Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

test: Pokémon DX Rescue Team Mystery Dungeon

Záchranný tím Pokmon Dungeon Mystre DX

Pokmon Donjon Mystre, ktorý bol uvedený na trh v novembri 2006 na Game Boy Advance a Nintendo DS, bol novým vedľajším účinkom ságy malých vreckových príšer. Zámerom bolo čerpať inšpiráciu zo slávnych spoločenských hier Dungeons and Dragons, ale z omáčky Pikachu. Radikálna zmena z RPG licencie známej všetkým. Tentoraz dokončite ciele stať sa najlepším trénerom v závode. Ste v koži Pokmona, kde budete musieť zostaviť svoj záchranný tím a prísť na pomoc iných Pokmonov.

Ak medzi rokmi 2006 a 2015 (obdobie prepustenia rôznych opusov Donjona Mystra), táto séria nebola veľkým úspechom, s relatívne nízkym predajom, hlboko pod hlavnými hrami pokmonskej ságy. Nintendo vsádza na opätovné spustenie série Nintendo Switch s Pokmonom Donjonom Mystre quipe de SecoursDX, remake opusu Donjon Mystre quipe de Secours Rouge (o Game Boy Advance v roku 2006) a quipe de Secours Bleue (na Nintendo DS ešte v roku 2006). Opus, ktorý zostáva dnes najpredávanejšou ságou. Podarí sa to aj remake?

Budem najlepší šaty…. Pokmon!

Ak chcete začať so základmi, nezabudnite, že myšlienkou tejto ságy Mystery Dungeon nie je chytiť všetky bytosti, vyplniť pokedex a zhromaždiť všetky odznaky, aby ste sa stali majstrom Pokémonov. Cieľom je ponoriť sa do kože Pokmona. Akýkoľvek záujem o Pokmon Mystery Dungeon spočíva v tomto. Od jedného krásneho dňa už nie ste človek, ale Pokmon. Rýchlo spoznáte ďalších Pokmonov, ktorí sa stanú vašimi priateľmi, a ďalšie malé príšery, ktoré budú potrebovať vašu pomoc. Ani jeden, ani dva, nechcete mať vedúceho záchranného tímu. Vaším cieľom bude pomôcť Pokémonom v núdzi výmenou za stopy a informácie o podivnom fenoméne, ktorý z vás urobil malé monštrum. S cieľom získať späť svoju ľudskú podobu. Je zrejmé, že sa nenachádzame v najväčšom scenári videohier. Vďaka tomuto remake (alebo kvôli nemu) sú línie dialógu omnoho početnejšie ako v roku 2006 a jeho kvalita si vyžaduje niečo. Ako sme už mohli spomenúť v našom prehľade Pokmon pe a Shield, pokémonská séria má už nejaký čas tendenciu byť príliš detinská, čo vedie k skutočne zbytočným dialógom. Niektoré sa tým nevyhnutne môžu odložiť, pretože aj rýchle odovzdávanie dialógov je dlhé.

Je to krásne moje žalárium

Záchranný tím Pokmon Dungeon Mystre DX

nintendo

Prvá vec, ktorá nás na začiatku tohto dobrodružstva zasiahne, je nová grafika, vďaka ktorej je tento remake naozaj pekný. Dokončite 2D, umiestnite 3D v grafickom štýle, ktorý nám pripomína kresby ceruzkou, s veľmi peknými malými efektmi. Máme tucet rôznych miest s dungeony v snehu, dungeony v horách, v pevnosti a všetky ponúkajú svoju malú grafickú nohu a ich pekné malé efekty. Bohužiaľ, v televíznom režime mágia funguje o niečo menej. Zdá sa, že hra bola optimalizovaná pre prenosný režim (rovnako ako žáner hry, ktorý je skôr mobilnou hrou ako konzolovou hrou).

Celá hudba mala tiež právo na malé remixovanie a je oveľa príjemnejšie ju počúvať. Ale potom znova, rovnako ako v pôvodnom opuse, niektorí môžu rýchlo unaviť nás a urobiť z nás bláznovstvo do tej miery, že sa stlmí zvuk.

Dungeon & Charizard

Pokmon Dungeon Mystre DX Switch

nintendo

Tím Pokmon Dungeon Mystre Rescue DX je preto RPG hrou Dungeon s kožou Pokmon. Lietate v žalároch na niekoľkých úrovniach (či už stúpajúcich alebo klesajúcich). Postupujete v rôznych polohách (vpred, vzad, vpravo, vľavo alebo diagonálne) a akonáhle urobíte krok, urobia to aj vaši nepriatelia. Niekoľkokrát budete konfrontovaní s jedným alebo viacerými divými Pokmonmi, ktorým budete musieť čeliť. Na tento účel, rovnako ako v hlavnej sérii, máte štyri schopnosti a obmedzený počet PP na víťazstvo v zápase. Ak ste zranení alebo váš Pokmon trpí zdravotným postihnutím (otrávený, spiaci atď.), Môžete tiež konať s lektvarmi, bobuľami atď. Pokmonská duša je zachovaná.

Preto budete musieť preskúmať kobky, aby ste pripravili všetky ditemy, ktoré vás uzdravia. Ale tiež nájsť zlaté mince na nákup nových predmetov, nové zručnosti v dedine. Obec, ktorá bude hlavným HUBom vášho dobrodružstva, kde si budete môcť vytvoriť kempy pre Pokmon, ktorí sa chcú pripojiť k svojmu tímu, spravovať svoje peniaze v banke tak, aby ste ich nestratili v prípade smrti v žalári, nakupujte a predávajte predmety a dokonca vás trénujú! Je to tiež v dedine, kde bude možné riadiť váš tím Pokmon a budú sa konať niektoré udalosti príbehového režimu.

Záchranný tím Pokmon Village Mystre Dungeon DX

nintendo

Veľkou správou tohto opusu je automatický režim. Čo hru výrazne uľahčí, ale nebude to skutočne vzrušujúce. V skutočnosti všetko, čo musíte urobiť, je stlačiť kláves L, aby sa váš tím automaticky posunul smerom k hlavným objektom, ktoré sa majú vyzdvihnúť, k hornej alebo dolnej úrovni žalára. Preto nie je možné stratiť sa a chodiť v kruhoch. Ešte lepšie je, že ak stlačíte tlačidlo A na vašom Pokmonovi, automaticky sa uskutoční boj, v ktorom pošle jeho najúčinnejší útok proti príslušnému nepriateľovi. Táto automatická strana je nielen úprimná, ale tiež odstraňuje všetok záujem z hry. Ďalšou novou funkciou je váš posilňovací tím. Ak idete do žalára a váš hlavný tím je vyradený, môžete poslať druhý tím, aby oživil svojich priateľov a pokračoval v žalári, kde ste zomreli.

Celkovo kobky sledujú jeden druhého a vyzerajú rovnako. Hra sa rýchlo stáva opakujúcou a nudnou. Všetky questy (sekundárne a hlavné) budú globálne rovnaké. Z bodu A do bodu B a jediným rozdielom bude počet nepriateľov a ich sila. Niekedy budete musieť ísť a zachrániť 2-3 Pokmon knockout v žalári. Niekedy bude potrebné ísť na záchranu stratených, ale kobky sa normálne nemenia. Chýba mu toto niečo, čo vám umožňuje byť hlboko v dobrodružstve a nebaviť sa. Tempo zostáva pomalé, dobrodružstvo sa nemení a je to hanba.

Ďalšou novinkou je možnosť navrhnúť tím 8 Pokmon (proti 4 v pôvodnom znení). Takže môžete tiež prezerať osem žalárov. Netreba dodávať, že sa rýchlo stáva nezvládnuteľným, najmä ak sa chcete v tuneli otočiť.

Môj názor na záchranný tím Pokmon Dungeon Mystre DX

S Pokmon Dungeon Mystre vybaveným SecoursDX ponúka Nintendo dobrý remake ako celok, ale samotná hra zostáva rovnaká ako v pôvodnej verzii. Ak je teda kvalita remake pomerne dobrá, jeho obsah je stále obmedzený ako v roku 2006. Takže skončíme hrou, ktorá sa veľmi rýchlo opakuje a ktorá je vďaka svojej novej automatickej funkcii zjednodušená. V priebehu hodín sme získali dojem, že hra bola navrhnutá pre mobilné telefóny, kde môžeme spustiť rýchlu hru na verejnú dopravu, aby sme z času na čas urobili žalár. Okrem toho je tento dojem posilnený, keď vidíme, že hra je v prenosnej verzii lepšie optimalizovaná ako v televíznej verzii. Takže, remake ako je tento, pre fanúšikov žánru cena znížená, prečo nie. Ale cena, ktorá kolíše medzi 49,99 a 59,99, spôsobuje veľa práce.

Záchranný tím Pokmon Mystre Dungeon DX

49.99

6

Note

6,0/ 10

Máme radi

  • Graficky je to veľmi pekné
  • Druhý tímový systém v prípade smrti
  • Automatická funkcia …

Máme radi menej

  • Veľmi (príliš) opakujúci sa
  • Stále veľmi detinské dialógy
  • Automatická funkcia …
  • Zabudnutý scenár

Table of Contents