T├ęma OceanWP WordPress: podrobn├Ż preh─żad: je to dobr├ę?

OceanWP je r├Żchlo sa na─Ź├ştavaj├║ca t├ęma WordPress, ktor├í m├í ve─żk├║ podporu pre doplnky tret├şch str├ín a tvorcov str├ínok drag-and-drop.

Navy┼íe, jeho uk├í┼żkov├Ż syst├ęm t├ęm v├ím umo┼ż┼łuje transformova┼ą va┼íe webov├ę str├ínky jedin├Żm kliknut├şm.

OceanWP pon├║ka mno┼żstvo nefunk─Źn├Żch funkci├ş a jeho funkcie mo┼żno vylep┼íi┼ą aj mno┼żstvom bezplatn├Żch a pr├ęmiov├Żch roz┼í├şren├ş doplnkov. Ak inovujete na bal├şk OceanWP Core Extensions, je k dispoz├şcii aj viac n├ívrhov mot├şvov.

Niet divu, ┼że dizajn je mimoriadne popul├írny. Bezplatn├í verzia t├ęmy je aktivovan├í na viac ako 300 000 webov├Żch str├ínkach a m├í takmer dokonal├ę p├Ą┼ąhviezdi─Źkov├ę hodnotenie na WordPress.org.

V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żem, ─Źo OceanWP m├┤┼że pon├║knu┼ą a ako ho m├┤┼żete pou┼żi┼ą na vytvorenie profesion├ílne vyzeraj├║cej webovej str├ínky.

Viac├║─Źelov├í t├ęma WordPress

OceanWP je modern├Ż dizajn WordPress – citliv├Ż a podporuje viac jazykov.

Integr├ícia WooCommerce je fantastick├í, s mnoh├Żmi nastaveniami WooCommerce integrovan├Żmi priamo do webov├Żch str├ínok; napr├şklad rozlo┼żenie m├í kontextov├ę okno n├íkupn├ęho ko┼í├şka a pl├ívaj├║ci pruh n├íkupn├ęho ko┼í├şka. K dispoz├şcii je tie┼ż re┼żim r├Żchleho zobrazenia, ktor├Ż umo┼ż┼łuje z├íkazn├şkovi zobrazi┼ą produkt bez opustenia str├ínky.

D├┤vody milova┼ą OceanWP

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Spolo─Źn├Żm probl├ęmom os├┤b, ktor├ę nie s├║ dizajn├ęrmi (ako ja), je to, ┼że m├┤┼że by┼ą ┼ąa┼żk├ę zmeni┼ą t├ęmu WordPress nad jej p├┤vodn├Ż dizajn. Iste, zmena farieb a p├şsiem je celkom jednoduch├í, ale t├ęmy WordPress nie v┼żdy u─żah─Źuj├║ ├║pravu celkovej ┼ítrukt├║ry.

Toto nie je probl├ęm s programom OceanWP. M├┤┼żete si vybra┼ą z mnoh├Żch profesion├ílnych rozlo┼żen├ş WordPress, ktor├ę mo┼żno importova┼ą na va┼íe webov├ę str├ínky pomocou demon┼ítra─Źn├ęho syst├ęmu t├ęm.

Dajme kreat├şvne

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Kvalita uk├í┼żok t├ęmy je vysok├í.

Hoci s├║ v┼íetky rozlo┼żenia pou┼żite─żn├ę pre r├┤zne typy webov├Żch str├ínok, v├Ą─Ź┼íina z nich je navrhnut├í na konkr├ętny ├║─Źel, napr├şklad internetov├Ż obchod alebo firemn├║ webov├║ str├ínku.

Uk├í┼żka t├ęmy knihy

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Pre OceanWP je k dispoz├şcii viac ako 20 roz┼í├şren├ş doplnkov, ktor├ę je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą na pridanie ─Ćal┼í├şch mo┼żnost├ş ┼ít├Żlov, ─Ćal┼í├şch widgetov pre tvorcov str├ínok, nov├Żch typov vlastn├Żch pr├şspevkov a ─Ćal┼í├şch.

Pr├ęmiov├ę roz┼í├şrenia je mo┼żn├ę zak├║pi┼ą ako bal├şk alebo samostatne za $ 90,99 ro─Źne.

Roz┼í├şrte funk─Źnos┼ą o roz┼í├şrenia doplnkov

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Ak pou┼ż├şvate star├║ t├ęmu WordPress, mo┼żno zist├şte, ┼że elegantn├ę str├ínky, ktor├ę ste vytvorili pomocou n├ístroja na vytv├íranie a pres├║vanie my┼íou, napr├şklad Divi, sa komprimuj├║ do malej oblasti na pl├ítne uprostred str├ínky.

Na┼í┼ąastie, OceanWP bol vytvoren├Ż s oh─żadom na tvorcov str├ínok.

Na ka┼żdej str├ínke m├┤┼żete definova┼ą, ─Źi sa maj├║ zobrazi┼ą bo─Źn├ę panely, hlavi─Źky a p├Ąty. M├┤┼żete tie┼ż ovl├ída┼ą ─Ćal┼íie d├┤le┼żit├ę nastavenia str├ínky, ako napr├şklad logo a okraje.

T├íto ├║rove┼ł kontroly znamen├í, ┼że si m├┤┼żete ka┼żd├║ str├ínku n├íle┼żite prisp├┤sobi┼ą a zabezpe─Źi┼ą s├║lad ┼ítrukt├║ry a obsahu webovej str├ínky.

Podpora generátora stránky

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Aj ke─Ć pre OceanWP je k dispoz├şcii 13 pr├ęmiov├Żch roz┼í├şren├ş doplnkov, existuje tie┼ż ve─żk├í ─Źas┼ą funkci├ş, ktor├ę s├║ zadarmo.

In┼ítal├ícia OceanWP a odpor├║─Źan├ę doplnky

OceanWP si m├┤┼żete stiahnu┼ą z WordPress.org alebo priamo zo str├ínky mot├şvov v ─Źasti vzh─żad WordPress.

T├ęma OceanWP WordPress

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Po aktiv├ícii OceanWP sa zobraz├ş spr├íva, ktor├í odpor├║─Źa nain┼ítalova┼ą tri doplnky WordPress: Elementor, Ocean Extra a WP Forms.

V├Żvoj├íri by mali zd├┤razni┼ą, ┼że Ocean Extra je povinn├Ż doplnok, nie odpor├║─Źan├Ż doplnok. Funkcie vit├ílnych t├ęm, ako je dashboard OceanWP, sa nebud├║ zobrazova┼ą, pokia─ż nebude aktivovan├í funkcia Ocean Extra.

Odpor├║─Źan├ę pr├şslu┼íenstvo

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Teraz je be┼żn├ę, ┼że v├Żvoj├íri doplnkov prived├║ pou┼ż├şvate─żov na uv├ştaciu str├ínku po aktiv├ícii alebo zobrazia uv├ştaciu spr├ívu v hornej ─Źasti ka┼żdej str├ínky.

Oce┼łujem, pre─Źo to v├Żvoj├íri robia, ale ke─Ć sa aktivuje viacero doplnkov WordPress naraz, m├┤┼że to by┼ą ohromuj├║ce.

Zistil som, ┼że to tak je v pr├şpade OceanWP, ke─Ć som s├║─Źasne aktivoval formul├íre Elementor, Ocean Extra a WP.

Po─Źn├║c formul├írmi WP

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Po aktiv├ícii odpor├║─Źan├Żch doplnkov som bol presmerovan├Ż na domovsk├║ str├ínku formul├írov WP. Uv├ştacia str├ínka formul├írov WP sp├┤sobila, ┼że str├ínka vyzerala trochu chaoticky.

Dokonca aj po prechode na in├║ str├ínku na mojom webe som bol st├íle bombardovan├Ż spr├ívami. Bolo mi odporu─Źen├ę spusti┼ą sprievodcu nastaven├şm, stiahnu┼ą roz┼í├şrenie Ocean Sticky Header, rozhodn├║┼ą sa pre anonymn├Ż zber ├║dajov doplnku pre Elementor a necha┼ą hodnotenie na WordPress.org pre OceanWP.

Ako som povedal, bolo to ohromuj├║ce.

Spr├ívy pre odpor├║─Źan├ę doplnky

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Plne podporujem funk─Źnos┼ą, ako napr├şklad vytv├íranie str├ínok a kontaktn├Żch formul├írov, ktor├ę sa prid├ívaj├║ k t├ęme pomocou doplnkov. Nie je potrebn├ę znovu objavova┼ą koleso, tak┼że zlep┼íenie funk─Źnosti prostredn├şctvom doplnkov je takmer v┼żdy najlep┼íia cesta.

Mysl├şm si v┼íak, ┼że v├Żvoj├íri OceanWP musia vylep┼íi┼ą t├║to ─Źas┼ą in┼ítala─Źn├ęho z├í┼żitku v prospech nov├Żch pou┼ż├şvate─żov WordPress.

Nastavenie vášho webu

Sprievodca nastaven├şm OceanWP v├ím pom├┤┼że za─Źa┼ą s t├ęmou.

Aby bol Sprievodca nastaven├şm k dispoz├şcii, mus├ş by┼ą aktivovan├ę bezplatn├ę roz┼í├şrenie Ocean Extra.

za─Źiatok

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Dizajn webovej str├ínky si m├┤┼żete vybra┼ą na nasleduj├║cej str├ínke.

Z tejto str├ínky si m├┤┼żete prezrie┼ą a nain┼ítalova┼ą 13 uk├í┼żok bezplatn├Żch uk├í┼żok. Ak chcete, m├┤┼żete tento krok presko─Źi┼ą.

Vyberte uk├í┼żku ┼íabl├│ny

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Rozhodol som sa importova┼ą cestovn├ę uk├í┼żku.

Potom mi odporu─Źili importova┼ą obsah do novej in┼ítal├ície WordPress. Svoju datab├ízu m├┤┼żete vymaza┼ą pomocou doplnku na obnovenie datab├ízy WordPress, ako je WP Reset, WordPress Advanced Reset alebo WP Reset.

Na tejto str├ínke boli pod─ża potreby ozna─Źen├ę aj r├┤zne doplnky. Okrem odpor├║─Źan├Żch doplnkov, ktor├ę som predt├Żm aktivoval, mi bolo povedan├ę, aby som si nain┼ítaloval aj bezplatn├ę vlastn├ę doplnky pre bo─Źn├Ż panel a zdie─żanie v soci├ílnej sieti.

Zauj├şmav├ę je, ┼że pod─ża potreby boli ozna─Źen├ę aj dva pr├ęmiov├ę doplnky, Sticky Header a Elementor Widgets. Toto ma prekvapilo, preto┼że cestovn├ę demo sa dalo nain┼ítalova┼ą zadarmo.

Tieto dva doplnky sa pred├ívaj├║ za $ 90,99 ka┼żd├Ż rok. Nie s├║ drah├ę, ale nemysl├şm si, ┼że ┼żiadny demo dizajn vy┼żaduje spr├ívne fungovanie doplnku pr├ęmiov├ęho doplnku. Prich├ídza ako z├íludn├Ż sp├┤sob, ako prin├║ti┼ą pou┼ż├şvate─żov k aktualiz├ícii.

Na┼í┼ąastie m├┤┼żete prejs┼ą na ─Ćal┼í├ş krok bez ich in┼ítal├ície. To v┼íak znamen├í, ┼że kone─Źn├Ż v├Żsledok sa nezhoduje s uk├í┼żkou t├ęmy.

V dolnej ─Źasti tejto str├ínky m├┤┼żete tie┼ż potvrdi┼ą, ktor├ę ├║daje chcete importova┼ą. V┼íetky mo┼żnosti s├║ predvolene za─Źiarknut├ę.

Importova┼ą uk├í┼żkov├Ż obsah

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Na nasleduj├║cej str├ínke si m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą z├íkladn├ę nastavenia svojho webu, ako napr├şklad logo, n├ízov webovej str├ínky a slogan.

Prisp├┤sobte OceanWP

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

T├íto str├ínka v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje vybra┼ą predvolen├ę farby pre vzh─żad a odkazy na va┼íom webe.

V predvolenom nastaven├ş s├║ v┼íetky farby zobrazen├ę sivou farbou, tak┼że si budete musie┼ą vybra┼ą ka┼żd├║ z mo┼żnost├ş v├Żberu farieb. Bol by som r├íd, keby v tejto f├íze boli k dispoz├şcii prednastaven├ę farebn├ę sch├ęmy, tak┼że p├┤vodcovia nemaj├║ v├Żchodiskov├Ż bod.

Prisp├┤sobte OceanWP

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Na nasleduj├║cej str├ínke budete po┼żiadan├ş o registr├íciu do zoznamu e-mailov OceanWP v├Żmenou za ─Ćal┼íie video. M├┤┼żete to presko─Źi┼ą a nav┼ít├şvi┼ą nov├Ż dizajn svojej webovej str├ínky.

V├í┼í web je pripraven├Ż

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Spo─Źiatku som bol ohromen├Ż t├Żm, ako dobre sa moje webov├ę str├ínky starali o import dema, ale ke─Ć som sa kopal trochu hlb┼íie, trochu ma to tr├ípilo.

Prv├í vec, ktor├║ som si v┼íimol, bolo to, ┼że naviga─Źn├ę menu na mojich webov├Żch str├ínkach nezostalo pevn├ę, preto┼że som si nek├║pil roz┼í├şrenie Premium Sticky Header.

Cestovn├ę uk├í┼żka

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Pri podrobnej┼íej kontrole bola domovsk├í str├ínka m├┤jho webu prakticky pr├ízdna, preto┼że som nenain┼ítaloval pr├ęmiov├ę roz┼í├şrenie Elementor Widgets.

Prázdny obsah OceanWP

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Doplnok Elementor Widgets obsahuje widget mrie┼żky blogu na zobrazenie pr├şspevkov. Bez pr├şstupu k tejto funkcii som nemohol publikova┼ą svoje pr├şspevky vo form├íte mrie┼żky, ktor├Ż sa mi p├í─Źil v cestovnej uk├í┼żke.

Widget Blog Grid

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Celkovo si mysl├şm, ┼że sprievodca nastaven├şm je dobr├í vec. Za─Źiato─Źn├şci to pova┼żuj├║ za ve─żmi n├ípomocn├║ pri ├║vodnom nastaven├ş svojich webov├Żch str├ínok pomocou syst├ęmu OceanWP.

Cie─żom sprievodcu nastaven├şm je zjednodu┼íi┼ą proces sp├║┼í┼ąania. Mysl├şm, ┼że sprievodca nastaven├şm by mal by┼ą integrovan├Ż do t├ęmy OceanWP namiesto toho, aby vy┼żadoval aktiv├íciu doplnku OceanWP, preto┼że by to zlep┼íilo proces in┼ítal├ície pre za─Źiato─Źn├şkov. V├Żvoj├íri mohli po─Źas tejto f├ízy tie┼ż odporu─Źi┼ą doplnky WordPress, aby lep┼íie vysvetlili v├Żhody ka┼żd├ęho doplnku. Bolo by to rozumnej┼íie, keby ste to urobili t├Żmto sp├┤sobom, preto┼że sprievodca nastaven├şm u┼ż m├í str├ínku, ktor├í po┼żaduje in┼ítal├íciu doplnkov.

V├Ą─Ź┼í├ş probl├ęm spo─Ź├şva v tom, ┼że bezplatn├ę uk├í┼żky t├ęm si vy┼żaduj├║ riadne roz┼í├şrenie pr├ęmiov├Żch roz┼í├şren├ş. Toto sa mus├ş zmeni┼ą.

Po naimportovan├ş cestovn├ęho uk├í┼żky som skontroloval po┼żiadavky doplnkov ostatn├Żch n├ívrhov a zistil som, ┼że v┼íetky n├ívrhy bezplatn├Żch t├ęm vy┼żaduj├║, aby pr├ęmiov├ę doplnky spr├ívne fungovali. Ka┼żd├Ż jeden. Mnoho uk├í┼żok mot├şvov vy┼żaduje, aby si u┼ż├şvate─ż znovu aktivoval rozlo┼żenie, ktor├ę si prezeral, a┼ż ┼ítyri pr├ęmiov├ę roz┼í├şrenia doplnkov.

Pri niektor├Żch dizajnoch strat├şte iba funk─Źnos┼ą na pou┼żitie pevn├ęho naviga─Źn├ęho menu, ale pre ostatn├ę pr├şdete o d├┤le┼żit├ę prvky t├ęmy.

Bol by som r├íd, keby v├Żvoj├íri rie┼íili tento probl├ęm a upravovali uk├í┼żky bezplatn├Żch t├ęm tak, aby boli 100% bezplatn├ę.

Prispôsobenie webovej stránky OceanWP

Po aktiv├ícii Ocean Extra sa v ponuke spr├ívy zobraz├ş ponuka tematick├ęho panela pre OceanWP. Naz├Żva sa to ÔÇ×Panel t├ęmÔÇť, hoci si mysl├şm, ┼że by bolo vhodnej┼íie ÔÇ×OceanWPÔÇť.

Na hlavnej str├ínke panela s mot├şvmi m├┤┼żete povoli┼ą alebo zak├íza┼ą sekcie prisp├┤sobova─Źa t├ęmy WordPress. ┼áanca je, ┼że ponech├íte v┼íetky sekcie povolen├ę.

Ni┼ż┼íie n├íjdete odkazy na d├┤le┼żit├ę nastavenia v n├ístroji na prisp├┤sobenie, ako je napr├şklad odovzdanie loga a ├║prava hlavi─Źky.

Sprievodcu nastaven├şm je mo┼żn├ę znova spusti┼ą z tejto str├ínky.

Funkcie tematick├ęho panela

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Integr├ície so slu┼żbami tret├şch str├ín n├íjdete na karte integr├ície.

Ak roz┼í├şrenia doplnkov nie s├║ aktivovan├ę, uvid├şte iba mo┼żnosti integr├ície pre MailChimp.

Tematick├ę panelov├ę integr├ície

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

OceanWP m├í svoj vlastn├Ż syst├ęm ┼íabl├│n. Nov├ę ┼íabl├│ny m├┤┼żete vytvori┼ą pomocou vizu├ílneho editora WordPress a kedyko─żvek ich znova pou┼żi┼ą pomocou kr├ítkeho k├│du.

Je to u┼żito─Źn├ę, ak ─Źasto prid├ívate rovnak├Ż obsah do pr├şspevkov a str├ínok.

Ak ste napr├şklad vytvorili ┼íabl├│nu propag├ície, m├┤┼żete ponuku prida┼ą do nov├Żch pr├şspevkov a str├ínok jednoducho pomocou skr├íten├ęho k├│du. To m├┤┼że by┼ą ve─żmi u┼żito─Źn├ę, preto┼że to znamen├í, ┼że ─Źasto pou┼ż├şvan├Ż obsah mo┼żno editova┼ą na jednom centr├ílnom mieste a pou┼ż├şva┼ą na obnovenie stoviek str├ínok.

Kni┼żnica ┼íabl├│n OceanWP

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Jednou z mojich ob─ż├║ben├Żch funkci├ş OceanWP je tie┼ż jedna z mojich ob─ż├║ben├Żch.

Na str├ínke skriptov a ┼ít├Żlov m├┤┼żete povoli┼ą alebo zak├íza┼ą desiatky prvkov jazyka JavaScript a CSS. Zak├ízanie nepou┼żit├Żch funkci├ş pom├┤┼że zn├ş┼żi┼ą celkov├║ ve─żkos┼ą str├ínok, ─Źo n├ísledne ur├Żchli na─Ź├ştanie str├ínok.

Panel Skripty a ┼ít├Żly

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

V┼íetky nastavenia mot├şvov je mo┼żn├ę exportova┼ą do s├║boru .dat, ─Źo je u┼żito─Źn├ę, ak chcete z├ílohova┼ą svoje preferovan├ę nastavenia alebo potrebujete prenies┼ą OceanWP z testovacieho prostredia na ┼żiv├ę webov├ę str├ínky.

Dovozca a v├Żvozca OceanWP

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Mo┼żnosti ┼ít├Żlov a nastavenia webov├Żch str├ínok, ktor├ę s├║ nakonfigurovan├ę pomocou sprievodcu nastaven├şm, je mo┼żn├ę upravi┼ą pomocou prisp├┤sobova─Źa t├ęm WordPress.

Predt├Żm museli pou┼ż├şvatelia nain┼ítalova┼ą roz┼í├şrenie Demo Import Plugin Extension, aby mohli na svoje webov├ę str├ínky importova┼ą uk├í┼żky. T├íto funkcia bola teraz prenesen├í do aplik├ície Ocean Extra na str├ínke ÔÇ×In┼ítal├ícia uk├í┼żokÔÇť.

ÔÇ×V┼íetky bezplatn├ę uk├í┼żky boli za─Źlenen├ę do najnov┼íej verzie doplnku Ocean Extra, tak┼że dovozn├Ż doplnok Ocean Demo m├┤┼że by┼ą z va┼íich webov├Żch str├ínok odstr├ínen├Ż.ÔÇť

Tento proces je toto┼żn├Ż: uvid├şte zoznam ÔÇ×bezplatn├ŻchÔÇť uk├í┼żok, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii na in┼ítal├íciu; Pre ka┼żd├ę uk├í┼żku je k dispoz├şcii uk├í┼żka a kliknut├şm na rozlo┼żenie sa zobrazia potrebn├ę doplnky.

Nain┼ítalujte uk├í┼żky

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Celkovo pon├║ka OceanWP 13 bezplatn├Żch uk├í┼żok a 21 profesion├ílnych uk├í┼żok.

Kvalitu t├Żchto dizajnov nemo┼żno poprie┼ą: v┼íetky, bezplatn├ę a pr├ęmiov├ę, boli vytvoren├ę na vysokej ├║rovni. Je to bezpochyby jedna z najlep┼í├şch funkci├ş OceanWP, preto┼że umo┼ż┼łuje transformova┼ą va┼íe webov├ę str├ínky na nie─Źo mimoriadne.

Ak chcete z├şska┼ą lep┼íiu predstavu o ┼ítandardnom usporiadan├ş uk├í┼żok OceanWP, pozrite si hlavn├║ uk├í┼żkov├║ str├ínku na OceanWP.

Dizajnov├ę uk├í┼żky

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Posledn├í str├ínka v paneli t├ęm je propag├ícia pr├ęmiov├Żch roz┼í├şren├ş OceanWP.

Pr├ęmiov├ę roz┼í├şrenia pre OceanWP

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

V grafickom editore WordPress n├íjdete oblas┼ą nastaven├ş OceanWP pre v┼íetky vlastn├ę pr├şspevky, str├ínky a typy pr├şspevkov. V┼íetky tu definovan├ę nastavenia s├║ ┼ípecifick├ę pre pr├şslu┼ín├║ str├ínku a nevz┼ąahuj├║ sa na in├ę str├ínky na va┼íom webe.

Mno┼żstvo mo┼żnost├ş dostupn├Żch v tomto konfigura─Źnom boxe je fantastick├ę.

Ako je uveden├ę vy┼í┼íie, m├┤┼żete zak├íza┼ą ─Źasti dizajnu, ako s├║ hlavi─Źka, p├Ąta a bo─Źn├ę panely. M├┤┼żete tie┼ż zmeni┼ą ┼ít├Żl hlavi─Źky.

Skratky je mo┼żn├ę prida┼ą pred a za k─ż├║─Źov├Żmi ─Źas┼ąami va┼íich str├ínok a m├┤┼żete zmeni┼ą pou┼żit├ę logo a naviga─Źn├ę menu.

Tieto nastavenia m├┤┼żu by┼ą u┼żito─Źn├ę pri ozna─Źovan├ş konkr├ętnych oblast├ş v├í┼ího webu. Napr├şklad, ak m├íte na svojej webovej str├ínke oblas┼ą dokument├ície, m├┤┼żete priamo z hlavnej ponuky nahra┼ą logo s inou zna─Źkou a odkaz na k─ż├║─Źov├║ dokument├íciu.

Nastavenia domovskej stránky

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

N├ízvy je mo┼żn├ę ├║plne zmeni┼ą. M├┤┼żete upravi┼ą n├ízov, titulky a ┼ít├Żl titulu. Pr├şpadne ju m├┤┼żete ├║plne zak├íza┼ą. Podobn├Żm sp├┤sobom si m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą str├║hanku a p├Ątu.

Unik├ítne mo┼żnosti form├ítu pr├şspevku s├║ k dispoz├şcii aj pre zvuk, video, odkazy, cit├ície a ─Ćal┼íie.

Nastavenia titulnej stránky

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

V─Ćaka mo┼żnosti prisp├┤sobenia ka┼żdej str├ínky v├í┼ího webu je OceanWP ve─żmi v├Żkonn├Ż. Mo┼żnosti s├║ neobmedzen├ę.

Pou┼ż├şvanie n├ístroja na prisp├┤sobenie t├ęm

Drviv├║ v├Ą─Ź┼íinu nastaven├ş ┼ít├Żlov a mo┼żnost├ş n├íjdete v prisp├┤sobite─że t├ęm WordPress.

V┼íetky zmeny, ktor├ę tu vykon├íte, si m├┤┼żete zobrazi┼ą v re├ílnom ─Źase pre stoln├ę po─Ź├şta─Źe, tablety a smartf├│ny.

V sekcii v┼íeobecn├Żch nastaven├ş n├íjdete ve─ża d├┤le┼żit├Żch nastaven├ş webov├Żch str├ínok. Odtia─żto m├┤┼żete zmeni┼ą ┼ít├Żl dizajnu svojej webovej str├ínky a ┼ít├Żl dizajnu hlavn├Żch oblast├ş svojej webovej str├ínky a tie┼ż ovl├ída┼ą str├ínkovanie.

P├şsmo je mo┼żn├ę upravi┼ą pre ka┼żd├║ polo┼żku na va┼íom webe, ale oblas┼ą, ktor├í sa mi vyzna─Źuje, je ─Źas┼ą hlavi─Źky.

V├Ą─Ź┼íina uk├í┼żok t├ęm m├í r├┤zne ┼ít├Żly nadpisov. Farby, ─Źal├║nenie, okraje a ─Ćal┼íie sa daj├║ ─żahko meni┼ą. Do z├íhlavia je mo┼żn├ę na─Ź├şta┼ą ve─żk├ę bannery s obr├ízkami a videom, aby va┼íe webov├ę str├ínky vynikli.

Prisp├┤sobova─Ź t├ęm WordPress

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Mo┼żnosti dostupn├ę pre v├í┼í blog s├║ tie┼ż fantastick├ę. M├┤┼żete pou┼żi┼ą ve─żk├ę obr├ízky, miniat├║ry alebo rozlo┼żenie mrie┼żky a polo┼żky blogu m├┤┼żete povoli┼ą a zak├íza┼ą kliknut├şm na tla─Źidlo.

Sekcia p├Ąty v├ím umo┼ż┼łuje definova┼ą, ─Źi sa bude zobrazova┼ą v tabletoch a smartf├│noch, a pomocou kr├ítkych k├│dov si m├┤┼żete vytvori┼ą svoju vlastn├║ spr├ívu o autorsk├Żch pr├ívach.

Nastavenia blogu

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

St├íle viac v├Żvoj├írov mot├şvov prij├şma prisp├┤sobova─Ź t├ęm WordPress namiesto pou┼żitia tradi─Źnej str├ínky mo┼żnost├ş, ktor├í pracuje s panelom mo┼żnost├ş, ako je Marco Redux. To mi dobre vyhovuje.

Prisp├┤sobova─Ź mot├şvov nie je v┼żdy najr├Żchlej┼í├ş sp├┤sob, ako vykona┼ą zmeny na webe, ale je to mal├í cena, ktor├║ mus├şte zaplati┼ą za to, ┼że ste si ich mohli v┼íimn├║┼ą po─Źas ich vykon├ívania.

Roz┼í├şrenia jadra OceanWP

Hlavn├║ funk─Źnos┼ą OceanWP mo┼żno roz┼í├şri┼ą pomocou roz┼í├şren├ş doplnkov. V ─Źase p├şsania bolo k dispoz├şcii 20 roz┼í├şren├ş doplnkov a sedem z nich bolo mo┼żn├ę zadarmo stiahnu┼ą. Webov├ę str├ínky OceanWP st├íle obsahuj├║ zoznam u┼ż teraz nefunk─Źn├ęho roz┼í├şrenia Import Demo, tak┼że sa v ┼łom uv├ídza 21 roz┼í├şren├ş doplnkov.

Sedem bezplatn├Żch roz┼í├şren├ş je: Prilepi┼ą ─Źoko─żvek; Mod├ílne okno; Posuvn├şk pr├şspevku; Vlastn├Ż bo─Źn├Ż panel; Zdie─żanie v├Żrobkov; Zdie─żanie spolo─Źensky a samozrejme, Ocean Extra. V┼íetky tieto doplnky si m├┤┼żete stiahnu┼ą z WordPress.org alebo priamo z administra─Źnej oblasti WordPress.

U┼ż budete obozn├ímen├ş s Ocean Extra. Toto roz┼í├şrenie doplnku je potrebn├ę na import uk├í┼żok t├ęm, panela t├ęm, skriptov a ┼ít├Żlov a ─Ćal┼í├şch. Mus├ş by┼ą ozna─Źen├Ż pod─ża potreby alebo funk─Źnos┼ą mus├ş by┼ą integrovan├í priamo do OceanWP.

Prilepi┼ą ─Źoko─żvek je jednoduch├Ż doplnok, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje vlo┼żi┼ą konkr├ętny prvok CSS na va┼íu str├ínku. Toto by sa mohlo pou┼żi┼ą na log├í, tvary a ─Ćal┼íie.

Mod├ílne okno m├┤┼żete pou┼żi┼ą na pridanie obsahu do modov├ęho okna a zobrazenie tla─Źidla, kdeko─żvek chcete.

Pos├║va─Ź pr├şspevkov umo┼ż┼łuje zobrazi┼ą va┼íe blogov├ę pr├şspevky na kr├ísnych sn├şmkach. M├íte pln├║ kontrolu nad ve─żkos┼ąou pou┼żit├Żch miniat├║r, po─Źtom sn├şmok a ich r├Żchlos┼ąou. M├┤┼żete tie┼ż obmedzi┼ą sn├şmky na pr├şspevky jednej kateg├│rie.

Posuvn├şk oce├ínskych pr├şspevkov

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Vlastn├Ż bo─Źn├Ż panel umo┼ż┼łuje vytvori┼ą neobmedzen├Ż po─Źet bo─Źn├Żch panelov. Pre WordPress je k dispoz├şcii mnoho ─Ćal┼í├şch doplnkov bo─Źn├ęho panela, ale m├┤┼żete sk├║si┼ą tento, preto┼że v├ím umo┼ż┼łuje spravova┼ą bo─Źn├ę panely priamo z tematick├ęho panela OceanWP.

Plugin Share Products umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom WooCommerce zobrazi┼ą tla─Źidl├í zdie─żania soci├ílnych m├ędi├ş pod produktmi.

Ak chcete prida┼ą tla─Źidl├í zdie─żania pod pr├şspevky na blogu, mali by ste pou┼ż├şva┼ą zdie─żanie v soci├ílnej sieti. Doplnok podporuje r├┤zne slu┼żby soci├ílnych m├ędi├ş vr├ítane Twitter, FacebookLinkedIn and Pinterest, Bol som pr├şjemne prekvapen├Ż t├Żm, ak├ę pekn├ę boli tla─Źidl├í zdie─żania v tomto doplnku.

Soci├ílne zdie─żanie v oce├íne

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Bezplatn├ę roz┼í├şrenia doplnkov, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii pre OceanWP, s├║ v poriadku, ale in├ę ako OceanWP Extra, v skuto─Źnosti nie s├║ ┼ípecifick├ę pre OceanWP.

Ak chcete prida┼ą sn├şmky, vlastn├ę bo─Źn├ę panely alebo tla─Źidl├í na zdie─żanie na soci├ílnych m├ędi├ích, mali by ste vidie┼ą alternat├şvy.

Pr├ęmiov├ę roz┼í├şrenia pre OceanWP

Pre OceanWP je k dispoz├şcii trin├ís┼ą pr├ęmiov├Żch roz┼í├şren├ş doplnkov.

Roz┼í├şrenia s├║: Cel├í obrazovka; Upozornenie na cookies; Kontextov├ę prihl├ísenie; Instagram; Biely ┼ít├ştok; portf├│lio; Woo Popup; Adh├ęzna p├Ąta; Oce├ínske h├í─Źiky; Widgety elementov; Bo─Źn├Ż panel; Popis s lepiacou hlavi─Źkou a p├Ątou.

V├Żvoj├íri ohodnotili roz┼í├şrenia konkurencieschopne, pri─Źom ka┼żd├Ż z nich predal iba $ 90,99 ro─Źne.

Ak do ko┼í├şka prid├íte roz┼í├şrenie, budete vyzvan├ş, aby ste vyu┼żili bal├şk roz┼í├şrenia OceanWP, ktor├Ż obsahuje v┼íetky pr├ęmiov├ę roz┼í├şrenia pon├║kan├ę za 34,99 dol├írov. Osobn├í licencia na tento bal├şk oby─Źajne stoj├ş 39,99 dol├írov ro─Źne, tak┼że kliknut├şm na zak├║penie roz┼í├şrenia z├şskajte pr├şstup k ponuke a u┼íetrite $ 5,

Po─Źkajte chv├ş─żu

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Bal├şk v├ím okrem v┼íetk├Żch hlavn├Żch roz┼í├şren├ş poskytuje pr├şstup k 12-mesa─Źnej podpore a aktualiz├íci├ím a pr├şstup k 21 demo rozvrhnutiam.

V┼íetky tri licen─Źn├ę mo┼żnosti umo┼ż┼łuj├║ pr├şstup k rovnak├ęmu obsahu. Ke─Ć v┼íak miniete viac, vyu┼żitie sa zvy┼íuje. Komer─Źn├í licencia 79,99 dol├írov ro─Źne poskytuje podporu a aktualiz├ície pre tri webov├ę str├ínky a neobmedzen├í licencia 129,99 dol├írov ro─Źne ├║plne odstra┼łuje obmedzenia pou┼ż├şvania.

Core Extension Pack

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Pr├ęmiov├ę roz┼í├şrenia v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą robi┼ą ve─ża r├┤znych vec├ş.

Cel├í obrazovka v├ím umo┼ż┼łuje vytvori┼ą webov├║ str├ínku na pos├║vanie na cel├║ obrazovku a m├┤┼żete upravova┼ą r├Żchlos┼ą pos├║vania a farbu navig├ície, aby ste mohli zobrazi┼ą svoj obsah tak, ako chcete. Ak chcete pou┼żi┼ą toto roz┼í├şrenie, mus├şte aktivova┼ą prvok Elementor.

Upozornenie o cookies informuje n├ív┼ítevn├şkov webov├Żch str├ínok o tom, ┼że s├║bory cookie pou┼ż├şvate v s├║lade s nariadeniami GDPR E├Ü o z├íkone o s├║boroch cookie. Je dod├ívan├Ż v dvoch ┼ít├Żloch a m├┤┼że zmeni┼ą text zobrazovan├Ż pou┼ż├şvate─żom.

Fotografi, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ Instagram ocenia Instagram plugin, ktor├Ż extrahuje obr├ízky z v├í┼ího ├║─Źtu. Ak v┼íak chcete na svojich webov├Żch str├ínkach zobrazi┼ą obr├ízky, m├┤┼żete tie┼ż zv├í┼żi┼ą portf├│lio.

Roz┼í├şrenie doplnku portf├│lia v├ím pom├íha zobrazi┼ą portf├│lio obr├ízkov pomocou ┼íabl├│ny str├ínky alebo skr├íten├ęho k├│du. M├┤┼żete upravi┼ą ┼ít├Żl a typografiu portf├│lia a filtrova┼ą obsah pod─ża kateg├│ri├ş, ┼ít├ştkov a ─Ćal┼í├şch polo┼żiek.

Roz┼í├şrenie o portf├│lio doplnkov

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

V├Żvoj├íri bud├║ radi pred─║┼żenie Ocean Hooks. Tento doplnok m├┤┼żete pou┼żi┼ą na vlo┼żenie k├│du PHP a kr├ítkych k├│dov do ktorejko─żvek oblasti v├í┼ího webu.

H├í─Źiky je mo┼żn├ę aktivova┼ą str├ínku za str├ínkou a ovl├ída┼ą prostredn├şctvom konfigura─Źn├ęho po─ża OceanWP. Na tento ├║─Źel s├║ k dispoz├şcii niektor├ę skvel├ę funkcie, napr├şklad obmedzenie po─Źtu h├í─Źikov podmienenou logikou a ├║lohami pou┼ż├şvate─żov.

─Äal┼í├ş v├Żvoj├íri doplnkov by sa mali pozrie┼ą na White Label, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje nahradi┼ą cel├║ zna─Źku OceanWP za vlastn├║.

Zatia─ż ─Źo OceanWP hr├í dobre so v┼íetk├Żmi tvorcami str├ínok WordPress, jeho integr├ícia s prvkom Elementor je o nie─Źo prepracovanej┼íia. Ak pou┼ż├şvate prvok Elementor s programom OceanWP, pom├┤cky Elementor Widgets sa oplat├ş k├║pi┼ą.

Doplnok prid├í viac ako 40 jedine─Źn├Żch widgetov obsahu Elementor, ─Źo zna─Źne roz┼íiruje to, ─Źo m├┤┼żete vytvori┼ą pomocou prvku Elementor v oblasti pl├ítna.

Existuj├║ widgety pre dizajnov├ę prvky, bannery, obr├ízky, formul├íre, produkty WooCommerce, pr├şspevky a ─Ćal┼íie.

Moduly widgetov

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Pre OceanWP s├║ k dispoz├şcii dva vyskakovacie doplnky.

Woo Popup zobraz├ş spr├ívu kupuj├║cim, ke─Ć klikn├║ na n├íkup polo┼żky, a informuje ich, ┼że produkt bol pridan├Ż do n├íkupn├ęho ko┼í├şka. Doplnok umo┼ż┼łuje zmeni┼ą ve─żkos┼ą, ┼ít├Żl a obsah kontextov├ęho okna.

Pop-up login na─Ź├şta formul├ír na vytvorenie ├║─Źtu, prihl├ísenie a resetovanie hesla.

Kontextov├ę prihl├ísenie

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Zost├ívaj├║ce roz┼í├şrenia doplnkov prid├ívaj├║ ─Ćal┼íiu funk─Źnos┼ą dizajnu.

Bo─Źn├Ż panel prid├í na stranu va┼íej str├ínky responz├şvny bo─Źn├Ż panel, ktor├Ż m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia kedyko─żvek zatvori┼ą. M├┤┼żete definova┼ą, ktor├ę widgety sa tu zobrazia a ako bude panel vyzera┼ą a ako bude fungova┼ą.

Lepkav├í hlavi─Źka, ktor├í je ozna─Źen├í ako po┼żadovan├í na v├Ą─Ź┼íine bezplatn├Żch uk├í┼żok mot├şvov OceanWP, sa d├í pou┼żi┼ą na udr┼żanie hlavi─Źky v hornej ─Źasti str├ínky. Doplnok v├ím umo┼ż┼łuje ur─Źi┼ą v├Ż┼íku hlavi─Źky n├ílepky a to, ─Źi sa zobraz├ş na mobilnom zariaden├ş.

Podobn├Żm sp├┤sobom je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą Adhesive Footer na pripevnenie p├Ąty na koniec ka┼żdej str├ínky.

Najnov┼íie pr├ęmiov├ę roz┼í├şrenie je Footer Call. To sa d├í pou┼żi┼ą na zobrazenie v├Żrazn├ęho pruhu nad p├Ątou. ┼át├Żl m├┤┼że by┼ą ─żahko upraven├Ż a m├┤┼że by┼ą povolen├Ż alebo zak├ízan├Ż pre konkr├ętne str├ínky.

Volanie p├Ąty

(Kliknite pre zv├Ą─Ź┼íenie)

Niektor├ę pr├ęmiov├ę roz┼í├şrenia prid├ívaj├║ na v├í┼í web iba trochu ─Ćal┼í├şch funkci├ş, ale in├ę, ako napr├şklad Ocean Hooks a Elementorson's Widgets, s├║ dos┼ą podstatn├ę

Cena za $ 9Ka┼żd├Ż z t├Żchto doplnkov nie je drah├Ż, ale mysl├şm si, ┼że obchod s 34,99 dol├írov za v┼íetky pr├ęmiov├ę roz┼í├şrenia a profesion├ílne uk├í┼żky m├í ve─żk├║ hodnotu za peniaze.

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

T├ş z v├ís, ktor├ş h─żadaj├║ dobr├ę bezplatn├ę rozlo┼żenie WordPress, ocenia, ─Źo OceanWP m├┤┼że pon├║knu┼ą.

T├ęma umiestni v├Ą─Ź┼íinu mo┼żnost├ş rozlo┼żenia a ┼ít├Żlu do prisp├┤sobova─Źa t├ęmy WordPress, aby ste videli, ako vyzeraj├║ ├║pravy v re├ílnom ─Źase. Za─Źiato─Źn├şci ocenia, ako ve─żmi to pom├íha pri zmen├ích.

─Äal┼íie nastavenia zobrazen├ę vo vizu├ílnom editore WordPress sa daj├║ pou┼żi┼ą na jedine─Źn├║ personaliz├íciu ka┼żdej str├ínky v├í┼ího webu. To otv├íra neobmedzen├ę mo┼żnosti, ako zostavi┼ą svoje webov├ę str├ínky.

Podporuj├║ sa aj tvorcovia str├ínok, preto┼że kliknut├şm na tla─Źidlo m├┤┼żete zak├íza┼ą prvky str├ínky, ako napr├şklad ich hlavi─Źky, p├Ąty a bo─Źn├ę panely. Je v┼íak potrebn├ę poznamena┼ą, ┼że OceanWP m├í lep┼íiu integr├íciu s Elementor ako ostatn├ş tvorcovia str├ínok.

M├ím pocit, ┼że v├Żvoj├íri by mali zlep┼íi┼ą proces in┼ítal├ície OceanWP pre za─Źiato─Źn├şkov a mo┼żno prida┼ą funkcie Ocean Extra priamo do samotnej t├ęmy. Ve─żk├Żm probl├ęmom je v┼íak implement├ícia bezplatn├Żch uk├í┼żok t├ęm OceanWP.

Tematick├Ż demo syst├ęm je nepochybne jednou z najlep┼í├şch vlastnost├ş OceanWP, preto┼że poskytuje pou┼ż├şvate─żom pr├şstup k vysoko kvalitn├ęmu dizajnu. Je preto sklaman├şm, ┼że ka┼żd├ę bezplatn├ę uk├í┼żky t├ęmy vy┼żaduje, aby spr├ívne fungovalo roz┼í├şrenie pr├ęmiov├ęho doplnku.

V tomto zmysle je ├║pln├í verzia OceanWP lep┼íou reprezent├íciou toho, ─Źo OceanWP m├┤┼że urobi┼ą. Ka┼żd├ę roz┼í├şrenie pr├ęmiov├ęho doplnku je konkurencieschopn├ę za $ 90,99 za rok je v┼íak najlep┼íia osobn├í licencia, ktor├í je k dispoz├şcii za 34,99 dol├írov.

Zak├║pen├şm bal├şka z├íkladn├Żch doplnkov z├şskate cel├Ż rok podpory a aktualiz├íci├ş, pr├şstup ku v┼íetk├Żm pr├ęmiov├Żm doplnkom doplnkov a pr├şstup ku v┼íetk├Żm uk├í┼żkam profesion├ílnych t├ęm.

Ak sa chcete dozvedie┼ą viac o OceanWP, odpor├║─Źame v├ím nain┼ítalova┼ą bezplatn├║ verziu, aby ste sa presved─Źili, ako to funguje. Viac inform├íci├ş o t├ęme, dostupn├Żch uk├í┼żkach t├ęm a roz┼í├şreniach doplnkov n├íjdete na ofici├ílnej webovej str├ínke OceanWP.

Tie┼ż, ak m├íte z├íujem pozrie┼ą sa na niektor├ę pr├şklady str├ínok, ktor├ę skuto─Źne vyu┼ż├şvaj├║ OceanWP, tu je vynikaj├║ca uk├í┼żka.

Prezrite si aj rozsiahlu dokumenta─Źn├║ oblas┼ą, ktor├í obsahuje videon├ívody a p├şsomn├ę pr├şru─Źky t├Żkaj├║ce sa v┼íetk├Żch z├íkladn├Żch funkci├ş OceanWP a vysvet─żuje, ako funguje ka┼żd├ę roz┼í├şrenie doplnkov.

Pou┼ż├şvate / pou┼ż├şvate OceanWP? My┼ílienky?