Teraz áno! Xiaomi aktualizuje Mi A2 Lite na Android 10…

xiaomi mia2 lite dostupná aktualizácia pre Android 10. apríla 2020

Ak máte Mi A2 Lite, máte šťastie, pretože oficiálna aktualizácia na Android 10 so systémom Android One príde čoskoro, ak ste ešte nedostali oznámenie. Jeden máme tu v Španielsku a už sa dostal aj k nám. To je nepochybne veľmi dobrá správa, ale stále je pár vecí, ktoré by ste mali vedieť, keďže to nie je prvýkrát, čo Xiaomi vydáva aktualizáciu pre Android 10 na Mi A2 Lite.

Xiaomi má dobré skúsenosti s podporou svojich mobilných telefónov, pomerne pravidelne aktualizuje vrstvu prispôsobenia MIUI a vydáva bezpečnostné záplaty na zlepšenie výkonu a bezpečnosti systému, čím sa odlišuje od mnohých iných výrobcov. Ale, pokiaľ ide o sériu Mi A, so systémom Android One sa veci drasticky menia.

žiaľ, viac ako raz aktualizácie pre mobily Xiaomi Android One prišli s chybami alebo chybamiTo je prípad Mi A2 Lite a dokonca aj Mi A3. Najmä v prípade Mi A2 Lite, veľmi obľúbeného mobilu, ktorý bude určite viac ako jeden používať. Xiaomi malo vážne problémy pri prvom spustení Androidu 10.

Je druhýkrát kúzlo? Nová aktualizácia Mi A2 Lite na Android 10 je stabilná

android 10 novinky xiaomi mia2 lite

S Androidom One je logické myslieť si, že Mi A dostane predovšetkým dôležité aktualizácie, ktoré Google vydáva. To je pravda, ale to neznamená, že je to dobrá správa, ako bolo preukázané. Pri prvom pokuse o aktualizáciu Mi A2 Lite na Android 10 to uviedlo niekoľko používateľov Mobil sa po aktualizácii nezapol alebo sa jednoducho nalepil na logo nabíjania. Našťastie sa tieto chyby nerozšírili medzi väčšinu používateľov, pretože išlo o čiastočné vydanie (veľmi opatrný v Xiaomi).

Na druhej strane je pravda, že nie všetky prezentované chyby, ale no tak, Nie je to o šťastí, ide o to, že si svoj mobil môžete aktualizovať bez strachu z niečoho zlého, aj keď tá možnosť tu vždy je… Každopádne, čas pokročil a Xiaomi už má pripravenú verziu bez kritických chýb.

Všetky novinky o Androide 10 na vašom Mi A2 Lite

Aktualizácia operačného systému nie je povinná, stojí to za to, ak vezmeme do úvahy nové funkcie, navrhnuté tak, aby zlepšili zážitok zo systému Android. V prípade systému Android 10 ide o vrchol:

  • Nové gesto pre navigačnú lištu.
  • nakoniec a temná téma pre Android.
  • Väčšia kontrola súkromia vo vašich osobných údajoch.
  • Vylepšenia aktualizácie zabezpečenia systému.
  • Živý prepis, na vytváranie automatických titulkov k videám, podcasty a zvukové správy.
  • Vymeňte aplikáciu Xiaomi Radio prostredníctvom aplikácie Qualcomm.
  • Ďalšie menšie vylepšenia.

Stále sú tam nejaké chyby, nič vážne

Aj keď je aktuálna verzia stabilná a nebudete mať vážne problémy, ktoré sa vyskytli v prvom kole aktualizácií, drobné poruchy, ako je zvýšené vybitie batérie, stále pretrvávajú, nič z iného sveta a to sa nedá opraviť jednoduchou menšou aktualizáciou. Ktoré, s vedomím reputácie, ktorú si Xiaomi udržiava v podpore softvéru, je veľmi pravdepodobné, že sa to stane skôr ako neskôr.

Konkrétne hovoríme o verzii v11.0.4.0.QDLMIXM, preto buďte veľmi opatrní, ak tento kód uvidíte na svojom mobile, chystáte sa získať Android 10. Navyše táto aktualizácia zaváži 1,pätnásť GB a aby sa predišlo novým incidentom, Xiaomi sa opäť rozhodlo spustiť aktualizáciu postupne, aby včas odhalilo chyby, čo sa doteraz nestalo, takže si môžeme myslieť, že teraz sa im to podarilo.

Čo by ste mali urobiť, keď sa na vašom mobile zobrazí upozornenie na aktualizáciu systému?

chyby aktualizácia android 10 xiaomi mia2 lite stiahnuť

dobre, Táto rada neplatí len pre Xiaomi Android One, ale aj pre mnohé dôležité aktualizácie systému, na akomkoľvek mobile alebo značke.

Chápeme, že je veľmi lákavé chcieť mať najnovší Android čo najskôr, ale najrozumnejšie je po spustení chvíľu počkať aktualizácie a pozrite si oficiálne fóra alebo dôveryhodné zdroje, kde ostatní používatelia, ktorí už aktualizáciu vyskúšali, môžu povedať, ako to dopadlo. Takto si budete musieť počkať viac, to áno, ale mohli by ste si ušetriť zlý čas, ktoré nikdy nemáte radi.