Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Teraz tie┼ż ako aplik├ícia: Centr├ílna vl├ída vyd├íva ofici├ílnu aplik├íciu NL-Alert

V Holandsku m├íme u┼ż nieko─żko rokov leteck├Ż poplach, ktor├Ż zaznie poplach v pr├şpade n├║dze, aby sme informovali verejnos┼ą o tejto situ├ícii. Vl├ída to nakoniec chce nahradi┼ą NL-Alert, n├║dzov├Żmi upozorneniami, ktor├ę dostanete na telef├│ne. Potreba samostatnej aplik├ície existuje u┼ż nejak├Ż ─Źas a vl├ída ju kone─Źne vydala. Varovanie je, ┼że aplik├ícia nenahr├ídza norm├ílne upozornenie NL-Alert a vl├ída preto odpor├║─Źa nastavi┼ą vo svojom telef├│ne iPhone funkciu NL-Alert.

Aplikácia NL-Alert bola oficiálne vydaná

V├Żhodou norm├ílneho v├Żstrahy NL je, ┼że hl├ísenia sa prij├şmaj├║ aj pri pre┼ąa┼żen├ş sto┼żiarov. V pr├şpade n├║dze m├┤┼żu by┼ą siete vypnut├ę, ale NL-Alert bude st├íle prich├ídza┼ą na v├í┼í telef├│n. Nov├í aplik├ícia je preto predov┼íetk├Żm doplnkom k existuj├║cej slu┼żbe. Aplik├ícia je v┼íak rie┼íen├şm pre ─żud├ş, ktor├ş z ak├ęhoko─żvek d├┤vodu (v┼żdy) neprij├şmaj├║ norm├ílne spr├ívy spr├ívne a pre ktor├Żch nie je mo┼żn├ę na zariaden├ş iPhone nastavi┼ą funkciu NL-Alert.

Upozornenia aplikácie NL-Alert.

Domovsk├í obrazovka aplik├ície zobrazuje mapu Holandska. ─îerven├ę oblasti ozna─Źuj├║, kde sa uplat┼łuje upozornenie NL. M├┤┼żete filtrova┼ą akt├şvne a neakt├şvne upozornenia. Klepnut├şm na ─Źerven├║ oblas┼ą m├┤┼żete z├şska┼ą viac inform├íci├ş o dian├ş na danom mieste. V dolnej ─Źasti m├┤┼żete tie┼ż preh─żad├íva┼ą spr├ívy z minul├ęho t├Ż┼żd┼ła. Chcete tipy, ─Źo robi┼ą v r├┤znych n├║dzov├Żch situ├íci├ích? Potom to n├íjdete pod nadpisom Bu─Ćte pripraven├ş, M├┤┼żete si pre─Ź├şta┼ą, ─Źo m├┤┼żete robi┼ą pri extr├ęmnom po─Źas├ş, po┼żiari a v├Żbuchoch, pri radi├ícii, z├íplav├ích, terorizme, vln├ích chor├┤b a epid├ęmi├ích a ─Ćal┼í├şch.

Aplikácia NL-Alert s programom Be ready.

Ak aplik├ícii udel├şte povolenie na svoju polohu, v┼żdy dostanete upozornenie t├Żkaj├║ce sa va┼íej aktu├ílnej polohy. Po prvom spusten├ş m├┤┼żete ur─Źi┼ą svoju polohu pre jednu rel├íciu alebo pri pou┼ż├şvan├ş aplik├ície. Mo┼żnos┼ą v┼żdy pou┼ż├şva┼ą svoju polohu, tak┼że aj ke─Ć aplik├ícia nie je akt├şvna, m├┤┼żete ju nastavi┼ą tak, ┼że aplik├íciu zavriete a pomocou tejto mo┼żnosti prostredn├şctvom Nastavenia> Ochrana osobn├Żch ├║dajov> Slu┼żby ur─Źovania polohy> NL-Alert zapn├║┼ą sa. Ak nechcete, aby aplik├ícia sledovala va┼íu polohu, m├┤┼żete sa tie┼ż rozhodn├║┼ą dost├íva┼ą upozornenie pre cel├ę Holandsko alebo nastavi┼ą preferovan├ę miesto. M├┤┼żete zada┼ą presn├ę adresy a zvoli┼ą si okruh sami, napr├şklad z va┼íej dom├ícej alebo pracovnej adresy. Poloha sa potom zobraz├ş na mape ─Źiernym kruhom.

Nastavenia aplikácie NL-Alert.

Preto┼że sa vl├ída rozhodla opusti┼ą svoju vlastn├║ aplik├íciu na dlh├║ dobu, ─Ćal┼í├ş holandsk├Ż v├Żvoj├ír sa rozhodol vyda┼ą samotn├║ aplik├íciu NL-Alarm. Je to rovnak├ę ako v pr├şpade ofici├ílnej aplik├ície NL-Alert a umo┼ż┼łuje v├ím tie┼ż nastavi┼ą preferovan├ę polohy. V tom ─Źase sme vyhl├ísili ofici├ílnu aplik├íciu za najlep┼íiu holandsk├║ aplik├íciu mesiaca novembra 2019.

Nechcete v├┤bec aplik├íciu pre NL-Alert? V na┼íom tipe na nastavenie funkcie NL-Alert na zariaden├ş iPhone si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą, ako povoli┼ą n├║dzov├ę spr├ívy.