The 5 Najlep┼íie d├┤vody na k├║pu sady elektronick├Żch bic├şch

Technol├│gia priniesla revol├║ciu v hudobnom priemysle mnoh├Żmi r├┤znymi sp├┤sobmi. Predstavenie zosil┼łova─Źa sa napr├şklad zhodovalo s v├Żvojom elektrick├Żch n├ístrojov na pumpovanie hlasitosti pre v┼íetk├Żch hr├í─Źov. Buben├şci z cel├ęho sveta si teraz vyberaj├║ elektronick├ę s├║pravy bic├şch n├ístrojov pred tradi─Źn├Żmi s├║pravami.

M├┤┼żete vyh─żad├íva┼ą webov├ę str├ínky a kupova┼ą v┼íetky najlep┼íie zna─Źky, ale medzit├Żm sme tu, aby sme v├ím to ozn├ímili 5 najlep┼íie d├┤vody, pre─Źo by ste dnes mali investova┼ą.

1. Odroda zvuku

Aj ke─Ć ich be┼żne na rockovej ┼íou nevid├şte, elektronick├ę s├║pravy bic├şch m├┤┼żu produkova┼ą zvuky, ktor├ę akustick├í s├║prava nedok├í┼że. Technol├│gia t├Żchto s├║prav v├ím umo┼ż┼łuje nastavi┼ą v├Ż┼íku, reverb a oneskorenie stla─Źen├şm tla─Źidla. M├┤┼żete dokonca ┼ąaha┼ą zvuky z r├┤znych s├║prav a dosiahnu┼ą tak svoju jedine─Źn├║ s├║pravu bic├şch n├ístrojov za menej pe┼łaz├ş.

Mnoho modulov v├ím navy┼íe umo┼ż┼łuje nahra┼ą uk├í┼żkov├ę skladby do va┼íej s├║pravy. To znamen├í, ┼że m├┤┼żete hra┼ą ru─Źne vo vzorkovanom takte. To umo┼ż┼łuje buben├şkom experimentova┼ą v ┼ż├ínroch, ktor├ę by be┼żne neuva┼żovali.

2. ─îas tich├ęho cvi─Źenia

Buben├şci maj├║ udiera┼ą do n├ístrojov dreven├Żmi palicami. Napriek tomu, ┼że ich hranie je z├íbavn├ę, susedia ─Źasto neocenia upokojuj├║ce zvuky ka┼żdodennej rutiny. Akustick├ę bicie bohu┼żia─ż samy osebe neposkytuj├║ ┼żiadny druh regul├ície hlasitosti, pokia─ż necvi─Ź├şte v zvukotesnej miestnosti.

Elektronick├ę bicie s├║pravy v├ím naopak poskytn├║ mo┼żnosti hlasitosti. M├┤┼żete sa dokonca rozhodn├║┼ą pre sl├║chadl├í, ak si chcete vysk├║┼ía┼ą svoje nov├ę s├│lo alebo precvi─Źi┼ą nov├Ż ┼ż├íner bez toho, aby v├ís niekto po─Źul! S├║ tie┼ż jednoduch┼íie pre va┼íe u┼íi, ke─Ć hr├íte, a pom├┤┼żu zlep┼íi┼ą v├í┼í vz┼ąah s n├íjomn├şkmi pod vami.

3. Nahr├ívanie je jednoduch├ę

Moduly elektronick├Żch s├║prav bic├şch n├ístrojov u─żah─Źuj├║ zaznamen├ívanie skladieb bic├şch. Zostavu m├┤┼żete pripoji┼ą k po─Ź├şta─Źu prostredn├şctvom pripojenia USB alebo MIDI alebo m├┤┼żete pou┼żi┼ą modul zabudovan├Ż v zostave. Pou┼żitie tejto technol├│gie je jednoduch┼íie ako tradi─Źn├ę nahr├ívanie a zachov├í vysokokvalitn├Ż zvuk z v├í┼ího zariadenia.

Nahr├ívanie seba je tie┼ż skvel├Ż sp├┤sob, ako si precvi─Źi┼ą hudbu. Jeho prehr├ívan├şm zaist├şte, ┼że budete ÔÇ×v─ŹasÔÇť alebo v s├║lade s tempom piesne. T├Żmto sp├┤sobom si m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą r├Żchlos┼ą hrania a identifikova┼ą ch├║lostiv├ę miesta vo va┼íom hran├ş.

4. Tr├ęningov├ę cvi─Źenia s jednoduch├Żm pr├şstupom

Cvi─Źenie je nevyhnutn├ę pre buben├şka akejko─żvek ├║rovne znalost├ş. V z├ívislosti od zak├║penej s├║pravy bic├şch n├ístrojov m├┤┼żete ma┼ą pr├şstup k r├┤znym cvi─Źn├Żm n├ístrojom a cvi─Źeniam. Jedn├í sa o z├íbavn├ę a jednoduch├ę sp├┤soby, ako zdokonali┼ą svoje technick├ę schopnosti a spozna┼ą svoju zostavu.

V├í┼í modul m├┤┼że obsahova┼ą nasleduj├║ce cvi─Źn├ę funkcie:

  • Tr├ęningov├ę re┼żimy: Tieto re┼żimy preveria v├í┼í rytmus, tempo a ovl├ídanie. Niektor├ę v├ím dokonca pom├┤┼żu ─Ź├şta┼ą notov├Ż z├íznam a pou┼ż├şva┼ą jemn├║ a hlasn├║ dynamiku.
  • Metron├│m: Metron├│m je pravdepodobne najd├┤le┼żitej┼í├şm n├ístrojom, ktor├Ż by mal buben├şk ma┼ą, a m├┤┼żete si ich necha┼ą zabudova┼ą do svojho modulu. Tieto n├ístroje prehr├ívaj├║ cvakanie v rytme, aby v├ím pomohli udr┼ża┼ą si ─Źas pri hudbe.
  • Zahran├ę piesne: ─Äal┼íou v├Żhodou funkcie nahr├ívania je mo┼żnos┼ą prehr├ívania u┼ż existuj├║cich skladieb. Obvykle to zah┼Ľ┼ła piesne mnoh├Żch ┼ż├ínrov, aby sa buben├şci nau─Źili v┼íetky z├íklady.

5. Prenosnos┼ą

Ak ste cestuj├║ca kapela a hr├íte koncerty v baroch a na hudobn├Żch miestach, je ┼ąa┼żk├ę sa vl├í─Źi┼ą okolo zostavy akustick├ęho bubna. Je objemn├Ż, kusy sa m├┤┼żu zlomi┼ą a na za─Źiatok potrebujete vozidlo dostato─Źne ve─żk├ę.

Zadajte s├║pravu elektronick├Żch bic├şch: ─żahk├║, prenosn├║ a zmest├ş sa do auta priemernej ve─żkosti! V t├Żchto setoch nie s├║ ┼żiadne ve─żk├ę kopacie bubny a zvy┼íok s├║pravy je splo┼íten├Ż do podlo┼żiek, nie do ve─żk├Żch bubnov. Ak m├íte v ├║mysle hra┼ą koncerty alebo vyrazi┼ą na cestu s turn├ę, rozhodne zv├í┼żte zaobstaranie si elektronickej s├║pravy, aj ke─Ć v├Ą─Ź┼íinu ─Źasu hr├íte s akustickou zostavou. Ve─ża kapiel si nakoniec mus├ş k├║pi┼ą dod├ívku pre v┼íetko svoje vybavenie, ale z├í┼ąa┼ż m├┤┼żete t├Żmto sp├┤sobom trochu od─żah─Źi┼ą.

Spodn├í ─Źiara

V├Żber s├║pravy elektronick├Żch bic├şch n├ístrojov m├í mnoho v├Żhod – je to vo─żba, ktor├í v├ím otvor├ş dvere k nov├Żm my┼ílienkam a zjednodu┼í├ş va┼íe cvi─Źenia.

Napriek tomu, ┼że dobr├í technol├│gia m├┤┼że by┼ą trochu drah├í, porovnajte ju s cenou mie┼íac├şch a zodpovedaj├║cich bubnov vo svojej sade a tie┼ż ─Źasto vymie┼łajte hlavy. Zist├şte, ┼że dostupn├í cena, okrem ─Ćal┼í├şch pozit├şv v tomto zozname, rob├ş z elektronick├Żch s├║prav bic├şch realizovate─żn├║ vo─żbu pre ak├ęhoko─żvek hudobn├şka.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2TZmAvO