Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Tesla chce spustiť výrobu svojho humanoidného robota Optimus už v roku 2023


Projekt Tesla Bot už čoskoro uzrie svetlo sveta. Optimus je humanoidný robot vytvorený Elonom Muskom a ohlásený v auguste 2021. Robot by mohol byť konečne vyrobený už v roku 2023.

To, čo vyzeralo ako dlhodobý projekt, sa teraz stalo prioritou kalifornskej spoločnosti: Elon Musk vkladá veľké nádeje do vplyvu Tesla Bot na naše ekonomiky.

Muskove prekvapenie

Neočakávalo sa, že robot príde tak skoro a Musk všetkých prekvapil vyhlásením, že prvý Optimus by mohol byť vyrobený už budúci rok. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla zdieľal tieto informácie včera na konferencii Tesla Cyber ​​​​Rodeo.

Svoje publikum tiež uistil, že robot bude skutočnou revolúciou v organizácii práce a domácich prác. Robot by mohol nahradiť ľudí vo všetkých úlohách, ktoré už nechcú robiť, vrátane úloh “ nebezpečné “. Musk tvrdil, že robot by „ zvrátiť naše ekonomiky “. Je isté, že svetovú situáciu v oblasti zamestnanosti by výrazne zmenilo zavedenie robustného robota schopného nahradiť ľudskú prácu. „Robotifikácia“ ekonomiky však nepochádza z projektov Elona Muska a je už pozorovateľná v určitom počte ekonomických sektorov.

Nie je isté, že robot bude pripravený na výrobu od roku 2023: bolo vyjadrených veľa pochybností, najmä pokiaľ ide o úplne humanoidnú podobu tohto Tesla Bota. V skutočnosti môže byť výroba tohto ľudského vzhľadu obzvlášť náročná. Okrem toho by robot mohol stáť najmenej 10 000 dolárov, čo je cena, ktorá spochybňuje jeho schopnosť „ revolúciu v ekonomike “.

Na tú istú tému:
Mysleli ste si, že je ľahké postaviť maznajúceho sa robota? Zamysli sa znova !

zdroj: Electrek