Telegram chce zarobiť peniaze a takto to urobí v …

Telegram sa chystá speňažiť svoju aplikáciu

Konkurenčná aplikácia na odosielanie správ s takmer 500 miliónmi aktívnych používateľov “Hlava na hlave” Vďaka WhatsApp sa Telegram za posledných pár rokov stal jednou z najpoužívanejších aplikácií na svete. Ale zatiaľ za týmto nástrojom stojí spoločnosť mala na rozdiel od konkurencie malý ekonomický zisk.

Zdá sa, že sa to čoskoro zmení. A práve zakladateľ tejto aplikácie Pável Dúrov prostredníctvom vyhlásenia potvrdil, že v roku 2021 bude v rámci platformy pozorovaných veľa zmien. Tieto zmeny, okrem toho, že súvisia s funkciami poskytovanými aplikáciou, bude mať za cieľ speňažiť telegram aby bolo možné pokryť výdavky vzniknuté aplikáciou. Výdavky, ktoré doteraz pochádzali z vlastného vrecka zakladateľa aplikácie na odosielanie správ.

Telegram chce zarábať, ale nie otravnou reklamou

Telegram chce zarobiť peniaze

V rámci vyhlásenia zverejneného Dúrovom si zakladateľ nenechal ujsť príležitosť spomenúť WhatsApp. V ňom uistil, že na rozdiel od najpoužívanejšej aplikácie na odosielanie správ na svete, Telegram sa nebude predávaťNo nemajú s tým žiadne problémy “monopolizácia” celosvetovo. Ba čo viac, povedali to jeho cieľom nie je monopolizovať iné platformy, všetko, čo chcú, je ponúkať čisté a transparentné služby …

Pre istotu užívateľov to uviedol Dúrov Telegram je veľmi ďaleko ku koncu, keďže argumentuje, že spoločnosť tu zostane. A preto, aby aj naďalej ponúkali optimálnu službu, urobia zmeny, ktoré neovplyvnia fungovanie aplikácie. Áno, od začiatku Spresnili, že v rámci aplikácie nezavedú reklamu, niečo, čo nepochybne prináša do komunity veľa pokoja.

Ako teda Telegram plánuje zarobiť peniaze?

Telegram chce speňažiť svoju platformu

Ponechajúc bokom možnosť pridávania reklám do chatov, ako aj opustenie myšlienky spoplatňovania funkcií poskytovaných telegramom, aplikácia na odosielanie správ plánuje použiť tieto zmeny na speňaženie svojej služby:

  • Pre prémiových používateľov budú zavedené platené funkcie, spoločnosti alebo profesionáli. Touto zmenou chce vyvinúť vlastnú platformu inzerentov, ktorá bude rešpektovať súkromie používateľov.
  • Zahrnuté budú prémiové balíčky nálepiek ktoré sa dajú kúpiť len za skutočné peniaze. Tento typ nálepiek môže vytvárať aj komunita, ktorá by profitovala z provízie za každé predané balenie nálepiek.

V tomto smere nie je čo dodať, podľa toho, čo odkomunikoval Pável Dúrov, tento projekt značne pokročil. Očakáva sa, že sa začne uplatňovať začiatkom roku 2021, aj keď stále nie je potvrdený dátum, kedy možno tieto zmeny pozorovať.