Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Tesla: Elon Musk zva┼żuje v├Żrobu elektrickej dod├ívky so sol├írnymi panelmi


Elon Musk hovoril o mo┼żn├Żch bud├║cich elektrick├Żch dod├ívkach podp├şsan├Żch Teslu po─Źas novej pas├í┼że v podcaste Joea Rogana. Pre neho by bol tento typ vozidla najrozumnej┼í├şm rie┼íen├şm integr├ície sol├írnych panelov na strechu elektromobilov.

Pred nieko─żk├Żmi t├Ż┼żd┼łami miliard├ír hovoril o mo┼żnosti vytvorenia elektrick├Żch dod├ívok Tesla. Nazna─Źil, ┼że spolo─Źnos┼ą sa v nasleduj├║com roku obr├íti na tak├ęto slu┼żby.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż:
Model S Yoke Steering Wheel by bol v Eur├│pe kone─Źne leg├ílny

Dod├ívka Tesla, inteligentn├í mo┼żnos┼ą integr├ície sol├írnych panelov

Sol├írne panely na nab├şjanie elektrick├Żch vozidiel: rozumn├ę man┼żelstvo… teoreticky. Vozidl├í, ako napr├şklad Prius Prime od Toyoty, sa chceli odv├í┼żi┼ą integr├íciou sol├írnych striech, no opakuj├║cim sa probl├ęmom je (nedostato─Źn├í) akumulovan├í energia. Pod─ża testov oElektrick├ęsol├írna strecha Prius Prime m├┤┼że len prida┼ą 2 m├şle (pribli┼żne 3,2 km) uprostred d┼ła. A, samozrejme, z├íle┼ż├ş na regi├│ne, kde sa nach├ídzate, a na po─Źas├ş.

Technol├│gie sol├írnych panelov sa v┼íak r├Żchlo menia. Tvrd├ş to gener├ílny riadite─ż spolo─Źnosti Tesla, ktor├Ż na t├║to t├ęmu hovoril v podcaste Sk├║senos┼ą Joea Rogana, dod├ívky by mohli by┼ą dobr├Żm miestom na experimentovanie s touto technol├│giou. ÔÇť(ÔÇŽ) Preto┼że m├íte ve─żk├Ż ploch├Ż priestor, to je vlastne miesto, kde sol├írna energia d├íva trochu v├Ą─Ź┼í├ş zmysel vysvet─żuje.

M├┤┼żete ma┼ą aj sol├írnu strechu a kedy [le van] je nehybn├Ż, zhasn├║ [les panneaux] po stran├ích, aby poskytovali tie┼ł. Teraz s trojn├ísobn├Żm, ve─żk├Żm a rovn├Żm povrchom m├┤┼żete za─Źa┼ą ma┼ą dostatok slnka na dosah pribli┼żne 30 m├ş─ż. [50 km] za de┼ł pokra─Źuje Elon Musk.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż:
Pod─ża Elona Muska sa Cybertruck od Tesly za─Źne s├ęriovo vyr├íba┼ą v roku 2022

Dod├ívka podp├şsan├í Teslou?

Elon Musk tie┼ż spomenul my┼ílienku dod├ívky podp├şsanej Teslou na konci janu├íra, po─Źas prezent├ície ┼ítvr┼ąro─Źn├Żch v├Żsledkov skupiny.

Na ot├ízku analytika na t├║to t├ęmu podnikate─ż povedal: ÔÇ× Mysl├şm, ┼że Tesla v ur─Źitom okamihu ur─Źite vyrob├ş elektrick├Ż elektrick├Ż minivan. S├║─Źasn├Ż probl├ęm Tesly spo─Ź├şva vo v├Żrobe bat├ęri├ş novej gener├ície, s ktor├Żmi sa spolo─Źnos┼ą u┼ż teraz sna┼ż├ş dr┼ża┼ą krok pre svoje vlajkov├ę sedany.

zdroj: Electrek