Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Test Sony PS4: PlayStation 4 základná trieda je stále vzrušujúca

Zatiaľ čo PS4 Pro s grafikou 4K dnes priťahuje viac pozornosti, najtenší štandard PlayStation je 4 je vynikajúcim východiskovým bodom pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o konzolové hry a nemajú veľký rozpočet.

Je to zďaleka najpoužívanejší formát a dokáže hrať tisíce hier, z ktorých mnohé pracujú s grafikou HDR (High Dynamic Range).

Ale stojí za to premýšľať o svojich schopnejších bratoch alebo dokonca o Xbox One S? Roky po uvedení na trh žijeme a používame PS4 každý týždeň. Tu je návod, ako ho nájsť na trhu. Očakáva sa, že PS5 zvýši svoju hlavu do konca roku 2019 …

kreslenie

 • Rozmery: teleso 288 x 265 x 38 mm (Pro je väčší: 327 x 295 x 55 mm)
 • Optická jednotka Blu-ray, 500 GB alebo 1 Pevný disk TB (môže byť aktualizovaný používateľom)
 • Žiadny optický zvukový výstup (na rozdiel od pôvodného zdroja PS4)
 • Pôvodné spustenie systému PlayStation 4 V týchto dňoch je ťažké nájsť. To, čo bývalo „tenké“, je teraz štandardný model. Tvar a štruktúra súčasného PS4 tak vyzerá, že konzola je už nejakú dobu v Atkinsovej diéte.

  Test Sony PS4: PlayStation 4 základná trieda je stále vzrušujúca 1

  Aj keď iné konzoly v minulosti ťažili z obmedzení, ako napríklad: Napríklad, PS3 a veľký konkurenčný Xbox One S, vďaka estetike PS4 vyzerajú lacnejšie a skôr ako hračka. Matný a zafarbený exteriér vyzerá skôr ako prvotriedny.

  Stále je to PS4 – najnovšia verzia najpredávanejšej konzoly všetkých čias, ktorá každý deň kladie úsmev na milióny tvárí. Po načítaní prvej hry uvidíte, že vzhľad nie je relevantný a aspoň niektoré z veľmi tenkých možností dizajnu dávajú zmysel.

  Tlačidlá fyzického vloženia a vysunutia sa dajú ľahko nájsť a používať – ​​určite ľahšie ako podivné pruhy citlivé na dotyk originálu. A svetlá LED, ktorá indikuje, či je konzola zapnutá alebo v pohotovostnom režime, je malá a nachádza sa pod tlačidlami. Keď si sadnete pod televízor, nebude vám to vadiť oči.

  Tenký dizajn tiež pomáha skryť konzolu v prípade AV, pretože je menšia ako konzola Xbox One X.

  Test Sony PS4: PlayStation 4 základná trieda je stále vzrušujúca 2

  Existuje obmedzenie: z nejakého dôvodu nevieme, optický digitálny zvukový výstup, ktorý bol prítomný na pôvodnom PS4, zmizol. To nemusí veľa ovplyvniť, ale je zlá správa pre tých, ktorí dávajú prednosť prenosu zvuku priamo cez samostatné reproduktory alebo starý AV prijímač, ktorý neakceptuje HDMI.

  Akékoľvek ďalšie požadované porty vrátane dvoch portov USB 3,1- Zásuvky, Ethernet, vyššie uvedené pripojenie HDMI a slot AUX pre kameru PlayStation (áno, niektorí ľudia to stále používajú, úprimne povedané) sú k dispozícii a sú správne.

  Hry s vysokým dynamickým rozsahom (HDR)

 • Kompatibilné s HDR (ak je pripojený kompatibilný televízor s rozlíšením 4 K) sa vzťahuje iba na určité hry
 • Maximálne výstupné rozlíšenie v rozlíšení Full HD 1080p (Pro ponúka maximum 4K 2160p)
 • Pokiaľ ide o hry – ich hlavná funkcia, ale samozrejme – štandardný štandard PS4 je vynikajúci. Je vylepšený iba o drahšie PS4 Pro alebo Xbox One X.

  Všetky modely PlayStation 4 teraz podporujú HDR (High Dynamic Range) pre hry a relevantný mediálny obsah. Áno, nie út mať na to PS4 Pro.

  Test Sony PS4: PlayStation 4 základná trieda je stále vzrušujúca 3

  Je zrejmé, že HDR je relevantný iba pre osoby s televízorom kompatibilným s HDR a vyžaduje hry, ktoré podporujú širšiu škálu farieb a menší kontrast. Ale keď tak urobia, dopad je len „páni“. V súčasnosti existuje veľa hier, ktoré môžu ťažiť z najhlbších čiernych a najvyšších bielych v HDR. A v budúcnosti bude viac. Väčšina hier PS4 sľubuje grafiku HDR.

 • Ktoré hry PS4 sú kompatibilné s HDR?
 • Používateľské rozhranie

  Používateľské rozhranie sa v priebehu času neustále zlepšuje a teraz je oveľa lepšie ako rozhranie, ktoré sa začalo pred mnohými mesiacmi. V skutočnosti obvykle PlayStation spúšťame po prestávke (čo sa zvyčajne stáva) Nintendo Switch play), aktualizácia musí pokračovať.

  Test Sony PS4: PlayStation 4 základná trieda je stále vzrušujúca 4

  Záplaty pridali v priebehu rokov mnoho nových funkcií a hoci nie sú také zložité ako dashboard Xbox One, je ľahšie orientovať sa a naučiť sa najdôležitejšie aspekty – konkrétne hranie hier.

  Ovládač

 • Dodávaný ovládač pracuje s PS4 a PC
 • Poloha horného panela zhora nadol ukazuje, kto ste
 • Pokiaľ ide o najnovšie PS4 (a skutočne PS4 Pro), spoločnosť Sony prepracovala svoj ovládač DualShock 4Controller. Má dodatočný svetelný pás LED smerujúci k prehrávaču v hornej časti dotykového panela ovládača, ktorý sa líši od pôvodnej verzie. Hráči to tak môžu vidieť, bez toho aby museli obracať gamepad, aby videli, akú farbu majú v multiplayeri alebo podobných hrách.

  Test Sony PS4: PlayStation 4 základná trieda je stále vzrušujúca 5

  Najnovšia klávesnica ponúka aj možnosť komunikácie prostredníctvom pripojenia USB. To znamená, že ho môžete používať napríklad s počítačom bez potreby komplikovaných postupov nastavovania.

  Môžete tiež použiť predchádzajúci ovládač DualShock 4Controller. Takže ak na eBay uvidíte nejaký alebo upgradujete z pôvodnej PlayStation 4 môžete ich použiť ako ďalšie gamepady. A po mnohých hrách možno budete musieť kúpiť ďalší kus: nejakým spôsobom sme roztrhli vložku na analógovej páčke kvôli nadmerným pohybom palca, čo sa nezdá byť neobvyklým problémom.

  Bez 4K UHD Blu-ray

 • Optická jednotka Blu-ray bez jednotky Blu-ray UHD (bez jednotky PS4)
 • 500 možností pevného disku GB 1 TB (môže byť aktualizovaný používateľom)
 • Zistili sme, že najnovší PS4 je najtichší PlayStation 4 ktoré sme už videli, aspoň pri hraní z pevného disku.

  Test Sony PS4: PlayStation 4 základná trieda je stále vzrušujúca 6

  V horúcich dňoch boli chvíle, keď náš pôvodný PS4 vyzeral ako priemyselný fúkač lístia (pravdepodobne kvôli hromadeniu prachu vo vetracích otvoroch v priebehu času), a dokonca aj PS4 Pro môže stonať v horúčave, ale nemali sme tieto problémy s štandardné PS4. Disketová jednotka vydáva pri otáčaní trochu hluku, ale nie je to veľmi nepríjemné.

  K tomu dochádza u diskov s hrami a diskov Blu-ray alebo DVD. Je škoda, že sa spoločnosť Sony rozhodla neaktualizovať jednotku na jednotku schopnú uchovávať 4K ultra HD Blu-ray na žiadnej zo svojich konzol, ktoré spoločnosť Microsoft zahŕňa na Xbox One S a One X. Avšak, HDMI port na PS4 nepodporuje 4K, takže v tomto prípade to nie je relevantné.

  Aj keď existuje argument, že fyzické médiá umierajú. Zdá sa, že spoločnosť Microsoft experimentuje s touto koncepciou po zavedení Xbox One S All-Digital Edition, ktorý, ako už názov napovedá, nemá optickú jednotku.

  Test Sony PS4: PlayStation 4 základná trieda je stále vzrušujúca 7

  Pevný disk PS4 však môžete používať prostredníctvom externého alebo interného USB 3,0- Inovujte pevný disk. Ten je vlastne celkom ľahký, vďaka odnímateľnému nosiču pevného disku, schovaný pod klapkou v zadnej časti. Máme svoje úsilie proti 2,5-Vnútornú jednotku s 2 TB vymenený za Samsung. Pokiaľ máte v ruke správny skrutkovač (Philips č. 1), to nie je dôležité. Za turné nás to stojí ďalších 80 libier, ale stojí to za to.

 • Ako aktualizovať pevný disk PS4
 • Hry

  Všetky tieto rozhovory sme nedosiahli ani vrchol PS4: hry.

 • Najlepšie pripravované hry PS4
 • 37 najlepších hier PS4, ktoré by mal vlastniť každý hráč
 • Nie, technicky to nie je najmocnejšia konzola na svete, ale, človeče, existujú niektoré vysoko kvalitné tituly – najmä niektoré z jeho exkluzívnych titulov, napríklad God of War a Uncharted. 4,

  Existuje aj veľká podpora tretích strán a nezávislých výrobcov. Ak máte radi hádanky, hry na hranie hier, dobrodružstvá, bitky alebo vodičské hry, pre každého je naozaj niečo.

  Table of Contents