Teraz môžete získať nový oficiálny tmavý režim WhatsApp v systéme Android hneď teraz. Android: Gadget Hacks

Keď Android 10 pridal temný režim pre celý systém, hordy vývojárov aplikácií sa ponáhľali, aby podporili túto funkciu. To dokonca pomohlo používateľom v systéme Android 9 a nižšie, pretože väčšina aplikácií sa teraz dá nastaviť ako tmavá téma. Dôraz na väčšina – WhatsApp na prvý pohľad zjavne chýba. To sa dnes mení.

Nová temná téma sa práve objavila v najnovšej beta verzii WhatsApp. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je stiahnutie aktualizácie. Potom môžete nastaviť, aby WhatsApp zostal vždy v tmavom režime, alebo ak máte systém Android 10, môžete nastaviť, aby rešpektoval nastavenie tmavého režimu pre celý systém. Môže to znieť komplikovane, ale bude to trvať iba minútu alebo dve.

krok 1: Nainštalujte najnovšiu verziu APK WhatsApp

Pre túto chvíľu budete musieť naložiť novú beta verziu WhatsApp, aby ste vyskúšali tmavý režim. To znamená, že budete musieť v telefóne povoliť „Neznáme zdroje“ alebo „Inštalovať neznáme aplikácie“.

Doplnková aktualizácia tejto aktualizácie nijako nepoškodí vaše zariadenie. Je to oficiálna aktualizácia z WhatsApp, takže sa nainštaluje na vrchol vašej existujúcej verzie WhatsApp a stále vám umožní získať budúce aktualizácie aplikácie z Obchodu Play.

Z telefónu teda choďte na odkaz uvedený nižšie. Prejdite nadol a klepnite na tlačidlo „Stiahnuť APK“ a potom v kontextovom okne potvrďte svoj výber. Po dokončení sťahovania súboru klepnite na ikonu Sťahovanie dokončené na stavovom riadku a potom na výzvu stlačte tlačidlo „Inštalovať“.

krok 2: Povoliť tmavý režim

Teraz klepnite na tlačidlo ponuky s tromi bodkami v pravom hornom rohu obrazovky a vyberte položku „Nastavenia“. Odtiaľ klepnite na „Rozhovory“ a potom klepnite na „Téma“ na nasledujúcej stránke.

V rozbaľovacej ponuke si môžete vybrať možnosť „Tmavý“ a okamžite použiť temnú tému bez ohľadu na to, na ktorej verzii systému Android máte. Konkrétne v prípade systému Android 10 si môžete vybrať možnosť „Predvolený systém“, aby aplikácia automaticky povolila alebo zakázala tmavý režim vždy, keď zapnete alebo vypnete tmavý režim v celom systéme.

Teraz môžete získať nový oficiálny tmavý režim WhatsApp v systéme Android
Teraz môžete získať nový oficiálny tmavý režim WhatsApp v systéme Android

Tmavá téma WhatsApp obsahuje všade tmavšie farby s textom, ktorý nie je príliš jasný. Najlepšie zo všetkého je, že tmavá téma sa použije aj na predvolené pozadie stránky chatu, čo znamená, že pri prechode medzi svetlými a tmavými témami už nemusíte vymieňať tapetu.

Titulný obrázok, snímky obrazovky a súbory GIF od Amboy Manalo /