źel. Vrcholom slu┼żby je, ┼że aj nedizajn├ęri m├┤┼żu navrhn├║┼ą plag├ít, vytvori┼ą infografiku, vizitku, let├ík alebo ─Źoko─żvek in├ę a na obtia┼żnosti nez├íle┼ż├ş. V podobnom zmysle by v├ím syst├ęm inteligentnej dom├ícnosti mal pom├┤c┼ą ovl├ída┼ą inteligentn├ę produkty bez toho, aby ste potrebovali konkr├ętne znalosti alebo zru─Źnosti. Nasleduje zoznam najlep┼í├şch inteligentn├Żch ekosyst├ęmov, ktor├ę podporuj├║ integr├íciu tret├şch str├ín a ktor├ę sa ─żahko pou┼ż├şvaj├║.

The 5 Najlep┼íie zariadenia pre inteligentn├║ dom├ícnos┼ą Syst├ęmy roku 2021 2

1. Amazon Alexa

Jedn├í sa o komplexn├Ż ekosyst├ęm dostupn├Ż na trhu. Je kompatibiln├Ż s mnoh├Żmi inteligentn├Żmi zariadeniami a u─żah─Źuje pr├şstup, spr├ívu a ovl├ídanie v┼íetk├Żch aspektov inteligentnej dom├ícnosti. Umo┼ż┼łuje teda zjednoti┼ą a integrova┼ą inteligentn├ę produkty r├┤znych zna─Źiek, vr├ítane, ale nielen, Samsung, Philips, Nest, Schlage. ─Äal┼íou silnou str├ínkou inteligentn├ęho syst├ęmu je, ┼że ho mo┼żno pou┼żi┼ą na komunik├íciu s aplik├íciami, napr├şklad Spotify a in├Żmi.

2. Google Assistant

Tento syst├ęm inteligentnej dom├ícnosti nie je n├íhodou Alexovi v p├Ąt├ích. Aj ke─Ć platforma podporuje menej integr├íci├ş tret├şch str├ín ako Alexa, je to najchytrej┼í├ş syst├ęm. Pod─ża najnov┼í├şch ├║dajov, pokia─ż ide o zodpovedanie ot├ízok, sk├│re presnosti Google Assistant je rovnako vysok├í ako 92.9% k├Żm Amazon Alexa sk├│ruje na 79.8iba %. K─ż├║─Źovou vlastnos┼ąou syst├ęmu je, ┼że lep┼íie rozumie tomu, ako ─żudia prirodzene hovoria, ─Źo je napr├şklad nevyhnutn├ę pre re─Źn├şkov. Asistent podporuje zariadenia od spolo─Źnost├ş Sony, Lenovo, Sonos, Panasonic, JBL, LG a mnoh├Żch ─Ćal┼í├şch.

3. ┼Żmurkni Hub

─îo by ste mali vedie┼ą o syst├ęme je, ┼że Wink nie je vern├Ż ┼żiadnej zna─Źke. ├üno, m├┤┼żete si vybra┼ą r├┤zne inteligentn├ę zariadenia akejko─żvek zna─Źky a navz├íjom ich bezchybne zl├║─Źi┼ą. A ─Źo viac, okrem be┼żnej siete Wi-Fi aj Wink Hub 2 podporuje protokoly ako Kidde, Z-Wave, Bluetooth LE a mnoho ─Ćal┼í├şch. Stiahnut├şm ┼żmurknutia z├şskate pln├║ kontrolu a spr├ívu inteligentn├Żch produktov prostredn├şctvom telef├│nu/tabletu, ktor├Ż je v pohybe Hub aplik├ícia

4. Samsung SmartThings Hub

Je to zauj├şmav├í mal├í platforma, ktor├í m├í r├ídi├í pre ┼ítandardy Z-Wave aj Zigbee. Zdru┼żuje ┼íirok├Ż sortiment inteligentn├Żch produktov r├┤znych zna─Źiek. Pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu z├şska┼ą pln├Ż pr├şstup k pripojen├Żm zariadeniam a ovl├ída┼ą ich prostredn├şctvom aplik├ície SmartThings pre iOS/Android. A ─Źo viac, Alexa alebo Assistant m├┤┼żu by┼ą integrovan├ę do syst├ęmu, ak si to ┼żel├íte.

5. Apple HomeKit

Je to softv├ęrov├Ż r├ímec zabudovan├Ż do syst├ęmu Smart Apple zariaden├ş. V─Ćaka platforme nie s├║ vo va┼íom smartf├│ne potrebn├ę r├┤zne inteligentn├ę dom├íce aplik├ície (ktor├ę sa nemusia navz├íjom synchronizova┼ą), aby ste mohli ovl├ída┼ą v┼íetky zariadenia. Tento syst├ęm ich v┼íetky sp├íja prostredn├şctvom aplik├ície Home. Funguje so Siri, tak┼że m├┤┼żete inteligentn├ę inteligentn├ę produkty ovl├ída┼ą hlasov├Żmi pr├şkazmi. V─Ćaka najnov┼í├şm aktualiz├íci├ím v syst├ęme iOS m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia sp├írova┼ą zariadenia pomocou QR k├│dov alebo pomocou NFC.

V├Żber inteligentn├Żch produktov, ktor├ę so syst├ęmom pracuj├║, nie je tak├Ż komplexn├Ż ako ostatn├ę, ale ide o nov├ęApple zariadenia a s├║pravy s├║ neust├íle prid├ívan├ę do zoznamu. V s├║─Źasnej dobe Apple spolupracuje s tak├Żmi zna─Źkami ako Samsung, Sony, LG, Vizio, aby HomeKit Hub podporuje ich inteligentn├ę zariadenia.

5 Najlep┼íie inteligentn├ę dom├íce zariadenia

Pod─ża ┼ítatist├şk sa do roku 2025 pou┼ż├şva na celom svete viac ako 75 mili├írd zariaden├ş pripojen├Żch k internetu vec├ş. Navy┼íe, glob├ílne v├Żdavky na IoT dosiahnu $1.1 bili├│n. Bola to teda skuto─Źn├í v├Żzva, na ktor├║ treba iba upozorni┼ą 5 inteligentn├ę zariadenia, ktor├ę mus├şte ma┼ą.

The 5 Najlep┼íie zariadenia pre inteligentn├║ dom├ícnos┼ą Syst├ęmy roku 2021 3

1. Amazon Echo (4. generácia)

H─żad├íte zariadenie, ktor├ę by uspokojilo va┼íe ka┼żdodenn├ę potreby? Amazon Echo je perfektn├í vo─żba. Chcete si objedna┼ą pizzu, telefonova┼ą, po─Ź├║va┼ą hudbu, vytvori┼ą si zoznam n├íkupn├Żch ├║loh, odosiela┼ą spr├ívy, dost├íva┼ą odpovede, nastavi┼ą bud├şk? ─îoko─żvek potrebujete, Amazon Echo to dok├í┼że. Okrem toho sa prip├íja k in├Żm inteligentn├Żm zariadeniam vo va┼íej dom├ícnosti, tak┼że ho mo┼żno napr├şklad pou┼żi┼ą ako sty─Źn├Ż bod medzi vami a va┼íou inteligentnou telev├şziou. Tento reproduktor je mo┼żn├ę synchronizova┼ą aj pre zvuk vo viacer├Żch miestnostiach a m├í pokro─Źil├ę hlasov├ę ovl├ídanie.

2. Google Nest Wi-Fi

Je pravda, ┼że aby va┼íe inteligentn├ę zariadenia fungovali spr├ívne a hladko, je potrebn├ę siln├ę a r├Żchle pripojenie Wi-Fi. Tento sie┼ąov├Ż smerova─Ź je m├║drou vo─żbou na pripojenie t├Żchto doodadov tak, aby vykon├ívali potrebn├ę ├║lohy. Poskytuje v├ím:

Jednoduch├í in┼ítal├ícia; Skuto─Źne siln├ę pripojenie, ktor├ę napr├şklad pri presune neklesne; Jednoduch├ę ovl├ídanie siete, ktor├ę sa nach├ídza hne─Ć ved─ża ovl├ída─Źov inteligentnej dom├ícnosti v aplik├ícii Google Home; Pokro─Źil├ę funkcie Wi-Fi, ako je zabezpe─Źenie WPA3, prioritiz├ícia zariadenia , 4├Ś4 Podpora MU-MIMO at─Ć.

Navy┼íe sa ┼í├şri┼í Google Assistantstopa s n├şm. Nezabudnite v┼íak, ┼że toto inteligentn├ę zariadenie nepodporuje Wi-Fi 6.

3. Ecobee SmartThermostat

Ak si chcete urobi┼ą domov e┼íte pohodlnej┼í├şm, pozrite sa bli┼ż┼íie na Ecobee SmartThermostat. Nielen┼że m├┤┼żete ovl├ída┼ą teplotu vzduchu pomocou hlasov├Żch pr├şkazov, ale m├┤┼żete vykon├íva┼ą mnoho rovnak├Żch ─Źinnost├ş ako Asistent/Siri/Alexa:

Ovl├ídajte ─Ćal┼íie zariadenia; Prehr├ívajte hudbu; Obchod a mnoho ─Ćal┼í├şch.

M├┤┼że teda fungova┼ą ako Amazon reproduktor. A ─Źo viac, ─Ćal┼íie aplik├ície a dom├íce inteligentn├ę syst├ęmy (Alexa, Apple HomeKit at─Ć.) Je mo┼żn├ę integrova┼ą so zariaden├şm. Navy┼íe m├┤┼że ovl├ída┼ą miestnos┼ą, v ktorej sa nach├ídzate.

4. NetGear Arlo Q

Dnes s├║ takmer v┼íetky inteligentn├ę produkty vytv├íran├ę pre va┼íe pohodlie a z├íbavu. Napriek tomu bezpe─Źnos┼ą na prvom mieste. A ak potrebujete inteligentn├ę zariadenie, aby bol v├í┼í domov bezpe─Źnej┼í├ş a bezpe─Źnej┼í├ş, potom je NetGear Arlo Q skuto─Źne u┼żito─Źn├Żm n├ístrojom. Toto je kamera, ktor├í:

Zaznamen├íva vysokokvalitn├ę video a audio; Vytv├íra v├Żnimo─Źn├ę obr├ízky ─żud├ş s tmou; Je mo┼żn├ę prisp├┤sobi┼ą ich automatick├ęmu z├íznamu, ke─Ć nie ste doma; M├┤┼że pracova┼ą pod─ża ─Źasov├ęho pl├ínu; Ponuky 7 dni z├ílohovania videa a zvuku zadarmo.

5. Deebot Ozmo T8 AIVI

Toto je ─Ćal┼íie inteligentn├ę zariadenie, ktor├ę sa star├í o va┼íu dom├ícu ├║lohu. Deebot Ozmo T8 AIVI dok├í┼że vys├íva┼ą aj vytiera┼ą podlahy vo va┼íom byte, byte. Tento robotick├Ż vys├íva─Ź sa navy┼íe m├┤┼że pochv├íli┼ą technol├│giou umelej inteligencie (AI) a vizu├ílnej interpret├ície (AIVI), v─Ćaka ktorej dok├í┼że automaticky identifikova┼ą prek├í┼żky a vyh├Żba┼ą sa im. ├Üh─żadn├í funkcia Visual Butler je ─Ćal┼í├şm vrcholom produktu, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje sledova┼ą ┼żiv├ę vide├í z v├í┼ího domova, nech ste kdeko─żvek. ─Äal┼íou silnou vlastnos┼ąou tohto zariadenia je, ┼że spolupracuje s Asistentom a umo┼ż┼łuje v├ím ho ovl├ída┼ą hlasom.

Spodn├í ─Źiara

Trh s internetom vec├ş a inteligentn├Żmi dom├ícimi syst├ęmami sa r├Żchlo vyv├şja a pon├║ka v├ím st├íle viac zariaden├ş a platforiem, aby ste si mohli e┼íte viac spr├şjemni┼ą, zaisti┼ą a u─żah─Źi┼ą ┼żivot. Uveden├ę inteligentn├ę syst├ęmy a zariadenia s├║ len niektor├ę z pon├║kan├Żch slu┼ín├Żch vydan├ş. Dnes si m├┤┼żete ─żahko prisp├┤sobi┼ą svoje priania a rozpo─Źet. Sta─Ź├ş si teda pre─Ź├şta┼ą recenzie a skontrolova┼ą mo┼żnosti, aby ste sa rozhodli spr├ívne.